Zamena kompjutera motora na e34


Recommended Posts

Dobije krila.

Mislis da moze da naskodi motoru ili se ne dobija bukvalno nista?Nervira me 2.0 m20 previse je slab za e34,planiram cim dodjem do nekih para da ubacim nesto jace u moju lepoticu 2.5 m50 ili 3.5 m30 sta ti preporucujes?

Link to post
Share on other sites

:) kad bi to tako moglo, uzmes komp od jaceg i konja kao u prici.

ako hoces vise konja, drugi motor a opet u zavisnosti od motora, treba ti odgovarajuci menjac, pa kardan, pa dif pa poluosovine pa... pricam uopsteno, ne znam tacno sta sve odgovara, tj ne odgovara sa m20 na m50 ili m30, mislim nista ali javice se vec neko sa vise iskustva.

pored toga, imas veci trosak za registraciju i naravno, gorivo.

Ne znam kakav ti je auto i koliko planiras da ga imas ali mozda je najbolje da na'ranis svinje i nista ne diras, u nekom trenutku prodas auto i kupis gotov, jaci i "bolji"

Link to post
Share on other sites

Tako nekako i ja razmisljam jeste da me nervira sto je 2.0 m20 ali je stvarno u vrhunskom stanju jer ga je pre mene vozio moj deda,a kad bih ubacio nesto jace ko zna kako bi protekla sama operacija zamene motora i kakav bi bio sam motor...sto je rekao jedan moj kolega BMW "Ne treba biti pametniji od fabrike!" :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Drugim racunarom ne dobijas nista, MOTRONIC 1.3 radi upravljanje motorom od 2000cc i od 2500cc. Jedino da zamenis EPROM cip u racunaru koje ce imati malo drugacije parametre od postojeceg pa auto moze ici malo bolje. Mislim da je najbolje da u njega da stavis M20B25 od 170ks, samo se motor zameni. Sad takav motor moze da se nadje za smesne pare.

Link to post
Share on other sites