pomoc oko povezivanja vufera i pojacala


Recommended Posts

e sad ovako...nedavno sam uzeo MAGNAT Traxx600 pojacalo 4 kanala x 75w na 4 oma ili 2 kanala bridge fazonu od po 150w na 2 oma...

uz to sam nabavio i wufer GBL GTO 1202d koji je 300w rms 600w max snage, bar tako pise na njemu.......taj wufer ima dva ulaza na po 2 oma. citao sam da moze da se vezuje redno i tada je wufer na 4oma, paralelno je na 1 om...

dali neko moze da mi ogonetne kako bi najbolje bilo to povezati?

Link to post
Share on other sites

ma to je meni prvo palo na pamet, ali tad pocinje da se oseca neki pogan miris, dali iz vufera dali iz pojacala kao da nekom to ne odgovara.

( MIRIS UPALJENE PLASTIKE )

Link to post
Share on other sites

ja sam na alpini vezao plus sa plusom i minus sa minusom pa na bridz na pojacalo plus na plus minus na minus.., a sto se tice mirisa moguce da je woff probio <naravno probaj ga u kuci na liniju dali radi< ili je kurslus u pojacalu...

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

da ne otvaram novu temu postavicu pitanje ovde, da li neko zna kako da povezem pojacalo za auto sa CD plejerom koji nema cinc izlaze pozadi , znaci ima samo + - zice za zvicnike ( 4 izlaza standardno ) i remote za elekt.antenu i pojacalo ,CD je Blaupunkt Madeira cd33 a pojacalo Hell Fire 1100 (4 kanalno) , na yutube sam video da mnogi spominju neki konvertor za tu svrhu ali to nigde nisam uspeo da nadjem kod nas ,cak me ljudi gledaju ko da pricam spanski kad spomenem tu spravicu

dsc00198.jpg

dsc00055.jpg

dsc00058.jpg

dsc00059.jpg

Link to post
Share on other sites

Ја мислим да не може ако нема тај излаз позади,најједноставније продас тај CD...колико си платио појачало ако није тајна :lol: А појачало има да ти троши као усисивач,надам се да ти је алтенатор и акумулатор у добром стању :D

Link to post
Share on other sites

Ја мислим да не може ако нема тај излаз позади,најједноставније продас тај CD...колико си платио појачало ако није тајна :lol: А појачало има да ти троши као усисивач,надам се да ти је алтенатор и акумулатор у добром стању :D

steta da prodam CD sljaka kao leptir a ne mogu da uzmem nista za njega jer je stari model a pojacalo mi doneo ortak iz nemacke za dz tj bila neka opklada u pitanju i on izgubio :D , alternator dobar akumulator srednje zalostan :D , ma samo da ga ja povezem kako treba i nema frke za potrosnju ;)

Link to post
Share on other sites

Na kocki sam imao vufer 14" dve pionirove elipse i napred dva pionira velicine fabrickih zvucnika,sve je radilo na aku od 60ampera bez kondezatora ali kada se nocu upale svetla ona pocnu da trepere u ritmu basa (kada se dobro pojaca). Imao sam problema sa alternatorom,prvo je crkao regler pa se na kraju raspao (lezajevi, prstenovi,diodna ploca). E sad da li je to posledica rada usled velikog opterecenja ili jednostavno god. proizvodnje nebih znao da kazem.

Link to post
Share on other sites

Батерија се нон-стоп празни и ако је лошија убрзо има да рикне! Мени је била под гаранцијом срећом,музика не може да ми ради ни 10 мин ако кола не раде....теби појачало уопште није слабо,да се разумемо :lol:

Link to post
Share on other sites

ma znam bre da pojacalo nije slabo i naravano da nisam lud da ga palim kad auto nije u pokretu ,mislim to je van svake pameti ima da mi iscrpe akumulator za 5 minuta , a to da ce da se raspadne alternator ni to me ne brine jer mi nije bitno da mi pojacalo rastura stakla i da mi odpadaju tablice dok slusam ziku samo je bitan kvalitet zvuka ;) , aj kad sve ovo povezem kacim link da cujete kako radi :)

Link to post
Share on other sites