E46 320i Automatic


Recommended Posts

Lep BMW, kod starog e46 mi se višr sviđa prednji branik nego na novom.

Na restajlingu kao da su ga završili do pola i ostišli na kafu... još bele stopke i biće bombona

Hvala, meni se takodje više svidja kako izgleda pre restyling trojka. Biće štopke uskoro, nadam se.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sta si uradio sa onim stopkama sto sam ti poslao? Jesi ih pazario? :)

Nisam na žalost, preduhitrio me prijatelj baš iz Aleksinca. Sada imam drugi problem, posle kiše mi je patos ispred suvozačevog sedišta mokar skroz, moram to da rešim. Tražio sam po netu, ima dosta ljudi sa sličnim problemom, za vikend mi ne gine poseta majstoru. Hvala u svakom slučaju.

Link to post
Share on other sites

Nisam na žalost, preduhitrio me prijatelj baš iz Aleksinca. Sada imam drugi problem, posle kiše mi je patos ispred suvozačevog sedišta mokar skroz, moram to da rešim. Tražio sam po netu, ima dosta ljudi sa sličnim problemom, za vikend mi ne gine poseta majstoru. Hvala u svakom slučaju.

Verovatno su ti se odlepile sundjerasta izolacija izmedju tapacira i vrata i tu ti pusta vodu. Resenje je lepljenje nekim kavalitetnim silikonom (onim crnim) ili kupovina novih. ;)

Ja sam imao slican problem i resio sam ga lepljenjem sundjera. Prednja desna vrata su imala problem na dnu te sundjeraste izolacije u duzini od 3-4cm.

Probaj prvo to jer je najlakse i najjeftinije. ;)

Link to post
Share on other sites

Verovatno su ti se odlepile sundjerasta izolacija izmedju tapacira i vrata i tu ti pusta vodu. Resenje je lepljenje nekim kavalitetnim silikonom (onim crnim) ili kupovina novih. ;)

Ja sam imao slican problem i resio sam ga lepljenjem sundjera. Prednja desna vrata su imala problem na dnu te sundjeraste izolacije u duzini od 3-4cm.

Probaj prvo to jer je najlakse i najjeftinije. ;)

Hvala na savetu Dragane, probaću i to, mada imam utisak da vlaga ne dolazi sa desne strane gde su vrata, već odozgo, kao da se sliva iza kasete.

Link to post
Share on other sites

Hvala na savetu Dragane, probaću i to, mada imam utisak da vlaga ne dolazi sa desne strane gde su vrata, već odozgo, kao da se sliva iza kasete.

evo pokusaja pomoci,ne znam tacno na e46 gde se nalazi kompjuter,ako je na istom mestu kao i na e34 odnosno ispred suvozaca,onda su se zapusile rupe ispod komjutera i voda ulazi kroz rupu kuda idu kablovi od komp u kabinu,treba ih procackati,a voda se sliva iza kasete na noge suvozaca,ja sam imao taj problem i resio ga limar haha,on je znao za te rupice ispod kompa

Link to post
Share on other sites

Taj problem je cest kod E46, drug mi je kupio E46 Touring + gratis dobio je akvarium auto je bio pun vode al ne samo suvazacev pod nego obe strane , morali smo izvaditi SVE iz auta od sjedista pa do instrument table da bi izvadili pod ( tepih ) auto je bio pun vode, uspostavilo se da su bile zacepljene one kanalice sto odvode vodu ispod blatobrana, a nije odbacena sumlja da su losi kederi na sofersajbi, vjerovatno je neko mjenjao sajbu i lose je zaljepio, pa ne dihta dobro... kad smo svu vodu ispustili i osusili pod testirali smo nakon ciscenja kanilca voda je kasnije isla tamo kuda treba da ide i sad nema nikakvi problema...tako da mislim da je to i kod tebe problem ...to se najcesce desi kod auta koji stoje vani i nemaju garazu ili stoje pod kakvim drvetom pa se nakupi lisca i neke zemlje...

Link to post
Share on other sites

Jel ti mokro u kaseti, iza i oko nje?

Bas ispod kasete pri vrhu nagiba pocinje da vlazi, lici mi bas na ovo sto je Dejan74 opisao, provericu sve mogucnosti. Hvala.

Link to post
Share on other sites

Bas ispod kasete pri vrhu nagiba pocinje da vlazi, lici mi bas na ovo sto je Dejan74 opisao, provericu sve mogucnosti. Hvala.

Da ali opet kazem da je to bilo na modelu e34 kod koga je komp ispred suvozaca i stoji u nekoj kutiji,na dnu te kutije sa strana su dve rupe za odvodjenje vode i obicno se zacepe od lisca itd,mislim da na e46 tu ne stoji komp nego kao kod e36 ali mozda je tu abs,uglavnom neka rupa je zacepljena i voda ulazi pored instalacije koja ulazi u kabinu

Link to post
Share on other sites

Bas ispod kasete pri vrhu nagiba pocinje da vlazi, lici mi bas na ovo sto je Dejan74 opisao, provericu sve mogucnosti. Hvala.

Verovatno je taj odvod o kome Dejan prica ali proveri i te sundjere jer znaju da se odlepe od starosti.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Izgleda ipak da je Dragan bio u pravu. Curi negde ispod vrata, juce sam primetio fleku od vode bas na sredini, odmah uz suvozaceva vrata. Izgleda da se voda sliva niz vrata i ulazi dole na delu gde su lajsne i ona guma, mada ne mogu da provalim gde tacno jer mi sve deluje ok, ali se barica pojavila bas tu gde si ti Dragane opisao.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

delimo isti motor samo sto ja cepam kupe, koliko ti trosi automatik ?

Super, posle par hiljada predjenih km, potrosnja se ustalila na 10l.

Link to post
Share on other sites

Proveri i zalepi sundjere na svim vratima i uzivaj. ;)

Kod mene su sundjeri ispod tapacira bili odlijepljeni. U tome je bio problem.

Link to post
Share on other sites

to je odlicno posto kod mene varira od 10 koja je trenutno pa do 12.5. obicno automatik trosi vise. bar bi tako trebalo.

Kad sam ga kupio, prosek mu je bio 13.5l. Ne ganjam ga puno u poslednje vreme.

dobar ti je ovaj aparat, koji je ? :D

Canon 1100D.

Link to post
Share on other sites