bmw e34 petrol, lpg, cng :)


Recommended Posts

dok neko ugradjuje turbo, chipove, nitro i ostalo

ja jebiga danas ugradio u svoju 5icu metan (cng)...

pored toga shto sam ugradio cng zadrzao sam i plin (lpg) i naravno onaj... kako ga vech zovu... a da, benzin :D

e sad poshto sam izbacio svoju lpg bocu od 60 l, na to mesto sam stavio 2 cng boce od po 30 l i 1 lpg bocu od 35 l

zena kada bude videla ima da me upuca, ili da me zakolje na spavanju :)

po nekoj rachunici meni bi auto pored potroshnje

benzina od nekih 17l = 1650 din

plina 22 l = 1100 din

metana trebao da troshi oko 5.5 kg = 550 din

na otvorenom ove cifre treba da se umanje za trechinu

slike sutra...

Link to post
Share on other sites

za sada ide malo sporije i ima male rupe u ubrzanju...

to chu da sredim za 10ak dana treba mi jedna spravica koja se kachi na senzor od radilice i daje drugachiju informaciju ecuu kako bi on na odredjenim obrtajima pomerao paljenje... jbg, to djubre koshta mozda 30e ali u srbiji trenutno nema gde da se qpi

a ja mislim da sam takvih sranja skinutih sa kola bacio pa bar jedno 20 komada

za onih prvih par nisam ni znao chemu tachno sluze a onaj ostatak sam bacao uz komentare kome to treba i koji che to meni qrac... :D

Link to post
Share on other sites

Bravo babicu.

A tek kad ti i ja napravimo onaj PROJEKAT ima ljudi da zinu.

PROJEKAT je za sada tajna i molim ostale da ne pokusavaju da dobiju bilo kakvu informaciju o tome.

Hahahahahah...

Link to post
Share on other sites

Imas li procenu koliko ti je sad tezak auto?

Svuda se navodi da je osnovna prepreka za ugradnju cng-a (pored visoke cene ugradnje i drasticnog smanjenja prtljaznika) veliko povecanje tezine(oko 200-300kg). To je ,bar meni, najveci razlog protiv....

A kad sam malo proucavao tu problematiku, sretao sam se podacima da je potrosnja( u dinarima) oko 20%, do maksimum 30% manja....kako si racunao na 50%?

I kako ide na metan u odnosu na lpg, posto mozes da ga testiras sa istom tezinom auta, pa da dobijes realne podatke?

Link to post
Share on other sites
dok neko ugradjuje turbo, chipove, nitro i ostalo

ja jebiga danas ugradio u svoju 5icu metan (cng)...

pored toga shto sam ugradio cng zadrzao sam i plin (lpg) i naravno onaj... kako ga vech zovu... a da, benzin :D

e sad poshto sam izbacio svoju lpg bocu od 60 l, na to mesto sam stavio 2 cng boce od po 30 l i 1 lpg bocu od 35 l

zena kada bude videla ima da me upuca, ili da me zakolje na spavanju :)

po nekoj rachunici meni bi auto pored potroshnje

benzina od nekih 17l = 1650 din

plina 22 l = 1100 din

metana trebao da troshi oko 5.5 kg = 550 din

na otvorenom ove cifre treba da se umanje za trechinu

slike sutra...

Zar nije metan 50din/kg?

Link to post
Share on other sites

Bravo Babicu majstore.

Eto dok se ja razmisljam da li da ugradim plin ili ne, ljudi ugradjuju metan. Ajde daj neke detaljnije opise, tipa sta si dobio a sta izgubio na performansama, tezini, zapremini prtljaznika, i naravno koliko bi kostala komercijalna ugradnja, za nas obicne smrtnike.

Link to post
Share on other sites

Metan je stara tehnologija.Davno sam se raspitivao.Problem je sto nema nigde punjenje.Ne secam se iz kog razloga ali ce to sigurno izeti maha.

@Babic: daj slike ako imas,detalje,kolko kosta ugradnja kolika je zapremina i brate najbitnija stvar:gde ima da se puni?

