Recommended Posts

Ovako malo je poceo da trese volan kad pipnem kocnicu e sad pretpostavljam da su diskovi jer mi se to i na e46 desavalo nego sam ga prodao prije nego sto sam napravio to a zvao sam ove sto drze djelove za bmw i 100e su diskovi u paru pa me zanima jos necije misljenje mada 99% su diskovi barem koliko ja znam

Link to post
Share on other sites

Nemoj nista da te cudi ako malo trese jer je to bolest kod svih e39.

Prvi problem

Postije razni razlozi ali najcesci je ako naletis u neku rupu. Posto je auto malo tezi lako se diskovi iskrive.

Takodje mnogi ljudi grese kad menjaju diskove. Prvo nasta treba obratiti paznju jeste da li su gume isbalasirane

kako treba i da li je geometrija sva 4 tocka ok, pa tek onda promeniti diskove i paknove naravno i prvih 300 do 500km treba kociti veoma lagano da bi se diskovi i kocnice razradili kako treba.

Kod tebe jesu diskovi problem.

Drugi problem

Volan trese izmedju 105 i 120 km/h a sto se takodje oseca malo i u autu. U tom slucaju proveriti sva vesanja, drzace oba trapa i gume(zbog kojih od starosti bez obzira na predjenu km moze doci do toga).

PS. Prica iz licnog iskustva.

Link to post
Share on other sites

Nemoj nista da te cudi ako malo trese jer je to bolest kod svih e39.

Prvi problem

Postije razni razlozi ali najcesci je ako naletis u neku rupu. Posto je auto malo tezi lako se diskovi iskrive.

Takodje mnogi ljudi grese kad menjaju diskove. Prvo nasta treba obratiti paznju jeste da li su gume isbalasirane

kako treba i da li je geometrija sva 4 tocka ok, pa tek onda promeniti diskove i paknove naravno i prvih 300 do 500km treba kociti veoma lagano da bi se diskovi i kocnice razradili kako treba.

Kod tebe jesu diskovi problem.

Drugi problem

Volan trese izmedju 105 i 120 km/h a sto se takodje oseca malo i u autu. U tom slucaju proveriti sva vesanja, drzace oba trapa i gume(zbog kojih od starosti bez obzira na predjenu km moze doci do toga).

PS. Prica iz licnog iskustva.

Cini mi se da je decko lepo rekao da mu trebse cim pipne kocnicu, da gume nisu dobro izbalansirane tresao bi i bez kocenja :)

Link to post
Share on other sites

Cini mi se da je decko lepo rekao da mu trebse cim pipne kocnicu, da gume nisu dobro izbalansirane tresao bi i bez kocenja :)

Na kraju prvog obrazlozenja sam napisao da su diskovi i jesu problem, ali sam izneo jos jedno obrazlozenje jer nije otpisano da problem sa diskovima moze dovesti i do drugog problema ako se ne resi ubrzo.

Ako pretrazis po netu oko ovoga svega gore navedenog videces da ima veoma mnogo ljudi, koji poseduju e39, koji

su imali ili jos imaju isti problem a poznajem i mnoge ljude sa istim problemom i to ne samo koji imaju e39 vec i e53 e60...

Link to post
Share on other sites

Ali ja sam ozbiljan... Kako?

Logički kad pogledam, ne mogu da povežem rupu sa krivim diskovioma...

Za 70000km ja sam 3 puta menjao diskove samo zato sto sam naleteo u tri malo dublje rupe jer mi je odmah posle toga poceo da trese volan pri kocenju.

Dovoljno je jedan prednji disk da naj..e i pocece da ti trese volan pri kocenju.

Izvinvjavam ti se na prethodnom odgovoru nisam nista cinicki rekao vec vise u sali.

Link to post
Share on other sites

Ali ja sam ozbiljan... Kako?

Logički kad pogledam, ne mogu da povežem rupu sa krivim diskovioma...

logicki kad pogledas, upadnes u rupu i jos zakocis (nema nista gore od rupe i kocnice u tandemu) celjust povuce disk i eto ti ga, ili vreli diskovi upadnes u neku vecu baru pokvasis diskove i oni se malo izdeformisu zbog nagle promene temperature... :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

ajde da se nadovezem na temu. I meni trese u voznji od najjace od 90 do 105 i sve sto vise ubrzavam sve vise trese ali slabije nekako. E kad kocim ne trese nego tek pocne da trese na nekih 110 pa do 90 ali ako naglije kocim hoce volan da mi iskoci iz ruku koliko zna da zatrese. To je neverovatno. Lufta nemam na trapu, trese i sa 15 i sa 17 felnama. Molim savet i poomoc. Hvala

Link to post
Share on other sites