Da li je u pitanju Hard guma ili nesto drugo?


Recommended Posts

Zdravo kolege...imam problem vec duze vreme na svojoj kocki,i nikako da utvrdim sta je tacno problem i to da resim. Naime,lupa mi nesto u voznji,takodje i zatrese,u predelu kardana,ili diferencijala.

Evo primera: Gradska voznja,idem iza nekog auta,polako,druga,pustim gas,auto pocne da trese i da lupa,ne moze da odradi masinsko kocenje kako treba. To se sve desava kada je motor ispod 2.500 rpm. Kada je na visim obrtajima,recimo pustim gas,ne trese,i u momentu kada se spusti do 2.500 rpm,pocne opet da trese.

E sad,posto dole na jugu,u Surdulici,nemamo nijednog BMW majstora,oterao sam ga kod majstora koji je strucan,ali za sve automobile. On mi rece da moze da bude hard guma (hardijev zglob),pa da zato trese. Takodje da napomenem da trebam da menjam semening na diferencijalu,na izlazu na poluosovine. Da li i to ima nekakve veze?

Hvala unapred na odgovorima... :e30:

P.S. Motor je m10b16...

Link to post
Share on other sites

a kad kreces?guma kardana se vidi cim sidjes i kanal da li je ok ili ne,ja mislim da je srednji lager kardana

Link to post
Share on other sites

mozes i sam da oodes i ustanovis kvar ne treba ti majstor,na oko ces videti gumu kakva je nakon toga pogledaj centralni lezaj on ti je posle gume ka zadnjem delu i nakon toga kardan u ruke i mrdaj ga cuces gde lupa i udara,moze biti luft u krstu,poluosovinama i kod menjaca..

Link to post
Share on other sites

a kad kreces?guma kardana se vidi cim sidjes i kanal da li je ok ili ne,ja mislim da je srednji lager kardana

Kad krecem nema da trese. Sve se desava pri masinskom kocenju,ili kad u niskim obrtajima,recimo u cetvrtoj brzini dam gas,i ono zatrese...

Imao sam slican problem na mojoj kocki u pitanju je bio krst kardana, na jednom "kraku" se raspao lezaj

Provericu i to. Menjao sam krst kardana pre 3 godine... Mozda nije bio nekog kvaliteta...

mozes i sam da oodes i ustanovis kvar ne treba ti majstor,na oko ces videti gumu kakva je nakon toga pogledaj centralni lezaj on ti je posle gume ka zadnjem delu i nakon toga kardan u ruke i mrdaj ga cuces gde lupa i udara,moze biti luft u krstu,poluosovinama i kod menjaca..

Provericu sve ovo...

Hvala svima na odgovorima...

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Da ne otvaram novu temu.

Naime ne mojoj kocki 318i ponekad se desi da kada saltam ,tom prilikom cuje se neki tup udarac ka zadnjem delu vozila. Slicno se i desi i kada prikocim.Majstor mi je jedne prilike rekao da ne bi bilo lose da zamenim silen blok zadnjeg dif. jer ima malo lufta ali nije nista hitno...

Da li to moze biti uzrok i ovih povremenih lupkanja ?

Stavka br.13 na slici/tekstu :

http://bmwfans.info/parts-catalog/E30-4-doors/Europe/318i-M40/L-M/feb1990/browse/rear_axle/final_drive_cover_trigger_contact/

Link to post
Share on other sites