Cudna stvar sa potrosnjom


Recommended Posts

Ovako stoje stvari,problem sam imao sa temperaturom,juce je zamenjen termostat.Temperatura je sada normalna i sve ok,ali sam veceras sasvim slucajno provalio jako cudnu stvar.Upalio sam auto da krenem kuci sposla,i dok sam cekao malo da se zagreje,prebacio na bordu na potrosnju,kad ono 30l i raste svakih 10-ak sekundi??

Ponistio sam i krenuo da ga vozim,ali je ponovo krenulo od 30l i nastavilo da raste cak do 40l,temperatura ide normalno,grejanje radi,ali neznam sta je sa tim na bordu.

Auto mi je inace trosio 10ak litara i po bordu i po novcaniku,na otvorenom se spustalo i do 6.5l.

Jel zna neko sta bi moglo da tripuje,dal je nesto riknulo bas slucajnoscu dok je menjan termostat ili je nesto sjebano dok je menjan i sta to moze da bude?

Link to post
Share on other sites

Meni se to jednom desilo ali sa nivoom goriva,skala se podizala do max i na bordu je podizao predjene kilometre,tad i nikad vise,ali mozda je problem u onom senzoru u rezervoaru,zakaci ga na diagnostiku da vidis sta kaze.

Link to post
Share on other sites

Brate i na autobusu pise LASTA pa ne leti.

Nema sanse da toliko trosi... Komp je nesto zaglupavio. ili je zaista senzor.

Pre nego da odes na dijagnostiku probaj da skines klemu + na minut-dva.

Ukoliko ne to upali onda skini obe i spoji ih. Naravno ne akomulator :D nego kablove.

Link to post
Share on other sites

majstore,ja nisam ni napisao da trosi 40l,vec da POKAZUJE NA BORDU potrosnja do 40l a to me jako nervira

to sa skidanjem kleme sam probao,nema rezultata,to sa spajanjem + i - necu da pokusavam

sutra cu da oteram da ga zakace na dijagnostiku,jer tripujem kao da mi slabije navlaci i sve je pocelo od kad sam zamenio termostat

jel moze termostat da ima bilo kakve veze?

Link to post
Share on other sites

moze lock,reseno je

posle reseta treba da prodje 50ak kilometara da bord izvuce pravi prosek i onda prestane da izbacuje ludacke cifre,pokazuje normalne

Link to post
Share on other sites