Proklizavanje automatski menjac na e12


Recommended Posts

Primetio sam zadnjih par dana da me menjac izdaje,tj kada menja brzine dolazi do povecanja broja obrtaja motora a nema da povuce,kao kad lamela prokliza na manuelnim menjacima.

Promenio sam ulje,misleci da je do toga,jer sam cuo da poneki "strucnjak" zna da ubaci i neko drugo ulje osim atf i da tad isto menjac nece da salta kako treba ali nista.(inace nisam mehanicar ali dosta toga znam,a ono sto ne znam volim da pitamsmile.gif)

Onda sam malo izguglao i nadjem negde da su popustili neki pojasevi-kocnice koji omogucuju prebacivanje iz brzine u brzinu i da za to ne treba skidati menjac vec da se moze uraditi iz kanala podesavanjem tih pojaseva(ako sam to dobro razumeo).

Ako je to moguce moze li neko da opise postupak? Ili da cujem misljenja o mogucem kvaru?

Puko sam ovih dana bas previse da bi ga doveo malo u red, vozio bi ga kod majstora ali ako nije moranje ....bar tu da se sacuvam malo i da ne bude da fali ovo,fali ono... pa da naj.bm za neku sitnicu . Da je manuelni menjac znao bih sta i kako ali ovako...

Menjac je ZF 3 HP-22 kat.br. 1043 000 170

Hvala unapred!

Link to post
Share on other sites

Jbg,ako mora da se skida,mora. Mozda neko zna za servis neki u krugu V.Plana,S.Palanka,Sd? Da ne deru sa cenom ali da se ipak uradi kako treba. I okvirno koliko bi mogao da me kosta remont?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

nije do menjaca,trebalo mi vremena da provalim(nisam se setio da prebacim na benzin),izgleda da je do uredjaja za gas(ploca na karburatoru,gas ide samo na 2 grla i to ga gusi izgleda) bar mislim da je tako,na benzin radi normalno.

Link to post
Share on other sites