Problem sa motorom 2.5 M50B25 E36 Coupe


Recommended Posts

E ovako potrebna mi je pomoc,dana sam krenuo da skidam glavu sa kola i imam problem da odvijem jedan saf koji se nalazi na strani spanera na glavi potopljen u nju i ne mogu nikako da ga odvije,pa me zanima gde mogu da nadjem tanke setouganeo to jes e trox geodore to da odradim,to jes da kupim posto ovde nisam nasao nigde kod mene,ima veci set pa sam odvio sve na glavi smo mi je to ostalo da bi je odvio inace E-Trocks E10 geodora mi treba,ako neko zna gde ima da se naruci to neka mi javi,hvala unapred na tome...

E sada glavi problem posto mi auto je poceo da stvar pritisak non stop i konstantno,resio sam da rasturim i da zamenim dihtung glave.. Inace motor pali neradi ravno ali dobro to da zanemarimo je predoostavljam dihtung los i sve to,ali sada se javlja jos veci problem ,prilikom skidanja svih dalova to jes usisne grane i injektora naidjem na nesto nevorvatno 3 i 4 cilindar kad okrenem radilicu puni su vode,nisu puni su vode i to mi je jako cudno i ne znam sada iskreno treba mi savet sta sve moze tu da bude dali je glava dali da jurcam glavu drugu,dali moze jos nesto da se desi sa motorm inace ulje sam ispustio i nije bas to to kakvo ulje treba da bude braon je,sto verujem da je mesao ulje i vodu,e ima tu i jos nekih stvari ja nisam sa njim ukupno presao nekih 200 km od kako je kod mene iskreno slabo sam ga vozio zbog ovog problem,pa sada posto nsia mskinuo ne mogu da zakljucim dali mi se isplati da jurcam drugu glavu ili ovu da ravnjam ili sta vec pa mi je potrebna pomoc ili da jurcam drugi motor da ubacim,naravno i to bi uradio ali ono ako kad skinem sutra ili prekosutra glavu motora da nije udarao neki klip i slicno u ventile i da nisu leteci otisl,sada ono opet me zanima vasa misljena sta i kako da radim i koji su vasi savet..

Hvala unapred na tome

Link to post
Share on other sites
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Otvoris,glava na hidro test,ako je dobra uradis je celu obradis,vodjice druge,novi dihtung,ako mozes zameni karike i gumice ventila.

Verovatno je prosvirao dihtung pa je punio klip sa vodom.

Link to post
Share on other sites

Kad vec sredjujes motor, proveri obavezno i pumpu za vodu.

Kod mene je na istom motoru bila neka sa plasticnim radnim kolom koje je puklo i zbog toga mi je podigo temperaturu.

Pumpu sam zamenio prvo i stavio sam sa metalnim perajima...

Jel moze neko da mi kaze koliko bi kostlo da zamenim karike i to sve odprilike jbg glavu kako god ako je prsla moram naci alternativu za nju

Link to post
Share on other sites

Otvoris,glava na hidro test,ako je dobra uradis je celu obradis,vodjice druge,novi dihtung,ako mozes zameni karike i gumice ventila.

Verovatno je prosvirao dihtung pa je punio klip sa vodom.

Inace sve sam otviro sem sto mi je ostoa taj jedan saf da odvrnem da bi skinuo glavu nema e-torx geodru dovoljno dugacku da bi mogao da ga odvrnem

Link to post
Share on other sites

A jesi ti skinuo bregaste pa odvijas ili skidas komplet

skinuo sam bregaste i sve safove koji stezu glavu za blok sem jednog malog koji je u levom uglu kod spanera na toj strani posto je uvucen ne mogu da e10 geodoru da bi skonuo glavi sve sam inace razvalio... samo mi je to ostalo...

Link to post
Share on other sites

Kupio sam geodore,sutra skidam glavu najzad da vidm sta je ispod ...

Inace zanima me jel ima neko dimenzieje od alata za uzubljivanje bregasti da bi ga napravio na strugu ili glodalici,inace gladao sam na netu lik je napravio ali dimenzije ne znam jbg.. pa ako moze neka pomoc ili neko da mi slika alat taj i da mi posalje dimenzije da bi to napravio ...

DSC03707.jpg

Pic35-01.jpg

DSC03704.jpg

Ili ako neko ima na zajam na par dana to jes kad sve odradim glavu pripremim i to da bi uzubio motor,hvala unapred..

Link to post
Share on other sites

Mislim da retko koji majstor za bmw ima ovaj alat :prankster2:

Evo dimenzija

timingtool.jpg

Izvor: http://www.r3vlimited.com/board/showthread.php?t=166368

Hvala druze na dimenzijama, jbg to si puravu da slabo ko ima i svi odokativno ili kako vec to rade... Ali ne bitno...

Sutra takodje i pravim to jes izradjujem alat za zupcenje...

Link to post
Share on other sites

e sada mi trebaju neki saveti,skinuo sam glavu danas i testirao ventili gumice moracu da manjam na svim posto na petom izlazi benzin ko blesav,ali dobro,a ima i problem jedna sa klipovima imaju lufte kad pomeram levo desno ih a gore done nemaju lufte po radilici mada dosta mi deluju kao izbeceno i prvi i sesti vidi se da je udarali u glavu,sta mislite sta mi je naj bezbolnija operacija,da radim motor komplet nesto nebi ,glavu cu da nosim na testiranje kako god i na obradu ali zbog klipova pitam,inace deformisan je dihtung dosta

