Recommended Posts

Pozdrav :) Moze li mi neko reci predlog, auto mi je nizi nazad za priblizno 3 cm nego napred, razmisljam da kupim samo prednje sportske opruge pa me zanima da li neko ima iskustva sa tim da ima kombinaciju sportskih i klasicnih (suzbijenih) opruga. Kako se auto ponasa, da li se primeti manja oscilacija auta napred nego nazad na neravninama i slicno ? hvala. pozdrav :) Upitanju je BMW E39.

Link to post
Share on other sites

za svaku "sportsku" oprugu treba i odgovarajuci amortizer . Fabricki amortizer i kraca opruga ne "piju vodu" iz prostog razloga sto ce ti amortizeri biti u stanju kompresije tj. nabijeni , dok za prelazak u dekompresiju klip amortizera nema potreban hod tj. put koji bi trebao da ima ... trenutno na trzistu imas komplet odlicnih amortizera i opruga , koji ti mogu resiti problem , a samo ponasanje auto se steluje onako .... od "ukusa" i navike .

Link to post
Share on other sites

Kapiram to, ali previse je da za 3cm dam 250 evra, nadam se da mislis na gewinde. Nego mislio sam nesto ovako da uradim, bar malo da ublazim tu razliku, samo me brine odnos prednjeg i zadnjeg trapa... Ipak hvala. pozz

Link to post
Share on other sites

Ja imam napred sportske opruge i monroe amortizere, napred se jedva moze mrdnuti, pozadi, normalno, vise ''ljulja''. Sta da ti kazem, moj je na 15 cm od zemlje, ja uvek zrtvujem sve zarad izgleda pa progutam knedlu kada ga ponekad zakacim malo na lezece, a odavno sam se oprostio od penjanja na visocije ivicnjake. Po krivinama ne mrda, leze kao pegla. Da je krut, jeste. Jbg, ne mozes da ocekujes da ne oseti neravnine na putu sportsko vesanje. Mada naravno da i od felni zavisi koliko ce krut biti... Da li se isplati...? Sve zasvisi kakvog si duha :) Ako si sportskog-odgovor je DA.

Link to post
Share on other sites

I meni vise odgovara, bar sad, da je sportsko ponasanje. Sad imam mozda 1 cm od ruba do gume nazad sa klasicnim oprugama, gledao sam opruge samo su se suzbile od voznje i potezanja pa ako stavim napred sport bilo bi tu negde, bar tako na osnovu drugih auta mogu da zakljucim :)

Link to post
Share on other sites

Sta znam druze, meni je zadnja guma cak i iznad ruba unutar njega, a prednje su mi blizu ruba. Doduse zadnje gume su mi 235-50-18 a prednje 235-40-18, nikad to nisam bas shvatio kao znak da mi je podignutiji napred, niti mi to bode oci... Samo da znas jos jednu stvar, ne znam koje su ti felne ali ako ga spustas i nece bas izgledati kao sto ocekujes ako nije tocak velikog profila :)

Link to post
Share on other sites

Felge su mi 16 cola. Evo to je taj bmw sto mi je na profilu, taj sivi. Ali danas sam narucio i prednje i zadnje Eibach opruge 30/30 :) Javicu, sta se desilo kada postavim :) Hvala na savetuu :)

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...