Treba mi info iz prve ruke


Recommended Posts

I mene muci ista stvar,izvadio sam kamaru dokumenata zadnjih 5 dana,jos mi treba medj.ovlasnjenje.

Juce u mupu kad sam predavao te papire za sva dokumenta,rekose mi da netreba medj.vozacka ako imam novu plasticnu vozacku.Pitao nekoliko puta,ali niko nesme da tvrdi,vec kao verovatno netreba. :blink:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

u poslednja 3-4 meseca bio sam 2x u madjarskoj, hrvatskoj i rumuniji, policija me nije zaustavljala, na granici su mi trazili samo pasos (osim kod rumuna i obicnu saobracajnu)

Ali opet, oni nisu cigani kao makedonci grci i bugari, tako da me nista ne bi cudilo

Link to post
Share on other sites

ma samo cepaj kakva medjunarodna ja sam u bugarskoj bar jednom mesecno ( uglavnom nekoliko puta mesecno) zadnje 5 godine nikad mi niko nije ni spomenuo medjunarodnu vozacku (ja imam staru papirnu dozvolu).saobracajnu traze obavezno ,ovlascenje vise i ne traze valjda im sad na kompjuteru prilikom ocitavanja saobracajne prikaze dali se vozilo potrazuje i to je to, mada ipak trebalo bi da uzmes u ams ono zuto medjunarodno ovlascenje jer ne mozes znati mozda ti ga potraze negde ...

Link to post
Share on other sites

ako mozes pricvrsti pp aparat ispred-ispod sedista tu ti je uvek pri ruci

ja sam se sad vratio iz grcke nisu mi nista trazili a imao sam sve

merodavna je original vozacka dozvola a medjunarodna im sluzi ako je neki tupavko pa nezna da procita nasu

(bar po mom misljenju)

nigde mi do sad u evropi nisu trazili medjunarodnu vozacku

Link to post
Share on other sites

raspitao sam se malo, ova plasticna dozvola je sasvim dovoljna. Uradjena je po EU standardu, i nema sta neki tupavko da ne zna da cita kad svako polje ima svoj univerzalni EU broj.

Medjunarodna je samo papir sa prevodom na druge jezike, izdaje je "nezavisno udruzenje vozaca" a ne drzavna insitucija, nema nikakvu zastitu od falsifikovanja, i pritom je sa zastarelom kategorizacijom.

Do zabune dolazi zbog neinformisanosti ili bezobrazluka policije (onaj trenutak kad trazi bilo sta samo da ga castis), i naravno zbog alavosti Alvirka. U AMS-u ce reci da vam 100% treba medjunarodna, isto kao sto bih i ja rekao da nikako ne mozete da predjete granicu bez Avon kozmetike jer imam procenat od nej.

Dakle, so long Alvirko

Link to post
Share on other sites

Dobro je vise da stavimo tacku na medjunarodnu dozvolu. Nove registracije tj tablice, nove saobracajne i nove vozacke dozvole, sve po evropskim standardima, i nece biti problema. Uz to i validan pasos, pun rezervoar i pun gas na more :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ovako,situacija je sledeca.

Jutros smo stigli u Grcku,sve ok.

Ipak su me nagovorile zena i sestra da izvadim medjunarodnu vozacku,tako da sam imao sve od papira ,sta god da traze,imam.

Na srpskoj carini,trazili samo pasose,na makedonskoj pasose i zeleni karton,na grckoj samo pasose.

Sto se ogranicenja tice,ko vozi i upravlja se po navigaciji,na dosta mesta kroz makedoniju i grcku se nepoklapa uopste.

Toliko o tome,cucemo se B)

Link to post
Share on other sites

.ebo me alvirko,dao sm dzabe 3500din za m ovlascenje i m vozacku,ali nema veze,bolje i to nego da su poceli da me drkaju na grani.Kad imas sve obicno niko nista netrazi.

E,sto se tice Navi,sve je ok sa mapama,ali ogranicenja su u problemu,navi kaze 90,pored puta znak 110 i slicno.

Kroz makedoniju bi trebalo da je ogr 130 auto put,a na dosta mesta jos uvek stoje stari znakovi na kojima je 120,ponegde i 100.Neznam zasto jbm li ga.

Sipao sam gorivo na MAK petrol pumpi,ODUSEVLJEN GORIVOM I POTROSNJOM,jedino je matori sto radi na pumpi morao da me drkne za 4e,toliko sam ja izracunao da me uradio.

Sipao sam do cepa,navodno stalo 37l naplatio mi 47e(dizel je 70denara/l) i vraca mi kusur tri kamarice po deset evro centi,hahahahaha,mislio da cu da kazem u redu je ahahahaha.

Medjutim,ja izvadim metalih 2e(dobio u nisu na pumpi kusur) da mi ukrupni i da jednu od 5e,kaze nema,ima samo od 20e,nebude mi tesko izvadim jos 15e i dam sve ono sranje koje mi je vratio i uzmem jednu od 20e.Mrko me pogledo,al moze da ga coki. :rolleyes:

Pisacu sve detaljnije kad uhvatim vremena,jer moze nekom posluziti,kao sto su i vasi saveti meni posluzili.POzz

Link to post
Share on other sites

da brata,hvala za savet

ostalo mi to u usima i cim sam usao u makedoniju,mislim na 60-om km snimim mak pumpu i stanem da tankam.

Statistika kaze sledece.

U Sapcu pred polazak natankam pun 61 litra stala(bilo u njemu 9),znaci 70l pun na EKO pumpi.

Do te pumpe Mak petrol u makedoniji presao tacno 585km.Tu dolijem do cepa 37l.Znaci potrosnja 6.3l/100km.

Vozio dovde,pocetak Sitonije,napravio jos okruglih 300km,dolio ovde na Eko pumpi do cepa,stalo 16l,NEVEROVATNO potrosnja 5.3l/100km.

Na bordu mi je sve vreme prosek potrosnja 5.4l/100km

Nas troje odraslih i dvoje dece,PUN,KRCAT auto stvari(morao sam da skocim na gepek da zatvorim,jer je pred polazak ostala jos decija nosa da se ubaci a mesta nije vise bilo,pa sam morao i nju da zguzvam od gore).Doduse,sve vreme je bila voznja sa ugasenom klimom jer smo putovali nocu.

Link to post
Share on other sites

ti od beograda imas 100-ak km manje nego ja sto imam

moj savet je da naspes sto vise goriva u makedoniji jer je duplo bolje nego kod nas,a odprilike i nesto jeftinije

gde idete na sitoniju?

Link to post
Share on other sites