Link to post
Share on other sites

Citajuci ovaj topic, dolazi do konfuzije u mojemu sistemu za razmisljanje :D

Kada sam bio klinac, uvek sam se lozio na metan zbog one scene iz filma Mad Max 1,

kada je na pocetku filma bila ona jurnjava kolima i kada je policija izjavila da je kriminalac koga jure

ukrao njihova kola koja idu na metan i ne mogu da ga stignu....

Tek sad cujem da je metan slabiji od ostalog goriva.

P.S. E, jebes film...

Link to post
Share on other sites

@simma

ima na nbg u omladinskih brigada kod IDEA rk, panchevu, chachq i novom sadu za druge stanice ne znam

@kick

obichan venturi bi trebalo da koshta negde oko 700e sekvencijalni za 6 cyl oko 2000e

@hermes

svaka boca ima po 30 kg znachi 2 x 30 = 60kg + 10kg cng = 70 kg + boca lpg

a do rachunice sam doshao do podataka ljudi koji vech voze na metan, a auto bi trebalo da izgubi na snazi samo oko 10% sa odgovarajuchim uredjajem koji pomera paljenje. kod mene, za sad, ide nekih 30% slabije jer mi fali to sranje.

@misic, drug mishic :D

jeste metan 50 din ja sam napravio sranje u kalqlaciji kilograma 11 kg = 550 din. toliko meni staje u boce. a ja bih sa tim trebao prechi oko 180km znachi oko 330 din na 100 km. ni ja josh ne mogu da poverujem. svi mi to kazu meni to tako deluje nerealno da me plashi. neka bude i onih 550 meni je o5 ok. ali ako bude manje... sledechi korak je chupanje benzinskog rezervoara napolje jer na njegovo mesto mogu da stavim josh jednu bocu. drugim rechima: u ovom sluchaju mi pravi shtetu samo! :)

skinuo sam filter vazduha kako bi imali bolji pregled na to shta sam uradio... dakle, pomerio sam plinski isparivach malo napred i u stranu kako bi mogao da skockam i metanski. jeste, znam da je sve zgurano i ima pun qrac creva i zica u kojima se samo ja snalazim

IMG_0003.jpg

ovo djubre na kome mi je kaziprst je kapica od punjacha, da, puni se ispod haube. znachi kada je lik na metanskoj stanici saznao da je ovo prvo punjenje nakachio je pishtolj i rekao da se sklonim od auta. naravno i on se sklonio. ja ga pitam shto kaze on ako nisi negde neshto stegnuo ima da izbije cev pa se skloni da te ne ubije! poshto su u italiji silni ljudi i pumpadzije izginuli od toga. inache radni pritisak LPGa je oko 10 bara a CNGa oko 230 bara.

IMG_0004.jpg

ovde se vidi malecna plinska boca od 35l i iza nje dve metanske. plinska boca je naravno nova a metanske su iz 1971 godine verovali ili ne. ne secham se iz kog auta smo ih ishchupali secham se samo da je bilo leto, pre nekih 4 - 5 god. razlog zashto su u ovakvom vizuelno ochajnom stanju je taj shto su sve vreme stajale u dvorishtu na kishi, suncu, snegu... nije njima nishta, debeo je to zid kao i kod acetilenskih boca. trebao sam predhodno da ih odnesem na peskiranje i farbanje ali nisam to hteo da radim jer nisam hteo da bacam za dz pare u sluchaju da od ovoga nishta ne ispadne

IMG_0001.jpg

metanske boce su spojene medjusobno i moze ih se sloziti koliko hochesh samo je pitanje koliki je gepek i nosivost auta. inache postoje i neki novi 3povi neke kao karbonske boce koje su 5 puta lakshe izdrzavaju pritisak isti kao i ove ali i koshtaju 5 puta vishe. zanimljivo je to da se boce prilikom punjenja zagreju i ostanu tako jedno vreme. moze se osetiti i rukom. inache jedna ova boca trebala bi da koshta oko 250e

IMG_0002.jpg

prekidach sam zaboravio da slikam, i treba mi jedna informacija od bmw majstora... kolike omske vrednosti daje plovak u benz rezervoaru kada je prazan i kada je pun 525 24v? hteo bi da ugradim pokazivanje kolichine bilo kog od ova dva gasa na istoj kazaljci koja je i za benzin.

