Recommended Posts

Pozdrav narode, ja imam 525d e39. Kada sam ga kupio imao sam problem sa stabilnosti na putu, mnogo je bezao po putu to jest volan je odvlacen zbog raznih neravnina na asvaltu... Zbog toga sam krennuo u totalno sredjivanje trapa i opet sam imao isti problem. Onda kad je dosla zamena guma na zimske, namerno sam uzeo uze 205/60 r16 a bile su na njemu fabricke 225/55r16. Posle te zamene auto mi se preporodio i sada sam prezadovoljan, ali imam opet nemire jer treba da predjem na letnje pa ne znam sta da radim... Nisu za dzabe bile fabricke 225/55 verovatno ima razlog zasto ih je bmw stavio pa ja planiram da se vratim na tu dimenziju ali se plasim da opet ne dobijem nestabilan auto!!! Zeleo bih da postavim pitanje strucnjacima koji ovo citaju u nameri da mi pomognu u odabiru, jel moguce da sam imao problem sa stabilnosti jer je guma iako ima dobru saru bila stara, cak 2006 godiste. Da nije to razlog mog problema a ne dimenzija, dal se ona skameni ili sta vec pa pocne da mi pravi problem, ja bih stvarno da se vratim na 225/55/16 i zbog izgleda a i zbog perfomansi ali se plasim da opet ne dobijem bmw koji se ponasa kao neki glupi reno ili slicna prevozna srestva... Ja molim sve kompetentne ljude da mi pomognu ako mogu, zahvalan sam vam unapred...

Link to post
Share on other sites

Vozio sam e39 525d i nisam imao takvih problema. Jos, cuo sam od majstora u AC Tadic, gde sam kupovao, menjao i cuvao sve gume, da guma posle 4-6 (u zavisnosti od mnogo stvari) gubi svoje svojstvo, bez obzira na kilometrazu. Mislim da sa novim gumama ne bi pogresio, sigurno.

P.S daleko je e39 od renoa.. :D

Link to post
Share on other sites

Ma znam ja da je daleko prijatelju ali sam bas bio razocaran sa onim gumama, ovo mi je druga e39-ka i sve je na njoj brutalno full i ne bih da imam problem sa 225/55 kao sto sam imao... Znaci mislite nove gume da uzmem i nema sta da se sekiram... Najmanji mi je problem da dam za nove gume na onakvom autu... 525 u srcu... :)

Link to post
Share on other sites