530dA ili 535iA


Recommended Posts

Dakle ne vozim novi auto ni mesec dana.....Toliko kratko da ga jos nisam ni predstavio na forumu a vec mi se vrzma u glavi drugi.O cemu se zapravo radi.....U komsiluku ima jedan 535 F10 5.2011.Auto je ko bombona ima dobrog vlasnika koji ga mazi i pazi.E sad taj vlasnik kuburi sa viskom para pa je resio da ga menja za 640i kabrio...

Odmah sam dobio ponudu da kupim a nije me trebalo dugo ubedjivati......

Dakle 530dA 7.2010 sa nepunih 150tkm od opreme fali siber head up asistent za promenu trake i monitori na vozackom i suvozakom sedistu.Sve ostalo ima spisak je predugacak da bih nabrajao.

535i je kao sto rekoh sredina 2011 147tkm od opreme ima sve isto kao i moj samo fali kuka na dugme (koja mi u principu i ne treba al eto i to se dodatno placalo onomad)

Moj je svetlo siva metalic boja sa belom kozom unutra i crnim klavir lak panelima.....535 je tamno siv sa crvenom kozom unutra i crnim lak panelima.U principu obadva jako lepi unutra stim da je moj cini mi se malo lepsi spolja zbog boje..Ono sto je najbitnije ni jedan ni drugi nisu M-Paket ni spolja ni unutra!

Osiguranje je sa full kaskom 200-tinak eura godisnje jeftinije za benzinca sto zbog malo manje opreme sto zbog manjeg poreza na zagadjenje.

Po svemu sudeci i odrzavanje je dosta jeftinije za benzinca jel ima manje rizicnih delova koji crkavaju...U principu nije od presudnog znacaja jel na dizelu laufa bmw produzena garancija na 3 godine dok na benzincu je jos fabricka garancija sa mogucnosti produzenja do 3 godine.

Raspisao sam se o cinjenicama a nikako da predjem na stvar......Znaci moja dizelka gazio ili mazio ne prelazi 9,8 a ume da pokaze i 6,7 kad se vozim bas odgovorno.535i je malo opet drugaciji i mozes da budes odgovoran koliko oces ispod 10 ne silazi.....A kad das gas sa lanch kontrol ode zacas i na 22-25 l barem ono kratko sto sam imao prilike da isprobam.

Ono sto mene najvise odusevljava je mirnoca i prefinjenost rada tog benzinca i nivo buke koji je u kabini osetno manji nego kod dizela pogotovu pri vecim putnim brzinama.

Rado bih skocio u taj bunar al ocekujem i da me neko gurne jel mi nedostaje malo hrabrosti:))))

Salu na stranu 285 dizelskih konja protiv 360 benzinskih pitanje je sad i imam vremena do petka da odlucim.

Predlozi sugestije kao i otvoreno guranje u Bunar vise nego dobro dosli.

Link to post
Share on other sites

Slatke muke, druze moj ;)

Slazem se sa svim sto si napisao, vrlo rado bih na tvom mestu uzeo benzinca, mora da leti, i ako stvarno trosi ispod 14l, to je fantazija ;) Kod nas bi stvarno imao problem sa prodajom takvog auta za koju godinu, nece narod, plasi se benzinca kao da grize.

nemoj da slusas mene, ja bih te rado gurnuo u taj bunar, vredi skakati i na glavu u njega :D

Link to post
Share on other sites

Ako imaš para da ga voziš i odlučuješ srcem, onda definitivno 535i... Sigurno će ti nešto više zadovoljstva u vožnji pružiti.

Ukoliko si sa parama samo đene-đene, bolje razmišljaj glavom i vozi taj 530d, nije ni on uopšte loš, štaviše!

Link to post
Share on other sites

cuvaj tu dizelku , a lovu mozes i tamo kod vas u AUT .... ono 70EUR ulaz , dobijes sapun i bade mantil + 40EUR po komadu ... znaci uzivancija JJP (...ebes , jedes , pijes) :lol:

Link to post
Share on other sites