Recommended Posts

Vozim danas normalno i izvucem ga u prvu do 4rpm i odjenom krece da zvizdi zvecka,kao neko stuganje metal od metal toliko jako da nije normalno,ja stanem ugasim ga i upalim opet,pri verglanju se cuo taj zvuk isto i kad sam upalio opet se cuo,posle toga se smirio zvuk,sumljao sam na bendix u anlaseru,remontujem to danas,upalim sve ok i onda opet gas do 4rpm i ista prica poce da struze,posle toga se samo culo struganje na veliki gas i slabijeg inteziteta ne kao pvih par puta,sta li moze da bude,da nije neki lezaj na radilici ?? motor m40 presao sigurno 300.000km ako ne i vise..

Link to post
Share on other sites

Ne kazem da je isto kao i kod mene,ali slusao sam takav zvuk poslednjih desetak dana. Juce vrisne kais,dijagnoza vodena pumpa. Danas mi je cir proradio dok nisam isterao staru pumpu napolje. Puno srece i sto jeftiniji kvar.

Link to post
Share on other sites

Videcu sutra sta je to,prvih par puta se mnogo jako culo,mislio sam da ce da eksplodira :lol: i to samo u visokim obrtajima oko 4 hiljade,ako je otisao lezaj jel bi lupao non stop ?

Link to post
Share on other sites

Dali je moguce da je neko parce sa anlasera upalo kod zamajca pa da pravi takav zvuk skripu,majstor mi je rekao da se anlaser rasuo sve,i da fali nekih sajbni sa njega ? i da onakvo pistanje dolazilo od bendixa?

Link to post
Share on other sites