e34 520i m50 b20


Recommended Posts

  • Replies 300
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja sam pre za 215 45 i 235/245 40 ... sa tim gumama i tom jotazom po meni najlepse izgleda auto :) tako felna najvise dodje do izrazaju,sve preko toga guma pojede felnu...to je opet neko moje misljenje

inace extra autic ;)

Link to post
Share on other sites

Pa kad nakalemiste ovoliko postova....?

Wule prskalice ne dam :P jos trazim one dole za maglenke jer mi poispadale i sad samo siba voda dole...

A broblem su i gume i opruge, gume napred su 235 40 sto je dosta nisko i naravno da ruzno izgleda ali na te sam naisao povoljne su mi bile i jbg...

Sledece god cu da kupim nove ali 225 45 ili 235 45 i mozda ga malo spustiti i onda bi trebalo da bude kako treba, jbg ova godina mi je bila za otplatu nekih kredita po kuci sam radio nesto dobro da sam i felne i gume kakve takve kupio...

Link to post
Share on other sites

Ja uske gume vozim zato sto volim tako, a ti turi /70 profil i uzivaj si u svojoj udobnosti i lepoti.

Imam ja neke 245/45 bridgstone potenza sa ojacanim ivicama sa oko 3-4mm sarom (jednu sezonu sigurno ima da odrade posao) ako budu zatrebale javi se ;)

Link to post
Share on other sites

Da ali meni su napred 8.5j tako da bi 235 45 bila idealna, mada i 225 45 bi vrsila posao...

I naravno samo nove gume dolaze u obzir, imam ovde neke Kelijeve za 9 000 ali ne znam kakva je to guma u pm, mada nova je kakva god da je bolja je od ovih polovnih, bar ja tako mislim...

Link to post
Share on other sites

Ne znam, ja sam sa Barumom prezadovoljan kako drzi, relativno je tiha i udobna a 225/45 je bila 85 eur, jedino sto mi svi vicu da se dosta brzo trosi. Za 5000km jos nisam primetio da se brzo trosi...

Ok ti je i 225 i 235 za 8.5 jota. Samo meni je 235/45 vec previsoko. Mozda 235/40? Al mislim da je 225/45 sweet-spot sto se tice cene :)

Link to post
Share on other sites

Meni su sad napred 235 40, nisko je to mnogo i ima veliku rupu pod rubom..

Zato bih ja stavio 45 ali otom potom, a sto se tice baruma jednom sam imao te gume pozadi i par puta umal nisam izginuo zbog njih i od tad sam rekao da barum vise nikad necu voziti, na kraju sam te gume poklonio Fabriju da cepa na driftu a imale su solidnu saru i nisu bile matore ali nisu drzale nista..

Link to post
Share on other sites

235 /45/17 i 255/40 /17 su fabricke dimenzije za e34 na 8 i 9j felnu a na 10j je pozeljno montirati 265/40/17.

235/40/17 ide na M3 e36 a kasnije je isla i 225/45/17 isto za e36 , i to je plitko za e34 ako gledamo kako valja e sad moze se montirati sve i svasta u zavisnosti ko sta voli .

Link to post
Share on other sites

slazem se donekle...jeste mnogo bolje da se montira sirina koja treba na tu jotazu ... ali auto mnogo ozbiljnije i lepse izgleda kad se guma razvuce...

jebes 10 J kad ti guma pojede felnu

245 40 na 11,5 J___17'

dobro ovo je vec malo preterano

BJIpYFx.jpg

rlzghE3.jpg

Link to post
Share on other sites

Sto se tice guma, sve je to relativna stvar, svaki vulkanizer ce ti reci da na 10j ne montiras nista ispod 255 ali neko voli ovako neko onako, nekom se svidja ovako nekome onako i o tome bi mogli tri dana da poleisemo... Sto se tice spojlera za gepek ubedljivo najlepse po meni stoji na 34-ci, m branik nema sta da se okmentarise, samo je tesko naci pridnji...

Kacketic za zadnju soferku ima nov za 50e a ti s16 ako resis da menjas svoj predni branik prvo se meni javi jer meni se najvise svidja taj podbranik od 540 ali nigde ne mogu da ga nadjem..

Link to post
Share on other sites

to je valjda M tehnik,mislim da su isli takvi na siroke maske M5,nzm ni ja vise nmg da povatam ...uglavnom oba izgledaju extra,mozda ovaj m tehnik i bolje izgleda zato sto je dublji malo

BrQej7g.jpg

a ovo sa kacketom mi dodje kao neki japanac "_

cgwG0MI.jpg

Link to post
Share on other sites

Ma to niko ne moze da pohvata, negde nadjem 92-o da je res, znaci siroka hauba, maska i retrovizori a negde 94-o nema ni siroku haubu ni masku ni retrovizore, budzili kako im sta palo pod ruku :), isto kao i sto nema tacnog odg zasto je na nekim 34-kama akumulator napred pod haubom a na nekima pozadi pod sedistem...

A sto se tice ovog belog "japanca" meni ovo izgleda odlicno, mnogo lepse neko neki tuning styling branici...

Mada opet kazem sto ljudi sto cudi, ukusi su razliciti tako da o njima ne vredi raspravljati...

Link to post
Share on other sites