Recommended Posts

Radi se o e36 M52b20,sirena jednostavno prestala da radi,na dzeksni sa trube nema struje,odakle da pocnem,ima li neki relej izmedju i koji je osigurac,sve mi na italijanskom na onoj plastici kod osiguraca pa ne razumem nista,hvala unapred

Link to post
Share on other sites

Ako cakce ispravni su tater na volanu i spulna relea.

Vidi na releu koje su kontakti za prekidanje ( jedan kontakt je 30 drugi ne znam) i zicom prespoj u kucistu gde dodje rele. Treba da radi odmah sirena. Ako ne radi onde je ona neispravna, eventualno spojevi. Ako sirena radi a rele cakce kad pritiskas budzu na volanu onda ti ne valjaju kontakti na releu.

Link to post
Share on other sites

Ako cakce ispravni su tater na volanu i spulna relea.

Vidi na releu koje su kontakti za prekidanje ( jedan kontakt je 30 drugi ne znam) i zicom prespoj u kucistu gde dodje rele. Treba da radi odmah sirena. Ako ne radi onde je ona neispravna, eventualno spojevi. Ako sirena radi a rele cakce kad pritiskas budzu na volanu onda ti ne valjaju kontakti na releu.

ok,hvala,sutra cu da isprobam sve polako pa da vidim sta je i gde je kvar

Link to post
Share on other sites

E ovako:probao sam na releju da spojim 30 i 87(njih ima dve)i tada radi jedna i druga sirena,medjutim kad stisnem na volanu onda nista,ubacio i novi relej i opet nista,e sad,kad smotam volan skroz u desno sirena proradi,kad ga vratim onda nista,jel moguce da je ona spulna u volanu sa onim fletom negde u prekidu?

Link to post
Share on other sites