Recommended Posts

Evo ovako,duze vreme nemogu da resim problem na M50B20.. Desava se to da auto na trenutke radi odlicno,pa totalno pobrljavi,kao da neki cilindri otkazu. Izmenjao sam sve sto se moze zameniti od senzora ,davaca,dizni,protokomera,kompijutera,bobina svecica..... da ne nabrajam. Kompresija je na pet cilindara 13 a na jednom 11,to je super.. U ulju nema vode(bilo je malo benzina ali je bio problem u diznama) niti u vodi ima tragova ulja. E sada,dali je moguce da je mozda progoreo negde dihtung,ili da je problem u glavi a da je kompresija ok?? Pomagajte,neznam vise sta cu sa autom. I da,ugradio sam i obican plin sa nadom da ce on resiti problem jer je potpuno nezavistan od svih davaca,senzora itd... ali problem je isti i na plinu... :(

Link to post
Share on other sites

izmeri kompresiju kad je hladan motor a posle to isto kad je na radnoj temperaturi,ako je dihtung trebalo bi da pokaze neku razliku,a mozda i glava negde naprsla oce i to da pravi problem.

Link to post
Share on other sites

Skinuo glavu danas,dihtung odlican,ventili ne propustaju samo ima dosta garezi,ali klipovi dosta setaju. evo snimka

My link

Sada mi nije jasno kako pored ovolikog lufta auto ima kompresiju 13? Neznam sta dalje,dali cu karikama resiti problem ili je ipak nesto drugo?

Link to post
Share on other sites

Danas izvadjeni klipovi,karike tu i tamo,koliko su setali klipovi i nisu toliko lose,ocekivao sam da su popucale.. E sada kompresione imaju razmak kada se ubace u cilindre od milimetar do 2mm.. uljne su losije. Dali je moguce da je u tome problem i dali to moze da remeti rad motora,ili da nosim glavu na hidro test?(prethodni vlasnik je nosio kada je pregrejao motor i kaze da je bilo sve ok) Molim za pomoc,nisam pametan sta dalje,bojim se da odradim karike lezajeve,dihtunge..ulozim pa ponovo problem

Link to post
Share on other sites

Pa kad si ga vec otvorio sto to ne bi uradio...ne moze da skodi,ne?

hteo je da pita dal moze samo karike da promeni,da bih resio problem,ako ne da ne bih opet otvarao motor!

promeni to sto si hteo bice bolje samo ako glava ok!

Link to post
Share on other sites

Kakvi su simptomi kada crkne glava,jel mora da pomesa ulje i vodu ili ne? Pitam jer neznam sta da radim,hidro test me kosta 40e a cisto sumnjam da mi je otisla glava,jer kao sto rekoh ne mesa ulje i vodu,dihtung je odlican. Mozgam dali uopste da radim ovaj motor ili da jurim drugi...

Link to post
Share on other sites

najisplatnije i najpametnije ti je da ispitaš glavu kad si to već rastavio.ne mora da znači da je pukla ali platiš 40 € i znaćeš na čemu si... ovako ako je vratiš, a opet ne bude u redu hvataćeš se za glavu što je nisi ispitao i ponovo ćeš je skidati itd, itd... još više će te koštati. moje mišljenje...

Link to post
Share on other sites

Treba mi brz odgovor,napravio sam s_anje.. Pre rasturanja motora sam sipao novu sintetiku liqui moli. Kada sam otvarao motor izasla je voda samo iz hladnjaka i kada sam skinuo glavu uslo je dosta vode u ulje. Kada sam ispustao prvo je izaslo oko 0,5l vode pa onda ulje,naravno pustio sam vodu da iscuri onda sam skupio ulje. Sada sam sklopio motor pa me zanima dali da vracam to ulje s obzirom da nije preslo 5-10km a i motor uopste nije radio da bi to pomesao..??

Link to post
Share on other sites

milimetar ili dva lufta u karikama je citava vecnost , i nije mi jasno sta mislite time kada kazete da je dihtung glave dobar .... taj dihtung glave se menja svaki put kada se skine , jer je dovoljno da se glava stegne moment kljucem ili kilo kljucem i on odmah postaje polovan .... mada kako je vreme doslo da se ubacuju polovne karike , nebi me cudilo da pocnete da stavljate i polovan dihtung glave !!! ...

ipak , nadji ti dobrog majstora i naj bolje je da ti taj blok izhilznujes po klipovima u kombinaciji sa novim karikama i lezajevima ... jeste da kosta , da neces moci odmah da prodas auto , ali se barem zadovolji s time da imas solidan motor i da znas sta vozis !

Link to post
Share on other sites

Ne razumemo se... Kada sam rekao da je dihtung dobar,mislio sam na to da nije progoreo kao sto sam sumnjao da je u njemu problem. Naravno da sam uzeo nov dihtung,karike i lezajeve,hilzne su odlicne. Sunuo sam 20000 ali sta je tu je,planiram da vozim taj auto nije za prodaju. Sutra stavljam bregaste zubljenje i to je to... Zato pitam sta sa uljem....

Link to post
Share on other sites