Recommended Posts

Pocelo je sredjivanje, pranje, ciscenje.. Zamenjene svecice, ulje, filteri, kaisevi.. Cekam prednje diskove i jos neke stvari. Nego... Posto sam ocistio ler gas motor i oprao ceo motor, koliko sam mogao, pocelo je.. Na leru nece da radi kad je hladan, gasi se. Posle malo premeravanja senzora i napajanja za iste, ustanovim da nije do njih. Pogledam kablove i imam sta i da vidim.. Jedan se spustio do izduvne grane i nagoreo, za prvi cilindar. Pogledam dalje, bobina za prvi, bas za prvi naprsla cela. Usla voda od pranja i tako dalje. Narucim bobinu 62Eur .. Moracu u drugi post da predjem posto ne vidim sta kucam vise. Preko nokie koristim net

Link to post
Share on other sites

Stigla bobina, namestena i ponasa se isto, ako ne i gore, primetim da kad radi na leru posle 5 min ne trese i ne gasi se. Medjutim, kad ukljucim grejac stakla, svetla sva, obrtaji padaju na 500! Probam da ga upalim sa ukljuCenim potrosacima i nece. Pogledam akumulator i ukapiram da ga djubre zamenilo! Stavio mi od 45Ah. Ok, stavim jaci i probam. Malo bolje, ali se opet gasi i nemirno radi. Uzmem od drugara kablove od svecica i probam. Opet se gasi. Na kraju uradim oNo sto sam prvo ocistio i kao sredio, ICV, ler gas motor. Skinem ga i dok onako bez njega kao nestopokusava da radi skroz nemirno i bezveze, zapusim palcem crevo koje ide u usis. Gle cuda moj palac bolje radi nego bosch ICV! Inace palac nije na prodaju. Nego, pogledam ja sa jedne strane ima zaliven sraf koji regulise nulti polozaj ventila. Razbusim ga posto JA nisam uspeo da ga odvijem, stavim novi i uz malo stelovanja namestim da radi perfekt. Razlog za ova srpska posla je naravno cena. Kupicu novi samo dok pocnem da radim. Ovo sve moze da bude nekome od pomoci, zato sam i napisao. Zanima me sledece: neki put prozori ne krenu na dole kad se otvore vrata, neki put da. Leva, desna.. Isto je. Coupe je u pitanju, 318iS iz '93 m42. Koji akumulator da stavim, koliko Ah? Treba mi cena kablova i ovog motorceta. Postavicu slike uskoro. I da, imam alarm za koji nemam daljince. Da li je moguce napraviti ih i koliko tn korta, aprox?

Link to post
Share on other sites

Nisi me dobro razumeo, kad otvaram vrata trebalo bi da sidju otprilike 1 cm, sto se ponekad i desi. Da se ne bi slomio prozor kad je staklo podignuto a hoces da zatvoris vrata. Ujedno sluzi i da ne precvika nekom prste, mislim ta funkcija tome sluzi, i postoji kod coupe verzija jer nemaju okvire oko prozora.

Akumulator sam skidao na dan dva i ponovo reinicijalizovao, restartovao prozore. Mislim da ovaj alarm pravi probleme a ne bih ga vadio. Cekam odgovor od nekog za ove telekomande..

Link to post
Share on other sites

Kablovi 70 do 120e, ja sam nasao u Lika Sistem na zrenjanincu za 3800 din sa godinu dana garancije a za ICV pitaj Klinika.

Link to post
Share on other sites

Hvala druze, samo jos neki kontakt telefon te prodavnice, firme sta li je. Mislim, ako imas. Ovde u Italiji su 145eur. Nisu normalni. Burazer mi je u Srbiji trenutno, pa moze da ih nekako preuzme, pronadje, uzme.. Ne daje mi se bas 150 za 4 zice i malo silikona.

Link to post
Share on other sites