Klima uredjaji (KUĆNI)


Recommended Posts

Gledam da pazarim neku klimu dvoumim se izmedju ove dve

BEKO

http://www.eponuda.com/klime/beko-bk22a-120bk22a-121-klima-uredaj-cena-251532

VOX

http://www.eponuda.com/klime/vox-vsa5-12pe--eco-gas-klima-uredaj-cena-252246

E sad ovo je odabir samo na osnovu dizajna...

Već 8-9 godina imam beko klimu niti sam je dopunjavao samo sam par puta filtere očistio i sljaka li sljaka.

Kakve su ove Vox?

Kapiram da je to sve isto kinesko-tursko njesra...

Bio bih zahvalan ako neko ima da se razume u ovu tematiku i preporuči mi neku 12ticu oko 300 evrića.

Hvala.

Link to post
Share on other sites

VOX je Nemacka firma i ima fabriku u Turskoj a BEKO je turska firma,tako da sto se kvaliteta tice isto ti dodje,imamo u firmi Vox i sta da ti kazem,ok rade vec par godina,tako da je izbor na tebi,koja ti je lepsa ti je uzmi haha

Link to post
Share on other sites

vazno je da ima inverter i barem AA klasu potrosnje . Nije bitno da je platis i malo skuplje ako ce se sve to isplatiti po potrosnji , jer doslo je "ludo" vreme - struja pocela da se placa :)

Link to post
Share on other sites

Pa inverter mi i nije bas prioritet jer ne planiram da se grejem klimom. A za klasu potrošnje si skroz u pravu, mesec po mesec nakupi se...

Link to post
Share on other sites

invertor sprecava naglu potrosnju pri startu klime , narocito u situacijama kada "ukljuci" kompresor ... klime bez invertora funkcionisu po principu on - off , u stalnom max rezimu funkcionalnosti , dok invertor jednostavno odrzava neke zadate parametre uz min potrosnju el.energije ... leto zima isto je B)

Link to post
Share on other sites

Nisam znao to za invertor ja mislio da je to samo nesto za grejanje, tj. grejanje kad su napolje gde je spoljna jedinica bas minus zešći.

Za Mideu sam isto i ja čuo da je hvale ali mi se dizajn ne svidja uopšte bar ovo što sam gledao u svom cenovnom rangu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Imam mideu 12 koju sam sam ugradio pre 5 god i prezadovoljan sam, radi kao da sam je juce ugradio. Uz to moram da napomenem da nisam bio pri parama i da je to bila (manje vise) naj jeftinija klima dvanestica kod nas na trzistu. Ako ti ista znaci nisam joj ni jedan servis uradio od kad sam je ugradio (zaboravljam stalno) a radi savrseno. Takodje ako ti klima stoji "ususkana" (znaci da nije direkt na suncu i da ne kisne-meni je ispod terase) radice i na +50 a i par stepeni ispod -5 (doduse ne bas na -15) Pozz

Link to post
Share on other sites