E46 BMW 316ti Compact `04


Recommended Posts

E ovako, od pre par dana ponosni sam vlasnik ove male igrackice... Auto je 2004 godiste, sa pravih 122000km, kupljen sa Lizinga u Cirihu, sa potpunom dokumentacijom... Prvi put sam vlasnik BMW-a, do sada sam iskljucivo vozio Opele ali sam shvatio da bih voleo da vozim BMW-a... :D Auto je u izuzetnom stanju sto se tice enterijera i motora, udarena su mu suvozaceva vrata ali je auto vec kod majstora i to se sredjuje... E sad, u servisnoj pise da je motor tipa N46 a koliko znam, to ne postoji vec N42... Naravno, 116ks... Imam par problemcica sa njim ali o tome cu u temama gde im je mesto... E sad, treba mi par informacija kad se menja ulje i filteri, tj na koliko km, i tome slicno, koje ulje i filteri i tako to... Da napomenem da mu je odradjen veliki servis na 111000km... Imam par fotografia, bice ih jos kad auto dodje kod mene od majstora...

bmw1.jpg

bmw2.jpg

bmw3.jpg

bmw4.jpg

bmw5.jpg

Link to post
Share on other sites

Bice jos lepsi kad mu zamenim klimu i kad mu sredim volan jer mi komande na volanu uopste ne rade i to me opasno nervira... Koliko citah ovde, ima vas strucnjaka za te stvari... :)

Tu sam oko komandi.

Link to post
Share on other sites

Racunam onda na tebe, ja malo gledah instalaciju ali odlucih da ne pipam nista... Sta bih ja, kao pocetnik, trebao da znam o ovom modelu?

@leon63 zovem te ja, nabavio sam tvoj broj... ;-)

Link to post
Share on other sites

Iskreno, gledajuci ove sto se kod nas voze, nikad ga nisam voleo... Ali ovaj mi nekako zapao za oko... Valjda zbog opreme, zemlje iz koje dolazi... Dosta je lepsi uzivo nego na slikama... :-) a tvrd je sacuvaj Boze... :-D

Link to post
Share on other sites

ne znam, na stranu to sto ima 116ks i sto je compact, kazes da je udaren i ima jos par problemcica, mogu jedino da te razumem ako si ga dobio po smesnoj ceni :)

što ne compact? ja sam razmišljao da ga uzmem, ali mi je ispala varijanta da uzmem limuzinu.

Link to post
Share on other sites

Sta znam, ja sam za sad zadovoljan... Unutra je perfektan, spolja ta vrata samo sto su udarena ali i to nije problem, narucena druga... Jos sta imam da uradim je zamena ulja, komande na volanu da se osposobe i na levoj strani jedna mala sponica se cuje i to je to... Motor i izduvna grana su bu totalno sivi, nigde nema kapi ulja ili da je nesto stradalo... Od eventualnih dorada ce biti samo ta klima i eventualno neke sedamnaestice i to je to... :-)

Link to post
Share on other sites

U servisnoj pise da je na 98000km uradjen oil service i inspection I a na 111000km oil service i Inspection II... A Inspection I je takodje uradjen i na 53000km... E sad, pise tamo sta spada sve u Oil service, sta spada u Inspection I a sta u Inspection II ali ja nista ne razumem jer je na nemackom... :o I koliko videh, sipan Castrol TXT 5-30...

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...