Recommended Posts

Pozdrav.

Jel' mi neko moze reci informaciju koliki zazor treba da bude na svecici, upitanju je bmw e39 520 110kw benzin 1997 godina. I na koliko treba da otvaraju plinske dizne ako mi benzinske rade na leru na oko 3.0 ms ?

Hvala unapred.

Pozdrav.

Link to post
Share on other sites

zazor na bosh,beru,champion i ngk treba da bude 0.9mm,a plinske dizne bi trebale da radi isto kao i benzinske,nisam siguran...stavi pitanje u post gde su problemi sa plinom verovatno ima neko strucnijjii od mene da ti kaze :) pozz

Link to post
Share on other sites

zazor na bosh,beru,champion i ngk treba da bude 0.9mm,a plinske dizne bi trebale da radi isto kao i benzinske,nisam siguran...stavi pitanje u post gde su problemi sa plinom verovatno ima neko strucnijjii od mene da ti kaze :) pozz

Hvala drug :)

Link to post
Share on other sites

sad ce babic da ti kaze, al mislim da ne bi trebalo rpeko 4ms

Ja imam problem sa tim, auto mi trese celo na leru dok je na plinu, na benzinu je oke i na leru u voznji. Kupio sam kabal prikljucio ga na laptop, mape mi nisu bile oke, podesim mape, identicno jednu preko druge, al opet isto, jedino sam dobio na potrosnji. pa sam primetio da mi dizne za prva 3 klipa otvaraju na 3,7ms a 3 klipa na 4,0ms dok mi na benzinu svih 6 otvara na 3,0 ms. dizne mi je stelovao pre par dana jedan majstor ovde, planiram sutra da mu idem opet al da budem malo informisan oko toga, da ne moze da mi prica neke price u kojima bi ja samo mogao da klimam glavom. :)

Link to post
Share on other sites

Prodje kalibracija samo mi je problem sa tim injektorima, prosto ne rade svi isto, cak mi je povezao njih redom 1,2,3,4,5,6 a bili su 5,3,1,6,4,2 tako da ne znam dal je i to pametno.

Link to post
Share on other sites

vreme bi generalno trebalo biti veće bar za 1ms. ali to varira od vrste uređaja i tipa dizni

redosled plinskih dizni nije bitan dok god se gađa sa situacijom gde su prekinute benzinske dizne

Link to post
Share on other sites