Recommended Posts

Pozdrav,

Predstavio sam se poodavno, ali nisam predstavio svoj autic. U pitanju je E36 318i 85 KW. Manje vise ga je stari vlasnik zapustio pa sam ponesto radio na restauraciji (malo enterijer, malo oko motra, ugradio sam mu plin ... )

Fali mi poneka sitnica, ali ce i to doci sa vrmenom, kada to dozvole finansije :) :)

Evo par slika, svaki komentar, predlog ili kritika su dobrodosli :

imag01871.jpg

imag0189e.jpg

imag0185gx.jpg

imag0184t.jpg

imag01921f.jpg

Link to post
Share on other sites

Solidan ti je auto, licni mi se ne svidja e36 u touring varijanti ali tobro, ukusi su razliciti i o njima ne treba raspravljati, i nije nesto zapusten kao sto kazes, koliko se vidi na slikama u ok sta nju je, polako samo i sredices sve sto si zamislio, valjalo bi i neke felnice da mu ubudzis 17 najmanje da dodje malo do izrazaja...

Link to post
Share on other sites

Te druge dve benkice su od suraka, trenutno je u prelaznom periodu izmedju kockice i e36 :)

A fordic je od drugara :) dosao covek da se divi benkicama :P

Za sada sam zadovoljan. I pored tih sitnica koje mi fale ne bi menjao nista, zakljucno sa felnama, tek sam uzeo ove gume za 15" pa mi se ne da da sve to menjam ... mozda se nekada usudim da podignem na 16" ali se bojim da bi izgubio na komforu koji imam sada. Nisam neki ostar vozac, i nisu me sportske karakteristike bmw-a privukle njemu. Ipak je to karavan, i to drugi odozdo na gore model motora koji ima ta fabrika da ponudi :)

Fale mi one plastike ispod motora (sus plehovi) kao i na levom tocku prednji blatobran i ona plastika sto usmerava vazduh na kocnice, Ove blatobrane kapiram da cu lako naci, a za suh plehove vec vidim da je nemoguc task :D

Fali mi senzor spolj temp, i to nesto nisam siguran ni gde ide (trebalo bi u onu plastiku sto usmerava vazduh kod levog tocka, ali sam probao od surakove kockice njegov senzor da na neke dve zice (jedine tu koje sam nasao) i ne da daje mi temp ... Posle sam surao po netu, i vidim da kasniji modeli imaju taj temp iza usisa za kabinu. To me sada mrzi da rasturam, pa kada otopli mozda i to resim.

Fali mi ona plastika iznad centralne konzole sto usmerava grejanje/hladjenje ali ona sa dva tockica (0/1 i toplo/hladno) to nisam nigde nasao do sada :(

Cekam i toplo vreme da mu izvadim sva sedista i sve tapacirunge i sve to lepo OPEREM!. Za vikend kada sam ga prao izpod tapacirunga u gepeku sam nasao prst zemlje i JECHAM! :D :D

Moram da vidim i zasto mi zadnja brizgaljka za staklo ne radi ... i tako, imam da se zanimam ...

Link to post
Share on other sites

Te druge dve benkice su od suraka, trenutno je u prelaznom periodu izmedju kockice i e36 :)

A fordic je od drugara :) dosao covek da se divi benkicama :P

Za sada sam zadovoljan. I pored tih sitnica koje mi fale ne bi menjao nista, zakljucno sa felnama, tek sam uzeo ove gume za 15" pa mi se ne da da sve to menjam ... mozda se nekada usudim da podignem na 16" ali se bojim da bi izgubio na komforu koji imam sada. Nisam neki ostar vozac, i nisu me sportske karakteristike bmw-a privukle njemu. Ipak je to karavan, i to drugi odozdo na gore model motora koji ima ta fabrika da ponudi :)

Fale mi one plastike ispod motora (sus plehovi) kao i na levom tocku prednji blatobran i ona plastika sto usmerava vazduh na kocnice, Ove blatobrane kapiram da cu lako naci, a za suh plehove vec vidim da je nemoguc task :D

Fali mi senzor spolj temp, i to nesto nisam siguran ni gde ide (trebalo bi u onu plastiku sto usmerava vazduh kod levog tocka, ali sam probao od surakove kockice njegov senzor da na neke dve zice (jedine tu koje sam nasao) i ne da daje mi temp ... Posle sam surao po netu, i vidim da kasniji modeli imaju taj temp iza usisa za kabinu. To me sada mrzi da rasturam, pa kada otopli mozda i to resim.

Fali mi ona plastika iznad centralne konzole sto usmerava grejanje/hladjenje ali ona sa dva tockica (0/1 i toplo/hladno) to nisam nigde nasao do sada :(

Cekam i toplo vreme da mu izvadim sva sedista i sve tapacirunge i sve to lepo OPEREM!. Za vikend kada sam ga prao izpod tapacirunga u gepeku sam nasao prst zemlje i JECHAM! :D :D

Moram da vidim i zasto mi zadnja brizgaljka za staklo ne radi ... i tako, imam da se zanimam ...

idi na shopmania.rs tamo ima svega za bmw od tih sitnica

Link to post
Share on other sites

E34, E36, E39 i E46 nisu fizički isti, ali mogu da se koriste jedan od drugog. Džekovi su im različiti, ali mogu da se povežu bez problema.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Nisam dugo osvežavao temu.

Radio sam pomalo na kolima pa da osvežim malo temu.

Igrao sam se malo sa ručicom menjača

IMG_20140316_193443.jpg

IMG_20140316_194325.jpg

Zamenio sam felnice, stavio sam ove za leto:

IMG_20140424_082405.jpg

Stavio sam belu "optiku" u krug :)

IMG_20140424_082432.jpg

IMG_20140505_193829.jpg

IMG_20140509_140454.jpg

IMG_20140508_172017.jpg

I za kraj, jedan nemili događaj od juče:

IMG_20140514_164847.jpg

IMG_20140514_164841.jpg

Počiniocu, želim sve najbolje! :(

Ako neko slučajno bude naišao da kupi ovaj radio : DSX-A40UI pozdravite prodavca :)

x158DSXA40U-F.jpg

Link to post
Share on other sites