Nepoznat problem rada motora


Recommended Posts

Samo nastavi pa ces da vidis :prankster2: Ventili ti se nece lepo provesti. A i to cipovanje, ko ti je radio, samo ti je pomerio blokadu i nalio goriva kao da je 4L motor verovatno

Ajde objasni mi lepo sta moze da se desi, bas me zanima.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Blokada je na 6400 a decko ga je vrteo na 6 malo preko, a i sam rece da je bokada pomerena na 7200... a i da udari u blokadu nista mu nece biti nije to trabant pa da se raspadne, ej juga sa jednogrlim zavrtis u 8 soma i nista mu ne bude a bmw ce da prolete klipovi kroz glavu...

@BMW m50 vrti se on ko cigra teraj to to samo, to se ne mazi ;)

Link to post
Share on other sites

poredis motore koji nemaju veze,trabant je dvotakna masina i vrti se mnogo vise od 4t masine, jugo ima drugaciji sistem rada,poenta je da na velikom broju obrtaja opruga ne moze toliko brzo da vrati ventil koliko se krece brzo klip tako da ventil pocne da zaostaje i klip ga stigne,nema veze sto je dobro uzupcen i sto breg oslobodi ventil,opruga ga ne mozze tako brzo vratiti

Link to post
Share on other sites

Problem je u odnosu hidropodizaci - klackalice, na motoru sa klackalicama ventili nece da zaostanu, jer je celokupna veza takoreci mehanicka,

a u slucaju hidropodizaca on ima neku kriticnu brzinu posle koje dolazi do zaostajanja ventila

Bar ja to tako shvatam :)

Link to post
Share on other sites

a kako na tjuning skupu takmicenje u naj jacem zvuku turiranju,drze po par minuta gas na max!i sta ce im biti pa nista!

a klip moze da stigne ventil samo ako je motor pri raspadu!

Link to post
Share on other sites

da ne bi smeo da se vrti na 6 soma ne bi stavii blokadu na 6400 nego na 5 kao dizelu, ali da, onda bi se dizel vrteo samo na 3 soma sto je veoma jadno zar ne, pa je poenta da su dizel motori krivi sto se benzinci lome na 6 soma... o cemu vi pricate Gospode dragi.

Ako je motor zdrav (lanci i lancanici ugl) na visokim obrtajima mu nece biti ama bas nista.

PS a zasto se onda honde vrte na 9 soma, vrv imaju zajebane opruge na ventilima vrv neke crvene tvrde a nemac je bio glup pa je zab da ih ofarba u crveno... o.O

Link to post
Share on other sites

Blokada je na 6400 a decko ga je vrteo na 6 malo preko, a i sam rece da je bokada pomerena na 7200... a i da udari u blokadu nista mu nece biti nije to trabant pa da se raspadne, ej juga sa jednogrlim zavrtis u 8 soma i nista mu ne bude a bmw ce da prolete klipovi kroz glavu...

@BMW m50 vrti se on ko cigra teraj to to samo, to se ne mazi ;)

Nije malo preko 6 nego malo preko 7. Nabavi naocare pa onda lepo pogledaj. I batali to prosipanje pameti sa tjuning skupova, kao oni turiraju, kako dvotaktni motor ide u 10.000 obrtaja, da znas nesto, ali makar samo malo o radu motora znao bi da cvaja nema ventile. Kako kaze Cvarkov USRACU SE od komentara tvojih. Dobronamerno sam to napisao decku iz nekog iskustva, da ne sjebe auto a ti kazes samo pun gas u leru, idi na tjuning skupove i drzi ga u blokadi samo koja je pomerena radi uzimanja para

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.