bmw e34 petrol, lpg, cng :)


Recommended Posts

to su sve bile shpeqlacije samo...

iz dosadashnja 2 testa zakljuchio sam da mi troshi 8.5kg metana ili ti 425 din

shto je mnogo jer josh uvek chekam onaj uredjaj za pomeranje paljenja

nadam se da chu sa njim da dobijem josh snage a samim tim i smanjenu potroshnju bar josh za 20%

znachi za sada mi je ushteda u odnosu na plin malo vishe od 50%

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Babicu jesi li bocu ozda nosio na atest jer te debele imaju rok za atest 3 godine a one tanje 5 godina a vidim da je matora pa da ti slucajno ne kresne bolje je proveri a za varijator jesi li siguran u oznaku jer ih imam nekoliko skinutih pa mozda pase jer ovako moze da se desi da useres motor bez pomeranja paljenja jer po specifikaciji ide od 9 do 12 posto zbog temperature izduvnih gasova a ako ti treba nov metanski isparivac imam ih na lageru vec godinu dana.

Pozdrav i ovo primi kao savet jer u italiji sam video kako izgleda kad kresne metanska boca i nije bilo uopste divno jer od te fiat brave je ostalo samo prednji deo.

Ps kome treba polovna imam par komada .

Link to post
Share on other sites

AEBova oznaka je 511 ili STAPP 300

Ako imash to ushtedechesh mi 75e

boce su one debele

metanski isparivach mi je nov ali je do 140 konja, morao sam da zatvorim 2/3 vazduha da bi ishao kako treba jer imam 192 konja

ma sve e bre do jaja samo mi treba josh taj procesor

Link to post
Share on other sites

poslednje merenje:

u nedelju smo sipali metan u panchevu za 380 din shto je 6.9 kg jer je tamo 55 din kg (lopine) inache je 50

znachi u bocama sam imao oko 3 kg

nema veze, ovo je rachun:

pune boce 500 din, M look, Mishich i ja preshli smo 147 km

shto ispada 294 dinara na 100 km

Moze neko manje?

P.S. potroshnja i dalje velika

javichu uskoro josh bolje cifre, nadam se

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 month later...

joj babicu kad bi hteo da obnovis slike da vidim kako izgleda taj metan.... jer su ove istekle ..

Link to post
Share on other sites

kad te ne bude mrzelo ti slikaj pa okaci... ok....bdw taj tvoj isparivac guta i metan i plin ....

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Posto vidim da sa time radis i da se razumes u lpg i druge gasove dali bi mogao da mi kazes sta bi to moglo da bude da kad vozim na plin prilikom stajanja na semafore tj. uopste stajanja ( ne mislim na stanje mirovanja ) dolazi do oscilacija broja obrtaja od 500 do 1100. Tako uradi 4x i onda se stabilise. I tako svaki put pri zaustavljanju, samo na plin na benzin radi normalno. I kazi mi ako znas sto dok mi se motor ne zagreje pravi problem na plin, posto je namesten automatski prekidac koji prebacuje na 2000 o/min sto i sam znas da je 50 km/h prvoj, na trenutak pocne da se gusi motor i ako pokusam da mu dodam gas da se ne bi "ugusio" zna i da detonira. Zbog toga trenutno vozim na benzin dok ne dostigne radnu temperaturu pa onda prebacim na gas. U toj situaciji nemam problema osim nog navedenog na pocetku. I ako nije tajna gde mozes da se pronadjes pa kad imas vremena da svratim do tebe da , naravno ako budes hteo i imao vremena, volje i zelje, da mi to pogledas.

Link to post
Share on other sites