motorna elektronika bmw 540i


Recommended Posts

Nadam se da postoji neko ko moze da mi pomogne! U voznji mi je crkla, odnosno izgorjela elktronika motora na bmw e39 540i. Kupio sam drugu elektroniku polovnu sa istim brojem i odnio sam je majstoru da je prekodira nesto,postavio sam elektroniku sad nece da vergla(alnasuje) motor nikako,moze li neko da mi pomogne????

Link to post
Share on other sites

Nosio sam brate tu elektroniku majstoru koji to radi i on mi je prebacivo nesto sa stare elektronike na tu novu ,nije mi trazio kljuc niti bilo sta,nakon sto sam vidio da nece da alnasuje ponovo sam mu odnio da pokusa to uraditi,vjeruj da ne znam ni sam sta da radim vise.hvala ti puno na pomoci

Link to post
Share on other sites

Tebe samo elektronika jebava(komp)pa imas i ona dva problema(protokomer,menjac)jer ne uzima podatke sa njega,tj uzima netacne.moras kod elektricara na dijagnostiku!

Link to post
Share on other sites

Tebe samo elektronika jebava(komp)pa imas i ona dva problema(protokomer,menjac)jer ne uzima podatke sa njega,tj uzima netacne.moras kod elektricara na dijagnostiku!

ja mislim da si ti upravu i ja sam o tome razmisljo ali nisam bio 100% siguran,hvala ti puno na savjetu,dosta mi je lakse

Link to post
Share on other sites

Pregledaj sve pluseve sto sa motorne instalacije idu na komp,i dali alnaser dobija struju sa brave,ako racunar ima sve pluseve,a na alnaseru nemas struju sa brave onda je ews u problemu,jer se ne gadjaju komp i kljuc,mada ako si vratio svoj komp na tu novu instalaciju to bi trebalo da radi jer su to samo zice.

Ili ti je majstor koji je prekodirao komp nesto sjebao pa je zapalio komp.

Link to post
Share on other sites

Zice od brave idu do elktronike(komp) i imaju plus od elektronike do alnasera nema plusa a alnaser radi kad ga direktno spojis,evo ponovo sam odnijo majstoru elektroniku da je prekodira pa sad cu da vidim dali je sta napravi,nadam se da ce sad biti bolje,javicu vam se :)

Link to post
Share on other sites

Hvala vam svima na pomoci,hvala vam na predobrim savjetima,bio sam u velikoj dilemi i nisam vise znao sta da radim,danas sam zavrsio auto,nakon sto su ponovo prekodirali elektroniku,postavio sam je i sad je sve uredu,nema vise problema sa mjenjacem ni protokomijerom.hvala vam jos jednom svima ,nadam se da cu i ja vama biti od pomoci.Pozdrav

Link to post
Share on other sites