cudni zvuci pod haubom-ispred motora (pumpa za vodu)


Recommended Posts

znaci vec neko vreme se cuje kao neko krckanje,nekako vise ispred motora,uglavnom samo dok se auto ne zagreje,kao neki kuglager da je otisao.jasno je bilo da se radi o nekom delu koji se okrece i tako se i ispostavilo u pitanju je bio roler spanera,ali od nedavno je pocelo da se cuje i kao neko tandrkanje,malo vise iz unutrasnjosti,ciji se intenzitet pojacava srazmerno pri povecanju obrtaja motora,nezavisno od toga da li je hladan/zagrejan.otisao do majstora,kaze pumpa za vodu ima luft,pa se trese,cak se i na visku vidi da blago pravi "osmice",nije u balansu.

pitanje bi bilo koju pumpu staviti i kad vec menjam pumpu i taj roler,sta je tu jos dobro promeniti,kajs jos koji roler,spaner??

jos nesto,da li je ovaj kvar mogao/moze da izazove jos neku vecu stetu na motoru,sistemu za hladjenje...?i da li je do ovog kvara mogla da dovede zamena rashladne tecnosti,pre nekih 500 predjenih km?sipao sam g12 u razmeri 1:1,tj i malo manje antifriza (do -30).

Link to post
Share on other sites

meni uopste ni ne treba dijagnoza,vec ovo sto sam napisao posle...cisto da vidim sta drugi misle,kakva su iskustva imali,itd... ili na ovom forumu ne postoji nikakva komunikacija i konverzacija.koja mu je svrha kad jedino nije tesko da se neko oglasi samo kad ima nesto da proda i naravno za pametovanje,ismevanje i ponizavanje drugih

majstor me ceka svakako,mislio sam neko da kaze ako je imao slicnih problema,koju pumpu kupiti,sta jos promeniti,itd da se ne ponavljam

Link to post
Share on other sites

Da nisi bio kod majstora pa da si predstavio svoj problem onda bi imalo smisla da nagađamo šta je,dakle samo da nagađamo jer preko kompa ti niko ne može sa sigurnošću reći u čemu je problem dok ti kad si već bio kod majstora ne razumem kako će ti neko bolje predočiti kvar od nas preko kompjutera nego onaj što je zabijao glavu u motornom prostoru i video.O tome se radi a ne o nekom omalovažavanju.

Link to post
Share on other sites

znaci vec neko vreme se cuje kao neko krckanje,nekako vise ispred motora,uglavnom samo dok se auto ne zagreje,kao neki kuglager da je otisao.jasno je bilo da se radi o nekom delu koji se okrece i tako se i ispostavilo u pitanju je bio roler spanera,ali od nedavno je pocelo da se cuje i kao neko tandrkanje,malo vise iz unutrasnjosti,ciji se intenzitet pojacava srazmerno pri povecanju obrtaja motora,nezavisno od toga da li je hladan/zagrejan.otisao do majstora,kaze pumpa za vodu ima luft,pa se trese,cak se i na visku vidi da blago pravi "osmice",nije u balansu.

pitanje bi bilo koju pumpu staviti i kad vec menjam pumpu i taj roler,sta je tu jos dobro promeniti,kajs jos koji roler,spaner??

jos nesto,da li je ovaj kvar mogao/moze da izazove jos neku vecu stetu na motoru,sistemu za hladjenje...?i da li je do ovog kvara mogla da dovede zamena rashladne tecnosti,pre nekih 500 predjenih km?sipao sam g12 u razmeri 1:1,tj i malo manje antifriza (do -30).

znaci niko ne treba nista da mi nagadja,to je napisano samo da bi bilo jasnije ovo sto sam hteo da pitam,a nisam znao da cu morati toliko da objasnjavam.znaci KOJU pumpu da kupim,jel verovatno ima razlike u kvalitetu u zavisnosti od proizvodjaca ili to nije toliko bitno,sta jos promeniti kad se vec radi,da li i kajs,itd

Link to post
Share on other sites

ovde u vrscu,u jednoj od boljih radnji auto delova ima samo neka za 3600-3800,tako nesto pa sad kontam da to i nije nesto preterano kvalitetno,ali je bar novo jbg sta znam.nemam pojma... da mi ne pravi problem posle par hiljada km opet...a reci mi,da kupim i kajs odmah najbolje ili da ostavim ovaj stari? ili to najbolje da majstor odluci da li je za zamenu a?

Link to post
Share on other sites

koja je razlika u kvalitetu, febi-swag?

nema tu nikakve razlike,oba su prosecnog kvaliteta,ja sam recimo kupio swag visko koji nije radio i pregrejao motor jbg,sad kupio kineski za 3 crvene i radi kao sat a dokle ce ne zna se,sve ti je lutrija,ako zelis prave delove onda odes u radulovic,isplazis se debelo i ne razmisljas puno

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Pozdrav...imam 318 tds 96.Isto mi se cuje nesto napred ispod haube...nesto kao...da zulja o nesto...Meni zvuci kao kad voz krece...Mozda je malo smesno,ali tako neki zvuk ima...majstor je sve pregledao,samo nije pumpu...Da li neko zna sta bi moglo biti???Thank's... :rolleyes:

Link to post
Share on other sites