Recommended Posts

Imao sam 2010.gogine 520i e39 97 godiste od 150ks, to je bio moj san i kad sam ga ostvario bogami sam se bio razocarao u auto. Nista posebno brz, ne elastican bucan sa velikom potrosnjom. Tu su mi nade pale kad je bmw u pitanju dok nisam probao 525d e39 2001g koji sam odmah kupio i koji je sve nedostatke od onog benzinca otklonio...

Sada sad izgleda na silu prodao auto jer sef hoce da ga kupi a ja moram sada u potragu za novim. Ima jedan 520i e60 2004g na prodaju pa nesto razmisljam o njemu ali se plasim da ga ne muce iste stvari kao i na onom mom prvom 520i. Znam da je ovo drugaciji 2.2 motor ali strah postoji definitivno pa se vama obracam da mi kazete sta da radim...

Da li je pametno uzeti 520i e60, jel i on ne elestican i da ne kazem sporiji od dizela i sa velikom potrosnjom... ????

Link to post
Share on other sites

Zasto ne bi probao auto pre kupovine i video da li ti odgovara?

Kod ovih modernijih bmw-a da tako kazem, ja bih se pre odlucio za dizel varijantu, i zbog potrosnje i zbog obrtnog momenta...

Link to post
Share on other sites

Naravno da bi ga probao nego da ne zapucavam pola Srbije ako je i dalje isto smece kao i svaki ranije 520i. Obrtni moment je kod dizela fantastican, ja mislim tek u 320i e90 da je to popravljeno jer je 4 cilindra, madajebes bmw-a ako ce se cuti kao golf...

Link to post
Share on other sites

Druze nikako se ne bih slozio da su 520i e39 sa 150 ps ili 520i e60 sa 170 ps smece.

Ti noviji motori su napravljeni da se voze u visim obrtajima i tu pokazuju svoju snagu , nije to napravljeno za stedise koji voze na 2000 obrtaja i voze 5-om ceo dan po gradu a pritom hoce da lete kad im stisnu gas na tih 2000 obrtaja , za to je M5 ili stari veliki sestaci 3.5 koje si mogao voziti lepo na niskim obrtajima .

Ti 2.0 su motori za svrckanje bez preteranih sportskih ambicija ali su i dalje za klasu brzi od konkurencije .

Link to post
Share on other sites

Ja sam ga imao i nije mi prijatan za voznju po gradu, a sto se tice stednje to prebacuj ovima sto imaju 320d, nemoj meni sa 525d jer je meni uxivanje u voxnji na prvom mestu a ne ekonimija. Ja sam sa mojim 525d prezadovoljan ali cu ga izgleda morati prodati a iskreni u ovom trenutku nemam love za dibar 525d e60

Link to post
Share on other sites

Ja sam ga imao i nije mi prijatan za voznju po gradu, a sto se tice stednje to prebacuj ovima sto imaju 320d, nemoj meni sa 525d jer je meni uxivanje u voxnji na prvom mestu a ne ekonimija. Ja sam sa mojim 525d prezadovoljan ali cu ga izgleda morati prodati a iskreni u ovom trenutku nemam love za dibar 525d e60

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja sam ga imao i nije mi prijatan za voznju po gradu, a sto se tice stednje to prebacuj ovima sto imaju 320d, nemoj meni sa 525d jer je meni uxivanje u voxnji na prvom mestu a ne ekonimija. Ja sam sa mojim 525d prezadovoljan ali cu ga izgleda morati prodati a iskreni u ovom trenutku nemam love za dibar 525d e60

kako se kretao sa potrosnjom 525d po gradu a kako po otovrenom, u planu imam jedan model iz 2002 karavan

Link to post
Share on other sites

separator 3000 i filter 3000. ja sam zamenio oboje jer sam kupio auto i ne znam kad je menjan pre mene. u svkom slucaju filter bar zameni ako nemas love za sve. imam . ako ti treba separator i ako je tvoj los dacu ti moj dzabe ispravan totalno

Link to post
Share on other sites