Treba mi info iz prve ruke


Recommended Posts

Idem u Nikiti, oko 750km od moje kuce do apartmana

Ne bih da sipam u Makedoniji jer moram da razmenjujem denare i posle ne znam sta cu sa njima. Najradije bih u Grckoj neki full dizel

U makedoniji na svim pumpama primaju Euro(1e=60den otprilike)

1l dizela je oko 1.17e

U Grckoj je 1l dizela od 1.38-1.55e

Ja sam u Vatopediou,9km pre Nikiti-ja

Ovde je perfekcija,pravo porodicno mesto,nema guzve,nema kafica,buke,dreke,bukvalno nema nista,osim mora i maslinjaka.

Iz apartmana mi je more bukvalno na 30 koraka,plaza pescana i nema nikad vise od 10ljudi,a svaki dan se provozamo pored mora do Metamorfozisa(ili kako se vec zove) on je na 5km i onda produzimo jos 4km do Nikiti-ja.

Kada stizes?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jbt,ja smori,al evo i ovo da napisem.

nemoras nigde da kupujes denare,tj da menjas,cim predjes srpsko-makedonsku granicu,vozis malo i nailazis na prvu naplatnu rampu,tu proturis 5e,on ti naplati putarinu 60den i vrati ti 240den,tako da imas i za jos dve putarine usput,druga je 60den,a treca 50den,tako da ce ti i otati denara

Vozi po ogranicenju kroz Makedoniju,jer mi smo videli 2 patrole policije u sred noci u nekim vukojebinama,neznam cak ni gde je to bilo,negde pored vardara.

Kroz grcku nisam video policiju,al zato cim se iskljucis na onom ring roudu,odatle ima sigurno 20ak kamera pored puta,navigacija mi je probila glavu,jer non stop pisti da usporim.

Neznam sta snimaju ili slikaju te kamere,nadam se da kazne ne stizu :huh:

Link to post
Share on other sites

krecem 7. septembra ujutro oko 9h, kada bi trebalo da stignem otprilike?

Imas Lagomandru, Portokali, gomilu dobrih plaza, greota da ne obidjes :)

jbg,mi svi zbog posla i obaveza moramo kuci 1 septembra,nema veze srescemo se negde drugde da popijemo pice :prankster2:

Vozio sam uglavnom po ogranicenjima,negde i malo sporije jer neznam put i prvi put idem.Uglavnom stigli smo za 12h,stajali samo u Nisu 45min da odmorimo,pojedem neki sendvic i popijem nekoliko red bulova i kafu da me drzi i na toj pumpi u Makedoniji nekih 30min.

Stim sto ti na tih 12h puta imas 1h manje jer meni treba toliko do beograda

Zadrzavanje na srpsko-makedonskoj granici bilo 20ak min,a na makedonsko-grckoj 40min

Link to post
Share on other sites

Evo da napisem,stigli smo kuci.

guzva je nenormalna,cekanje na svim prelazima i na svim naplatnim rampama kroz makedoniju je u nedogled,ostalo je sve ok

buhahaha,smasio sam od cekanja i guzve,kolone su od 2-5km ali nije strasno :blink: :blink: :blink:

Link to post
Share on other sites

Evo i mene u Grckoj. Krenuo u 9:15 iz Zemuna, stigao u Nikiti u 18:45 (19:45 po njihovom), Pravio sam pauzu u Skopju malo vise od sat vremena, da obidjem ono njihovo sranje od city malla i popijem kafu. Sipao neki jet dizel na makpetrolu, (rekoh ipak da vas poslusam :) )

Na makedonskoj granici cekao 30 minuta, dao im samo pasos i zeleni karton, na grckoj granici nije bilo cekanja, dao samo pasos.

Bitna stvar, putarine sam placao karticom, skidaju 100-110 rsd za svaku putarinu, mozda se vise isplati nego uzimati denare, pa da posle propada ostatak.

Sto se tice puta, najveci utisak ostavila deonica kod Leskovca, idem 180kmh, a osecaj kao da stoji u mestu. I vijuganja kroz brda u dve trake, deonica pre Velesa.

Link to post
Share on other sites

vratio se preko Bugarske i pokajao se. Krstenog autoputa ima jedva nesto malo pred Sofiju i nesto malo posle Soluna. Ostalo ili terapija za bubrege ili Ibarska magistrala. Usput zavrsio u vukojebini jer Bugari sve nesto grade i rekonstruisu, navigacija bespomocna cak i sa q1 2013 mapama. Bice uzivanje za jedno desetak godina kad izgrade sve to sto su zamislili od Sofije do Grcke. Do tada zaobilaziti u sirokom luku.

Link to post
Share on other sites