Recommended Posts

u pitanju je e30 325 cabrio .i danas sam video prvi put tako nesto...hvata se bela skrama na meracu ulja.ulje je dobro inace i nije predjeno ni 1000 km sa njim.neko mi je rekao da je izgubilo viskoznost ulje u to ne mogu da poverujem posto je ulje kvalitetno.sta bi to moglo da bude ????ima neko neku ideju ili pravu dijagnozu?

Link to post
Share on other sites

pretpostavio sam da moze da bude tako nesto.da slabo se vozi a i kratke relacije .znaci moze samo da se neutralise voznjom na malo duzi put .nadam se da ne moze da steti .a sto se tice ulja moze li tako da izgubi viskoznost?ustvari kratke ralecije dosta stete motoru i ono stalno paljenje gasenje..

Link to post
Share on other sites
Slaba ventilacija motora, tj. slab P©CV.

proverio sam ga dana .skinu crevo i zapusio prstom i vidim da radi ..cuje se da cakce .jel moze da se ocisti ili mora novi iberlauf?

Link to post
Share on other sites

ako si siguran onda narucujem sutra da se ne zaebavam.moze li on da povuce neke druge probleme i kvarove ako se malo vozi ovako ?

Link to post
Share on other sites

nemas pretstavu otprilike koliko moze da kosta za e30 325? znam da je za e36 negde oko 50-60 evra ne verujem da je skuplji

Link to post
Share on other sites

a da primetio sam i da dimi malo vise nego obicno a ne trosi mi ulje ni malo ,radi stabilno.. jako moguce da je otisao ili je dosta zamascen i ne pravi lepo smesu

Link to post
Share on other sites
ako si siguran onda narucujem sutra da se ne zaebavam.moze li on da povuce neke druge probleme i kvarove ako se malo vozi ovako ?

Pa nece ali mora da trosi ulje, mora, cim dimi a dimi zbog slabog PCV ventila koji pusta ulje u granu.

Link to post
Share on other sites

videcu sutra provozacu ga na malo duze relacije .Hvala svima na savetima i sugestijama ,javljam sutra sta se zbilo :acute: poz

Link to post
Share on other sites

Samo kondenz imam isti problem posto sam na putu 2 puta po sest dana mesecno, kad god se vratim nadjem emulziju na meracu...

Link to post
Share on other sites