E36 m50 problem sa radom motora


Recommended Posts

imam problema od kada sam ubacio ovaj motor

elem da krenem redom

pre svega ler mu je na 1000 obrtaja ,mislio sam da je fals vazduh,skidao granu sve predihtovao ali je i dalje izmedju 1000-1200

na leru mi deluje kao da ne radi bas tecno,na auspuh se cuje tup tup tup...malo se motor trza ali nije strasno,kada dam gas lepo primi,ne guta knedlu i slicno.menjao sam svecice.lulice,i isto .probao sam bobine od m52,nisam mogao da ih usrafim,ali sam ih samo ponabadao,upalim auto i isto radi...

kada se zagledam bas po mrklom mraku u bobine,vidi se da baca malo plavicasto izmedju onog trafo lima i plastike bobine,ali nije bas da baca varnicu,vec samo malo plavicasto,probao sam jos 4 druge bobine koje imam u rezervi i isto se vidi,dal su i one lose, ne znam...

menjao motorni racunar i isto,

par puta mi se desilo u toku voznje da samo izgubi snagu,i kada mu stisnem gas nece da ga primi kako treba,dize obrtaje ali nema snage,i cuje se po neka detonacija blaga ispod haube,i kroz par sekundi prokine,jutros mi se isto desilo,ali mu je trebalo bar 15 20 sekundi da prokine. da napomenem da hladan lako pali,vruc,desi se da nece da upali,iz prve vec iz 3-4 puta,dovoljno je da par puta zaverglam po sekundu dve i 3ci put upali na cvrgu bez gasa,i normalno radi,verujem da je nesto do struje,jer ako pocnem da verglam i nece da upali,mogu verglati i pola minuta nece ni da se nakaslje,vec kada oduzmem kontakt pa zaverglam ponovo on sastavi.isto se desava i na plin i na benzin.imam sekvent plin,benzinske dizne su ciscene,ispitivao sam senzor bregaste,plavi senzor tb senzor i svi imaju otpor kiji treba po bentley manualu,ali opet nesto zeza,ako neko ima neku ideju pucajte.hvala

Link to post
Share on other sites

j***m LI GA ,SAMO sam udzekao i upalio,vise se ni ne secam kako je radio u donatoru

jer je na njemu bio pocepan srednji lonac tako da nisam mogao da ocenim

Vidi ako nadjes negde na netu shemu sasijskog dzeka sa m40 i shemu od m50 da vidis da li je svaka zica na svom mestu,mozda neki davac ili senzor ne dobija neku struju,jbm li ga,kad tako krenu madjije da poludi covek.

AKo te ne mrzi provozaj se do mene dok nisam prodao motor da probas protokomer,moguce da on jebe,ali cim nemoze da zakaci diagnostika motor vrv mu fali neka zica sa sasije.

JA sam imao problem sa m50 slican kao tvoj,pucao je nije hteo da se sastavi nikako dok nisam zamenio komplet motornu instalaciju.Nemora da znaci da je to kod tebe problem,samo da ne moras da skidas glavu,jesi merio kompresiju???

Link to post
Share on other sites

nove mislim da su skupe ko lek.....ali mozda cu i morati :)

Ma jok nije ti to do bobina,dodji kazem ti ako mozes ovaj moj motor je odlican,radi kao sat,sve je na njemu dobro pa probaj varijante.

Link to post
Share on other sites

palo je i meni na pamet da menjam instalaciju ....al nisam jos .ako nista skidacu i glavu kad otopli,ali ocekujem prinovu ovog meseca pa ne smem da se rasipam sa parama,ali moram resiti,merio sam kompresiju 11.7 10.7 10.7 12,7 12,5 10,5

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

imam problema od kada sam ubacio ovaj motor

elem da krenem redom

pre svega ler mu je na 1000 obrtaja ,mislio sam da je fals vazduh,skidao granu sve predihtovao ali je i dalje izmedju 1000-1200

na leru mi deluje kao da ne radi bas tecno,na auspuh se cuje tup tup tup...malo se motor trza ali nije strasno,kada dam gas lepo primi,ne guta knedlu i slicno.menjao sam svecice.lulice,i isto .probao sam bobine od m52,nisam mogao da ih usrafim,ali sam ih samo ponabadao,upalim auto i isto radi...

kada se zagledam bas po mrklom mraku u bobine,vidi se da baca malo plavicasto izmedju onog trafo lima i plastike bobine,ali nije bas da baca varnicu,vec samo malo plavicasto,probao sam jos 4 druge bobine koje imam u rezervi i isto se vidi,dal su i one lose, ne znam...

