Recommended Posts

Pozdrav ljudi,zanima me koji bi aditiv trebao da stavim,tj koji bi ste mi vi savetovali za e46 320d ...i velika mi je dilema u glavi jer znam da postoje neki aditivi za ciscenje dizni,pa onda neki za kao jacu snagu motora itd,e sad mene zanima jer bih ja morao sve te da kupim ili samo jedan,ajde molim vas posavetujte me ,hvala unapred ! :)

Link to post
Share on other sites

skini rezervoar i ocisti ga , "izduvaj" pumpu i operi je tecnoscu za pranje diskova (kocnica) . Napuni rezervoar i na pun dodaj 1 flasicu "onoga" sto povecava snagu ( manje da dimi) i jednu flasicu "onoga" sto cisti dizne .... onda trk na auto put i vozi jedno 10-tak km na 3300-3500 O/min !

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

skini rezervoar i ocisti ga , "izduvaj" pumpu i operi je tecnoscu za pranje diskova (kocnica) . Napuni rezervoar i na pun dodaj 1 flasicu "onoga" sto povecava snagu ( manje da dimi) i jednu flasicu "onoga" sto cisti dizne .... onda trk na auto put i vozi jedno 10-tak km na 3300-3500 O/min !

Razmisljam nesto o ovome sto si mi napisao,pa me zanima,posto nemam neko iskustvo,mozes li mi molim te napisati malo detaljnije kako se to radi,tj kako se skida rezervoar? Sta podrazumevas pod ''izduvanjem'' pumpe,i kako da istu operem? Realno,verujem da nisam jedini koji ne zna nista oko toga,pa ako ti ne bi bio cim kada bi to napisao 100% ne bi samo meni znacilo vec i mnogim drugima :)

Link to post
Share on other sites

Sve ti je lepo objasnjeno, a ako nisi razumeo onda bolje nemoj sam da radis nista. Sto se tice aditiva, iz licnog iskustva ti preporucujem LIQUI MOLY. Za ''povecanje snage'' nisam koristio, ali za ciscenje dizni, ispiranje od starog ulja, i motor protect jesam.

Link to post
Share on other sites

usisnu granu , EGR ventil , talog u rezervoaru , creva za dovod i povratak nafte , nepovratni ventil ne moze da opere ni jedan aditiv ...

zato ti druze odi do mehanicara , kazes da ti ocisti potapajucu pumpu u rezervoaru , rezervoar , creva od rezervoara do motora (jednostavno ih izduva komresorom u smeru kretanja nafte), usisnu granu i EGR ventil pa tek onda dodaj aditiv za naftu (imas ih 3 vrste) ... ispucaj 1 rezervoar sa aditivima i videces da neces prepoznati auto ! :)

Link to post
Share on other sites