Evo i slika da vidite pa molim za savete,inace razmisljam o potraznji drugog motora naravno stranca :D

cam00012.jpg

dsc0183.jpg

dsc0184.jpg

dsc0185.jpg

dsc0186.jpg

dsc0187.jpg

dsc0188.jpg

dsc0189.jpg

dsc0190.jpg

dsc0191.jpg

dsc0192.jpg

dsc0193.jpg

Ako moze i pomoc koliko bi me izaslo ovo sve da sredim tipa obrada glave ventila i gumica i dihtung a i naravno dali mogu klipove da ostavim ove da nemanjam samo da ih ocistim lepo i sve oko motora,i naravno koliko bi bio drugi motor ako neko zna cenu stranca ali dobar motor da je... Hvala na pomoci i savetima

Link to post
Share on other sites

Ako nema riseva na cilindrima povadi klipove, pogledaj sve kakvi su izmedju karika, one sto ne valjaju zameni,

nove karike i lezajevi, sredi glavu i pun gas :)

Za glavu ce otici 100-150e, karike 100e, dihtung 30e, lezajevi 30e, nekoliko klipova 50-100e, znaci negde do 500e

Link to post
Share on other sites

Ako nema riseva na cilindrima povadi klipove, pogledaj sve kakvi su izmedju karika, one sto ne valjaju zameni,

nove karike i lezajevi, sredi glavu i pun gas :)

Za glavu ce otici 100-150e, karike 100e, dihtung 30e, lezajevi 30e, nekoliko klipova 50-100e, znaci negde do 500e

jbg ne znam koliko je stranc dobar da bude, sta znam iskreno nesto me mrzi da vadim to da raskcinjem,ali ako bude morao jbg.. inace ima jos jedno pitanje, jbg glava je cackana koliko sam video i tajming bregasti nije bio bas najbolji pa verujem da su zato klipovi se sjebali,sada jbg najvazni deo je to sto jbg ne znam koliko mi se ispalti to posto sam malo finansiski sogi dogi zbgo preloma noge i ima tu mnogo finasiskih katastrofa jbg.. ali sta je tu je

Link to post
Share on other sites

jbg ne znam koliko je stranc dobar da bude, sta znam iskreno nesto me mrzi da vadim to da raskcinjem,ali ako bude morao jbg.. inace ima jos jedno pitanje, jbg glava je cackana koliko sam video i tajming bregasti nije bio bas najbolji pa verujem da su zato klipovi se sjebali,sada jbg najvazni deo je to sto jbg ne znam koliko mi se ispalti to posto sam malo finansiski sogi dogi zbgo preloma noge i ima tu mnogo finasiskih katastrofa jbg.. ali sta je tu je

a da na cilindrima nigde nema ni jednog jedinog risa, svi su u fullu,jedino to sto su klipovi udarali ali ovako je sve ok

to jes sto je prvi i sesti udarao

Link to post
Share on other sites

Ima neka pitanja za vas drugari,drug jedan iz nemacke mi nudi m52b25 za neke smesne pare 136000km presao 96 godiste, pa me zanima dali mogu njega da ubacim bez ikakvih prepravki umesto mog m50b25

Link to post
Share on other sites

Valjda ti treba i instalacija od m52... Sad ce strucnjaci da se jave koji znaju,ali nisu tako brzi u odgovaranju kao kad podjebavaju ;-)

Mada bih ja pre jurio neki m50,jos bolje m50tu ako bude izbora... Jebes m52 i blok od legure

Link to post
Share on other sites

Valjda ti treba i instalacija od m52... Sad ce strucnjaci da se jave koji znaju,ali nisu tako brzi u odgovaranju kao kad podjebavaju ;-)

Mada bih ja pre jurio neki m50,jos bolje m50tu ako bude izbora... Jebes m52 i blok od legure

iskreno smesna je cena za koju sam ga nasao ovaj m52 pa zato,jbg ako ne ogovara onda da jurim drugi ili da vidim sta cu i kako cu jbg sa ovim... zato sam pitao jel zna neko dali odgovara da znam sta da radim 400e mi je motor drugi,a pri kesu nisam tolikom za drugi motor trenutno,jedino sta bi mogao da dam ovaj moj i da doplatim nekom ko radi sa delovima od bmw.. jbg ali videcu sta i kako ovih dana.. i dok mi nekzu dali moze m52 da se ubaci...

A blok od legure jbg to si upravu cisto je sranje ali jbg..

Link to post
Share on other sites

imam ja m50 bez vanosa... 2.5

Link to post
Share on other sites

imam ja m50 bez vanosa... 2.5

imas P.P.

Link to post
Share on other sites

Ako je pravih 136000km na satu onda je taj motor odlican,gurace jos 100oookm bez problema uz kvalitetno odrzavanje.

Taj motor moze da se ubaci bez problema kod tebe,skoro je isti kao i taj m50 kao i njegova struja,znaci nikakav problem za ubacivanje i da sve radi.

Link to post
Share on other sites

Ako je pravih 136000km na satu onda je taj motor odlican,gurace jos 100oookm bez problema uz kvalitetno odrzavanje.

Taj motor moze da se ubaci bez problema kod tebe,skoro je isti kao i taj m50 kao i njegova struja,znaci nikakav problem za ubacivanje i da sve radi.

Jbg za iskreno male pare dobijam taj motor,drugar mi garantuje da je presao tu kilometrazu i ima papire strane treba da ga carinim,ali to otom potom ... sada ono naj vaznije mi je vase misljenje jel treba da menjam nesto ili ne od instalvije ili slicno,da znam da zovem druga da mi to uzima i salje ili da jurim m50 motor

Link to post
Share on other sites

Pa ako dobijas motor sa strujom i agregatima nemoras.

jbg ne dobijam ga sa tim nego go motor,i odustao sam od te solucije

Link to post
Share on other sites

Ipak ne? Pa sta bi?

jbg mnogo petljancije oko elektronike,a i treba da je nadjem tako da jbg,razmisljam sta cu i kako cu

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.