Recommended Posts

Od mene kao novog clana, prvi post pa odmah pitanje !

Po mom skromnom misljenju imam problema sa diznama na E30 320i automatic 88 god sa ugradjenim plinom. Na benzin je u poslednje vreme sve teze palio, znao je i da prelije i da kaplje na ono harmonika crevo. Kada upali i prebaci na plin, radi odlicno ali na benzin je trokirao.. Stanje se pogorsavalo i sada nece ni da upali ! Rekao mi je majstor koji mi je ugradjivao plin 2007 da ce posle izvesnog vremena ako ga ne budem povremeno vozio na benzin da mi rasusi dizne (dobro su i izdrzale). Motor je M20B20 sa Bosch Motronic sistemom sa benzinskom pumpom u rezervoaru i katalizatorom.

E, sada na pitanje:

Od proslog auta, isto kockice 320i imam kompletan motor u odlicnom stanju koji je bio vozen samo na benzin i ostavljen za nedaj boze ili delove.. Taj motor je bio u autu 84 god i nije bas isti, rec je o starijoj varijanti M20B20 sa Bosch L-Jetronic sistemom koji je imao spoljnu benzinsku pumpu sa vecim pritiskom. Zanima me da li odgovaraju dizne sa jednog na drugi da prepakujem ili ako imate neki drugi savet ?! Ako ne odgovaraju i bude varijanta sa skidanjem i ciscenjem, koliki je posao to demontirati pa sklopiti, mora li u servis ili da ja napadnem..? Ako trebaju neke slike mogu da postavim. Hvala unapred !

Link to post
Share on other sites

Skidanje ti je lako, ja radim ciscenje, mozes mi ih poslati, clanovi imaju popust 50%! Dal pasuju te druge, ne znam. Radim odma i test dizni, tako da ti mogu i reci ako ti je neka, ne daj boze riknula

Link to post
Share on other sites