Treba mi info iz prve ruke


Recommended Posts

Posto nikad nisam isao u Grcku,treba mi par svezih saveta i informacija iz prve ruke.

Idem krajem sledece nedelje,preko makedonije.

Imam zeleni karton,ovlascenje overeno u sudu i oticicu za koji dan u AMS da izvadim medjunarodno ovlascenje.

Da li mi treba medjunarodna vozacka?U petak dobijam pasos,novu licnu i novu vozacku.

Sta bi trebao da znam za usput,sta kako,neki savet preporuka?

Idem sa dva klinca u autu,tako da bi mi svaki info znacio,zbog eventualnog cekanja,drkanja,zaustavljanja,policije,kontrola i ostalo sto je propratno.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nabavio si sve sto ti treba, ne treba ti medjunarodna dozvola.

Moj savet je da kupis 170-180 DENARA odmah kad predjes Gevgeliju, ima menjacnica na granici, za putarine. 2 puta po 60 denara i jednom 50 denara (mozda gresim za za 10-20).

Striktno se drzi ogranicenja u Makedoniji, cigani su, i teraju odmah u prvo naseljeno mesto kod sudije za prekrsaje. U Grckoj je vec druga prica, laganica.

Srecan put.

Link to post
Share on other sites

Cek sad jos neko pitanje

Jesi mislio cim predjem Presevo da kupim denare,jel kako ja kontam denari mi trebaju kroz makedoniju?

Putovacu nocu,tj planiram da krenem oko 00.00h,pa me jos zanima jel pumpe rade 24h?

Link to post
Share on other sites

Brate, Presevo je Srbija- jos uvek. Kad predjes Srpsko- Makedonsku granicu, odmah stani (znaci kad prodjes makedonski punkt) tu kupi denare u menjacnici. Pumpe rade celu noc. Granicni prelaz se zove Gevgelija.

Link to post
Share on other sites

Moja greska ja skonto da se makedonsko-grcki prelaz zove gevgelija.

Bice ovo zanimljivo putovanje,sa mojim poznavanjem geografije :ph34r:

Link to post
Share on other sites

Ja idem uvek preko bugarske putarina za 7 dana 5e putevi nisu losiji nego makedonski , ne treba zelena karta itd . moj otac je isao pre nedelju dana za grcku sa isteklim ovlascenjem koji nije nigde ni pokazivao i nikakav problem...

Link to post
Share on other sites

Probaj od granice (dimitrovgrad - kalotina) je magistrala 10-ak kilometra pa autoput do sofije a od nje je nov autoput do dupnice mada sam prosli put video radove i dalje a ovaj sto je nov lepo je uradjen oni tuneli dobro osvtljeni obelezeni ma vrh osecas se kao da si u nekoj razvijenoj zemlji, ogranicenje do 130 pandura ima ali cak i u tezim prekrsajima mozes castiti 10-20e i produzis put, sve u svemu sasvim je ok ceo put do soluna a na dalje svi znaju da ne duzim...

Link to post
Share on other sites

@daco definitivno si me okrenuo da idem kroz Bugarsku,to je novi plan,a nazad kroz Makedoniju,pa taman da vidim sve odjednom da znam kud je bolje za ubuduce ;)

Link to post
Share on other sites

Druze potrazi SAT TV patrole do Grcke i sve ce ti biti mnogo jasnije .

Isao sam za Grcku preko Bugarske i put je skroz ok , do Tasosa je krace za oko 100km .

upravo sam odgledao alvirka preko bugarske,nije lose,sta znam

Link to post
Share on other sites

Dosta ljudi su ove godine isli preko bugarske najvise zbog zelene karte ali su videli da uopste to nije ista bugarska koju pamte od pre desetak godina (bar kada ste na nekom glavnom putu, kada skrenete u neki mali grad ili selo e to je vec zalosno )sve u svemu meni je i blize posto sam iz pirota pa mi se ne ide na presevo ...

Link to post
Share on other sites

ja idem sledeceg meseca, moj plan je da idem preko makedonije, a da se vracam preko bugarske. Cisto jer nikad nisam bio u BG, zeleni karton mi nije problem. Ali me i dalje muci jedno pitanje - jel ste sigurni da ne treba medjunarodna? Znaci smara me 2013. da se cimam do fotografa i da se slikam samo zbog Alvirka. I sta se desava ako me zaustave u Grckoj i traze medjunarodnu?

Link to post
Share on other sites