Link to post
Share on other sites
@simma

ima na nbg u omladinskih brigada kod IDEA rk, panchevu, chachq i novom sadu za druge stanice ne znam

@kick

obichan venturi bi trebalo da koshta negde oko 700e sekvencijalni za 6 cyl oko 2000e

@hermes

svaka boca ima po 30 kg znachi 2 x 30 = 60kg + 10kg cng = 70 kg + boca lpg

a do rachunice sam doshao do podataka ljudi koji vech voze na metan, a auto bi trebalo da izgubi na snazi samo oko 10% sa odgovarajuchim uredjajem koji pomera paljenje. kod mene, za sad, ide nekih 30% slabije jer mi fali to sranje.

@misic, drug mishic :D

jeste metan 50 din ja sam napravio sranje u kalqlaciji kilograma 11 kg = 550 din. toliko meni staje u boce. a ja bih sa tim trebao prechi oko 180km znachi oko 330 din na 100 km. ni ja josh ne mogu da poverujem. svi mi to kazu meni to tako deluje nerealno da me plashi. neka bude i onih 550 meni je o5 ok. ali ako bude manje... sledechi korak je chupanje benzinskog rezervoara napolje jer na njegovo mesto mogu da stavim josh jednu bocu. drugim rechima: u ovom sluchaju mi pravi shtetu samo! :)

skinuo sam filter vazduha kako bi imali bolji pregled na to shta sam uradio... dakle, pomerio sam plinski isparivach malo napred i u stranu kako bi mogao da skockam i metanski. jeste, znam da je sve zgurano i ima pun qrac creva i zica u kojima se samo ja snalazim

IMG_0003.jpg

ovo djubre na kome mi je kaziprst je kapica od punjacha, da, puni se ispod haube. znachi kada je lik na metanskoj stanici saznao da je ovo prvo punjenje nakachio je pishtolj i rekao da se sklonim od auta. naravno i on se sklonio. ja ga pitam shto kaze on ako nisi negde neshto stegnuo ima da izbije cev pa se skloni da te ne ubije! poshto su u italiji silni ljudi i pumpadzije izginuli od toga. inache radni pritisak LPGa je oko 10 bara a CNGa oko 230 bara.

IMG_0004.jpg

ovde se vidi malecna plinska boca od 35l i iza nje dve metanske. plinska boca je naravno nova a metanske su iz 1971 godine verovali ili ne. ne secham se iz kog auta smo ih ishchupali secham se samo da je bilo leto, pre nekih 4 - 5 god. razlog zashto su u ovakvom vizuelno ochajnom stanju je taj shto su sve vreme stajale u dvorishtu na kishi, suncu, snegu... nije njima nishta, debeo je to zid kao i kod acetilenskih boca. trebao sam predhodno da ih odnesem na peskiranje i farbanje ali nisam to hteo da radim jer nisam hteo da bacam za dz pare u sluchaju da od ovoga nishta ne ispadne

IMG_0001.jpg

metanske boce su spojene medjusobno i moze ih se sloziti koliko hochesh samo je pitanje koliki je gepek i nosivost auta. inache postoje i neki novi 3povi neke kao karbonske boce koje su 5 puta lakshe izdrzavaju pritisak isti kao i ove ali i koshtaju 5 puta vishe. zanimljivo je to da se boce prilikom punjenja zagreju i ostanu tako jedno vreme. moze se osetiti i rukom. inache jedna ova boca trebala bi da koshta oko 250e

IMG_0002.jpg

prekidach sam zaboravio da slikam, i treba mi jedna informacija od bmw majstora... kolike omske vrednosti daje plovak u benz rezervoaru kada je prazan i kada je pun 525 24v? hteo bi da ugradim pokazivanje kolichine bilo kog od ova dva gasa na istoj kazaljci koja je i za benzin.

BABIĆ ZA PREMJERA!

Kad cemo na kafu? Subota? Ili da ostavimo za nedelju kad vozimo moju masinu na banjicu?

Link to post
Share on other sites

Moze.

Ej napravio sam plasticne pragove, tj izlakirao, a napravljeni su pre mesec ipo.

Sutra cu da ga oteram na pranje, pa slikanje za takmicenje za auto marta, pa nedelja, na maloj banji.

Link to post
Share on other sites