Recommended Posts

Drugari, primetio sam da mi auto dooosta slabije vuce nego pre. To sam posebno primetio kada sam stavio 18-ice felne, doduse nisam ispostovao profil gume jer su mi pozadi 50, a trebalo bi 40 ili 35 da budu...Kako god, ne mogu mi uzeti 50-ak konja. I ranije mi je vukao slabije. Pre mesec dana sam bio na dijagnostiku, nista nije izbacivala... Umedjuvremenu cale je bio ponovo kod majstora, ustanovio da ne valja ICV (ne znam da li je ustanovio komp ili sam majstor,nije ni bitno). Dakle za to znam da ne valja, ali bi mi dobro dosao savet da li jos nesto da proverim posto cu sutra probati sa ciscenjem step motora. Da predstavim svoj problem malo blize: auto mi se ponasa potpuno isto kada je hladan i vruc, na leru u mestu se ne gasi niti mu variraju obrtaji vec zaglavi prilikom menjanja brzina, isto tako nizbrdo zaglavi obrtomer u leru, cak se i povecavaju obrtaju kako auto ide brze, sve dok ne ukocim i onda padne na pocetak. Motor radi kao sat, potpuno mirno. Isto tako prilikom dodavanja gasa pri nizim obrtajima samo jednom blago secne. Potrosnja potpuno normalna do CG mi je prosek bio 9,5 a po BG-u 12-13... MAF mi se ucinio cist kada sam ga proveravao. Kada odvrnem cep motora nista se ne desava, mislim, promeni zvuk ali se ne gasi... Konacno pitanje: da li cu problem resiti ciscenjem ICV-a ili bi trebao detaljnije da ispitam MAF,svecice,bombine,klapnu,creva, nesto deseto...???

Link to post
Share on other sites

Aj ti vidi ako jos imas stare tockove, da ih probas vratiti(na zadnje) pa da vidis...

2 Cola si povecao precnik felne, a ostavio isti profil gume...(15 posto vise)

To ti je kao da kreces drugom, pa treca, pa cetvrta, pa peta, pa sesta. A imas 5 brzina, sve ih pomeras za jednu (ako ne i vise).

Probaj ako imas navigaciju (neki tablet, android phone ili sta vec...) da uporedis brzinu sa brzinomera i na GPS-u. GPS treba da pokazuje 5-10% manje (posto su svi fabricki nastelovani tako, bas zbog stavljanja vecih tockova), ako pokazuje vise, eto ti odgovora.

Mislim da ti je jeftinije da stavis nize gume nego menjac iz 520-ke(kraci) ;)

Link to post
Share on other sites

Tesko da cu se odluciti za vracanje starih tockova :) Ali sam svakako narucio 235-40-18 pa cemo videti... Imam tablet, koristan savet, sigurno cu ga isprobati da razresim tu misteriju koja je i mene zanimala :) Dok ne stignu gume idem redom sa ciscenjem MAF-a,K&N filtera,ICV-a,klapne gasa, zamena creva i svecica pa ako sve to ne pomogne onda da ga *ebem...

Link to post
Share on other sites

Vanos ti ne radi ili ti crko senzor bregaste, idi na bolju dijagnostiku pa javi.

Ima logike... Ionako sam sam planirao da odradim ove stvarcice koje sam napisao pa cemo videti za dalje. Javljam kad zavrsim sa ovim radovima.

Link to post
Share on other sites

Ocistio sam protokomer i step motor,creva su bila popustila pa sam ih zalepio silikonom dok ne stignu nova. Razlika je vise nego ocigledna. Jos k&n filter da se ocisti i gume 40 umesto 50 i to je definitivno to...

Link to post
Share on other sites

proveri vanos kako ti radi.. ako ti je vec MAF ok, jer kada vanos ne radi kako treba on lose vuce izmedju 2 do 3000 obrtaja.. mada hoce i obrtaji da variraju malo. kao da auto guta knedle dok ga vozis

Link to post
Share on other sites

Sigurno hocu,hvala na savetu. Ovo sam cisto iz dosade sam spremao auto za malo duzi put. Cim se vratim idem na neku detaljniju dijagnostiku. Ako neko zna,nebi lose bilo da mi preporuci nekog sa dobrim kompom?

Link to post
Share on other sites