sta treba obartiti paznju pri kupovini 530d 2004 autom


Recommended Posts

Pozdrav, u neko buduce vreme, cim prodam moj auto za pare, planiram kupovinu e 60 530 d (voleo bih 535d ako bas naletim dobar) atomatic zadnja vuca obavezno! Zanima me sta treba da obratim paznju prilikom kupovine, postoji li na usisu nekakav problem, neki leptir ili tako nesto, kako da porverim ubrizgavanje, menjac i sve ostalo sto ide uz to, posto cu da gledam ili po placevima auto, a mozda i uvezem (vrv necu placati carinu)!

Kada ga kupim, koliko je zamena kaiseva sa spanerima i servis ulja u menjacu sa filterom, i mali servis za njega, cisto da znam!

Svaki komentar nebitno kakav je- dobrodosao, ja cu da ignorisem ako mi se nesvijda, hvala svima!

Link to post
Share on other sites

ima vec slicnih tema o kupovini e60ica, potrazi malo po forumu. MOj savet je da nadjes dobrog majstora i dobar bmw servis u kom ce ti sve reci o autu koje dovezes. Motor mora da radi ugladjeno, da se ne trese i ne gusi, dobro da ide- naravno, menjac mora da menja ugladjeno i bez cimanja, da se lagano ubacuje u sve pozicije. Ne sme da skripi i lupka kad namotas pun levi ili desni, i da se ne osete tupi udari ako predjes preko neke neravnine. Ne bi trebalo da dimi previse (malo crnog dima u vecim obrtajima je normalno za zeldi) a plavicast dim ne valja nikako i moze znaciti da je turbina na umoru. Ispod haube ne bi smelo da bude zaprljano i masno jer to moze znaciti da malo trosi ulje i da dihtunzi na izduvnoj grani nisu najsrecniji. Leptirici su verovatno povadjeni, ako ne, vade se za 30- 50e.

530d je mali potrosac i ide kao nevreme, vrlo zahvalan za odrzavanje.

535d sam provozoao par puta ali ne bih znao mnogo vise od toga da ima 3l i dve turb.

ako budes imao nekih jos pitanja... slobodno..

Link to post
Share on other sites

Znam i ja to da je najbolje kod majstora, ali uglavnom je na auto placu bez tablica i nemozes recimo iz ns da doteras za bg na test, cak sta vise posto mozda dobijem papir za uvoz bez carine, mozda i uvezem nesto, e zato i pitam sta da gledam! Staq je sa kilometrazom, jel ona moze da s evraca kod bmw ili nemoze?

Prelistavao sam forum, ali nesto neide mi bas, inace sve vise gledam 535d (samo dobrih primeraka a da nisu papreno skupi ima samo karavana), znam da ima malu i veliku turbinu 270 ks i cipuje se na 313!

Link to post
Share on other sites

Vec razmisljas o cipovanju a ne znas da li moze da se vrati kilometraza. Naravno da moze, vrlo lagano cak sta vise.. Ako ides vec po placevima, onda povedi nekoga ko se razume, pa bar na oko da vidi neke stvari koje su ocigledne..

Link to post
Share on other sites

dobar majstor sa dobrom dijagnostikom uglavnom moze da iscita kilometrazu pribliznu stvarnoj

ili ako nemoze da ti kaze,moze sa vise razlicitih mesta na autu da vidi da se kilometraze neslazu,jer dosta stvari na bmw-u pogotovo novijem pamti kilometre

Link to post
Share on other sites

Imam drugara koji drzi otpad bmw, kaze da nemoze da se izbrise iz komjutera motora, i moze malo da se razlikuje u odnosu na onu na tabli(jedan racuna rikverc drugi ne) al on nije majstor, on to samo rastura! MAda ce da ide on i ekipa sa njegovog otpada, inace vozi m5 raniji model!

Trebace mi neki normalan majstor koji zna da zavrsi posao, i da ne vacari sa cenama (da je posten prvo i da ne drzi cekic kada menja sijalicu), to mi ide na q, to ce te vi da me posavetujete!

Trebalo bi da ima garet turbine one su odlicne, inace ti bos komjuteri se lepo cipuju, mada kako kazete i netreba- nije velika razlika na 270 ks, to si u pravu, mislim otom potom, prvo da nakupim sto vise informacija pre nego sto kupim!

Link to post
Share on other sites