menjao motorni racunar i isto,

par puta mi se desilo u toku voznje da samo izgubi snagu,i kada mu stisnem gas nece da ga primi kako treba,dize obrtaje ali nema snage,i cuje se po neka detonacija blaga ispod haube,i kroz par sekundi prokine,jutros mi se isto desilo,ali mu je trebalo bar 15 20 sekundi da prokine. da napomenem da hladan lako pali,vruc,desi se da nece da upali,iz prve vec iz 3-4 puta,dovoljno je da par puta zaverglam po sekundu dve i 3ci put upali na cvrgu bez gasa,i normalno radi,verujem da je nesto do struje,jer ako pocnem da verglam i nece da upali,mogu verglati i pola minuta nece ni da se nakaslje,vec kada oduzmem kontakt pa zaverglam ponovo on sastavi.isto se desava i na plin i na benzin.imam sekvent plin,benzinske dizne su ciscene,ispitivao sam senzor bregaste,plavi senzor tb senzor i svi imaju otpor kiji treba po bentley manualu,ali opet nesto zeza,ako neko ima neku ideju pucajte.hvala

ako nisi resio proble sa rad motora, poksaj da vidis oko protokomera, odsravio onaj dzek sto je na protokomer(nzm kako se vec zove)i vidi kako ti posle toga radi auto. imao sam taj problem i resio sam. protokomer je bio u pitanju sad mozda nije to kod tebe ali pokusaj.
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

uspeo sam nesto kao da se povezem na motorni racunar ali ne preko inpe wec preko tool 32 koji se nalazi u okviru inpe

i video sam nekoliko sporadicnih gresaka,kopiracu ovde tekst posto je na nemackom.

nego dok sam cackao po tim testovima kada dodjem do bobina,kada kliknem na 1 345 cujem kako bacaju varnicu,ali kada kliknem na 2 i 6 ne cuje se puckanje, da li je bobina ili nesto drugo nisam stigao da skinem da vidim

Link to post
Share on other sites

uspeo sam nesto kao da se povezem na motorni racunar ali ne preko inpe wec preko tool 32 koji se nalazi u okviru inpe

i video sam nekoliko sporadicnih gresaka,kopiracu ovde tekst posto je na nemackom.

nego dok sam cackao po tim testovima kada dodjem do bobina,kada kliknem na 1 345 cujem kako bacaju varnicu,ali kada kliknem na 2 i 6 ne cuje se puckanje, da li je bobina ili nesto drugo nisam stigao da skinem da vidim

E R R O R M E M O R Y

---------------------------------------

Datum: 04.01.14 16:02

ECU: DME331

JobStatus: OKAY

Variante: DME331

-------------------------------------------------------------

RESULT: : 3error in error memory ! !

-------------------------------------------------------------

201 Lambda integrator

Error counter : 36

Engine speed 1480.00 1/min

Load signal 3.10 ms

Hexcode=C9B1253E24 0.00 [HEX]

Short circuit to batt+

Open circuit

Exhaust gas relevant fault

Fault stored after de-bouncing delay

Error not present

Sporadic error

-------------------------------------------------------------

70 Knock sensor Channel 1

Error counter : 60

Engine speed 1600.00 1/min

Coolant temperature 82.50 Grad C

Hexcode=46F428AE3C 0.00 [HEX]

Open circuit

Exhaust gas relevant fault

Fault stored after de-bouncing delay

Error present

Sporadic error

-------------------------------------------------------------

37 Relay Lambda probe heating

Error counter : 41

Engine speed 2760.00 1/min

Load signal 4.30 ms

Hexcode=25B8455629 0.00 [HEX]

Open circuit

Invalid working area (Plausibility fault)

Exhaust gas relevant fault

Fault stored after de-bouncing delay

Error not present

Sporadic error

=============================================================

Link to post
Share on other sites

uradio sam dis :) i cita sve module :)

iscitaop sam i motor i prijavio mi je iste greske koje sam uspeo da iscitam preko tool 32 u okviru inpe koristeci modifikovanu skriptu dme331

greska za grejanje o2 senzora 37 i 70 tj relej grejanja sonde i sonda

e sad sta raditi videcu,pokusacu peske bar da ispratim vodove pa cu videti dalje.da li neko zna kakav relej ide za o2 senzor? na m40 je bio svetlo zeleni,na netu sam gledao slike i na m50 je svetlo zeleni,a kod mene je narandzasti.znam da nisu isti

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

nisam to dvoje

jutarnje paljenje i paljenje kada je hladan ,pali na cvrgu, ali nekad se desi problem kada je motor topao, mlak,desi se da je mrtav,i onda iz 5-6 puta upali opet na cvrgu i normalno radi

Link to post
Share on other sites