Recommended Posts

U pitanju je e30 88godiste, sa m10 motorom i VDO instrument tablom bez obrtaljke (ima onaj veliki sat). Ubacen je s50/m50 24v motor i treba mi obrtomer. Skinuo sam sa drugog e30 318i takodje m10, instrument tablu ali "motometer" sa obrtaljkom. Zanima me da li ce raditi ova motometer tabla sa mojom unutrasnjom instalacijom na kojoj je bio VDO bez obrtaljke? Da li mi mozda treba jos neka zica ili ne?

Sledeca stvar sto me zanima je temperatura vode. Znam da treba da stavim braon davac sa 1 kontaktom, imam ga na mom 316 m10 koji je bio uparen sa vdo tablom, ali mi nije jasno koji davac je za temp vode na 318i m10 sa motometer tablom jer nema nigde braon jednopolni davac, nego ima plavi sa 2 pola, veliki braon sa 2 pola (35c 8s) i jos neki bzvz davac? Nadam se da ste me razumeli, imam sve slikano pa ako zapne negde okacicu slike. Hvala na pomoci

Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da radi ako si doveo pravu zicu sa motorne instalacije na sasijsku, obicno je to tanka crna zica

Na M10 za instrument tablu je cini mi se onaj davac koji nema dzek nego samo kao jednu musku buksnu

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

kasper pomazi brate rodjeni :D imam e30 m10 anjspric i jednom mi se istopila motorna instalacija, zamjenim je drugom od m10 isto ali je drugacija nekako instalacija uglavnom radi sve kao i ranije samo ne obrtomer, inace auto vozim na plin. isao sam kod mehanicara da vidim za obrtaje sto ne rade kaze da mi fali relej za obraje to je jedan od onih tamo na levom blatobranu, e juce sam kupio sve te releje i relej pumpe i ugao paljenja i taj za obrtaje dzek je sa 12 rupica. stavio sam i relej ali moji obrtaji se ne micu :( moram to nekako da resim. na bombini imam 3 kabla zakacena i jedan crni nemam pojma za sta je nije zakacen nigde nit sam primetio da ima negde da se kopca? kako da napravim sve to. odakle da dovedem kabal dokle :D tabla mi je odvrnuta unutra (vadio mali hladnjak) tako da bi mogao i tu da vidim kod ladice ako negde treba nesto da se spoji. lud sam bez obrtaja :D

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Da ne otvaram novu temu...

Na mom 318i m10 je MotoMeter tabla, uzeo sam jednu kocku za djelove, isto 318i m10 ali je VDO tabla sa ekonometrom...prebacio sam VDO tablu kod mene, sve radi osim brojaca km...da li mogu da prebacim km/h satic sa moje table?

Link to post
Share on other sites