otisao motor pa bih menjao za jaci


Recommended Posts

Dobri ljudi,otisao mi motor,okrenuo lezaj na radilici,jos pali i ide do 3h obrtaja posle zveci kao blesav...nisam sto posto siguran da je okrenuo lezaj ali sumnjam na to,sutra cu saznati,vodim malog kod doktora...:) ako je to u pitanju lakse mi je da menjam motor nego da ga radim,pa me interesuje dal da pakujem m42 ili nesto jace...i sta mi treba da upakujem 42ku u m40 ...hvala

Link to post
Share on other sites

ma ubaci m50b25 :)

Link to post
Share on other sites

A i ti si nasao gde da trazis savet koji motor da ubacis u kocku.Prvo sam sa sobom odluci koliko mislis da bacas para na gorivo,na registraciju i na odrzavanje.

Naj jeftinije je ubaciti isti motor koji je i bio,ili pokusati sa popravkom ako ne prelazi cifru drugog motora.

MOras da racunas i na to da motor sa papirom,tj domaci,nece nikada da bude u stanju kao stranac.Kod stranca moras da racunas i na carinjenje koje kosta 200e.

Znaci sve to ma koliko izgledalo lako bas i nije tako,drugi tip motora zahteva gomilu prepravki,od nosaca,auspuha,kardana,diffa,hladnjaka,kocnica ,amortizera,struje.............itd.

Ako si spreman na tu zajebanciju onda svaka cast,samo napred,i vodi racuna ko ce to sve da ti upakuje u auto i kako!!

Link to post
Share on other sites

A i ti si nasao gde da trazis savet koji motor da ubacis u kocku.Prvo sam sa sobom odluci koliko mislis da bacas para na gorivo,na registraciju i na odrzavanje.

Naj jeftinije je ubaciti isti motor koji je i bio,ili pokusati sa popravkom ako ne prelazi cifru drugog motora.

MOras da racunas i na to da motor sa papirom,tj domaci,nece nikada da bude u stanju kao stranac.Kod stranca moras da racunas i na carinjenje koje kosta 200e.

Znaci sve to ma koliko izgledalo lako bas i nije tako,drugi tip motora zahteva gomilu prepravki,od nosaca,auspuha,kardana,diffa,hladnjaka,kocnica ,amortizera,struje.............itd.

Ako si spreman na tu zajebanciju onda svaka cast,samo napred,i vodi racuna ko ce to sve da ti upakuje u auto i kako!!

Ocarini 2800cc za 200€ na1991cc i prst u uvo i vozi' ili sto Nidza kaze od ///M6, pa dva prsta u dva uva i vozi.

Link to post
Share on other sites

Ovo carinjenje motora kao na licitaciji.

Danas je u srb luda kuca,a i sto bi ga carinio ,ja tu nevidim poentu carinjenja,kao da ce cika policajac da ti se uvuce ispod haube da i proverava broj. A na sve to placas vecu registraciju!

Link to post
Share on other sites

Danas je u srb luda kuca,a i sto bi ga carinio ,ja tu nevidim poentu carinjenja,kao da ce cika policajac da ti se uvuce ispod haube da i proverava broj. A na sve to placas vecu registraciju!

Pa nece moci jos dugo da se registruju automobili i da se auto ne tera na tahnicki,mozda jos ove godine.

U pancevu su pozatvarali 50% tehnickih pregleda zbog tih varijanti,zbog atesta za gas i ostalih malverzacija,i sta ako je cika policajcu sumnjiva kocka sa m52 pod haubom,motor kao kod kamiona a on u saobracajnoj 316 1600ccm,pa ga posalje na vanredni???

Link to post
Share on other sites

Ako ce neko da mi da parice za te M-ove motore rado cu da ubacim sva 3 predlozena...a kako ja da 2.8 reg na 2.0 ? I kad bi policija videla motorcinu koja pojede prostor pod haubom,a moj mucni 1.6 pod haubom imas prostor jos dva takva da ubacis odveli bi me u ludnicu a ne na vanredni teh...

Link to post
Share on other sites

Znam da je m 52 isti u potpunosti,nego nije isti kao m 40,nismo se razumeli...posto gore kazu da samo ubacim motor i ne diram nista...kad bi videli taj motor a reg na 1.6 pa odma bi u zatvoru zavrsio...

Link to post
Share on other sites