Recommended Posts

evo posto nisam uspeo da nadjem svoju temu o predstavljanju svog mezimca i ako pise da sam clan jos od 19.02.2012 sad cu da postavim novu :D ,nadam se da moderatori nece imati nista protiv ;)

u pitanju je svima nama poznata "kockica"

BMW E30 318i sa M40 motorom ( na koji se svi zale :D )

godina proizvodnje 1988

1784ccm

83kw

kupe

od opreme nema nista :D osim prednjih koznih sedista koja su ubacena naknadno i nisu njegova fabricka koja su se koristila za kocke ali mogu da kazem da su ekstra udobna ;)

za sad me auto sluzi odlicno od kako sam ga uzeo a kupio sam ga jos polovinom 2009 malo cuknutog :D, vozim ga na plin i odlicno ide a i ne trosi puno ;)

usledilo je sredjivanja limarije

pa je odradjen servis , filteri kais ulje ,motorce suvo ko barut :)

pregledane kocnice i promenjeno ulje

malo posle toga je sredjen kardan zamenjena ona hard guma,

zamenjeni nosaci motora i menjaca,

zamenjena potapajuca pumpa goriva,

utegnut prednji trap ,

prosle zime zamenjen termostat ,koji je crko par meseci posle montaze :blink: ,sva sreca pa se to desilo u prolece ,i on je planiran za par dana da se zameni, morao sam i da petljam oko samog grejanja u kolima jer je neki strucnjak naopako povezao creva koja idu u mali hladnjak pa nisam imao grejanje ,to je naravno sredjeno grejao kao lud na najvecim minusima :dance3:

letos je nabudzeno i pojacalo i neki mali vufercic a u planu je da se uzme kvalitetna bazuka za gepek :D,

takodje je zamenjen zadnji lonac koji nacisto protruleo ,pre par dana mi je stigo i srednji koji ce uskoro biti namesten,

letos se desila zavrzlama kad mi je puklo crevo goriva koje ide na granu sa diznama pa sam morao da skidam usisnu granu da bi promenio crecve od 5cm sto je za mene bio itekakav poduhvat jer do tada nikad nisam radio nista slicno :D , to je sve zavrseno vrlo uspesno i od tada sa tim nisam imao problema

i sa viskom sam se mlatio prilicno posto nije radio pa sam morao da ga blokiram da se ne pregreva tokom toplih letnjih dana a kasnije sam dobio na poklon punjeni visko od clana foruma kome ne mogu da se setim imena ( izvinjam se zbog toga :) ) pa je i to zamenjeno

trenutno je zajebancija oko paljenja jer nece da pali na benzin a zamenjen je regulator pritiska goriva i protokomer a i dalje se :e30: ponasa isto , da dodam da na plin pali bez problema i kad je minus ,ali otom potom kad majstor da dijagnozu ;)

pre nekih mesec dana kad je bio onaj poslednji topli talas auto sam ispolirao Sonax-om i mogu reci da je dobio dosta bolji sjaj ali naravno to nisam slikao jer sam zaboravan ko neki deda a odmah dan posle toga krenula kisa i ruzno vreme i nikako da ga izfotkam malo, ali bice i toga :)

sto se enterijera tice u solidnom je stanju nije bas perfekcija kako bi ja zeleo da bude ali nije ni neki kupusarnik :D prednja sedista su malo rasivena ali bitno da koza nije pocepana tako da cu i to da saniram

ne znam sta sam jos radio od kad sam ga uzeo ako sam nesto zaboravio dodacu kad se setim :D

a sad malo i slicice :D krecem redom od kad sam ga uzeo pa na ovamo

5.jpg

10.jpg

17.jpg

19.jpg

23.jpg

38.jpg

40.jpg

42.jpg

47.jpg

49.jpg

62.jpg

52.jpg

53.jpg

54.jpg

59.jpg

66.jpg

68.jpg

72.jpg

76.jpg

78.jpg

87.jpg

91.jpg

88.jpg

93.jpg

100.jpg

104.jpg

105.jpg

114.jpg

118.jpg

dsc00183.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pa bio je onako :D ali ga majstor opravio svaka mu cast ;) ma krilo cu da zamenim celo ko da se zeza sa ovim :) treba da se pegla i da se farba ,ima jos tu nekih sitnica koje hocu da sredim sto mi bodu oci pa tek onda da dodje krilo na red .

Link to post
Share on other sites

Solidno je bio udaren...

A sto se tice farbanja mislim da je ceo ovaj auto saren kao detlic...

Bolje bi bilo da je ceo ofarban a ne ovako svuda po malo flekovan...

Ali dobro, polako i u skladu sa mogucnostima, bitno da si ga sredio da moze da se vozi.

Link to post
Share on other sites

pa fino je bio cuknut ali je odlicno odradjen sto se tice zamene kosa...

a sedista su ti iz pezoa 205 GTI :D

pa to i ja mislim :D i za sedista i za limariju ;)

Link to post
Share on other sites

Solidno je bio udaren...

A sto se tice farbanja mislim da je ceo ovaj auto saren kao detlic...

Bolje bi bilo da je ceo ofarban a ne ovako svuda po malo flekovan...

Ali dobro, polako i u skladu sa mogucnostima, bitno da si ga sredio da moze da se vozi.

planirano je tu jos puno toga da se uradi ali se na zalost utanjilo sa finansijama pa se sada trenutno sve svodi na neophodne intervencije

:( ceka se malo bolje stanje pa da se nastave zamisljeni radovi ,polako samo ;)

Link to post
Share on other sites

evo malo slicica muzike koja trenutno u kolima ;)

klasican old school CD plejer cita samo audio diskove

dsc00116.jpg

dsc000519.jpg

dsc000615.jpg

pojacalo Hell Fire 1100 4 chanel amp ,rastura koliko je jako ,testirao sam ga na Magnat bazuku od 300w malo je falilo da rasturi limenu garazu :D

dsc00059.jpg

dsc00055.jpg

dsc00058.jpg

evo kako sam ja to montirao zbog manjka prostora u gepeku ;)

dsc00044.jpg

dsc00041.jpg

dsc00042.jpg

dsc00046.jpg

a evo gde sam prosao kroz pozarni zid

dsc00053.jpg

dsc00054.jpg

a ovo je neki vufer u samoizgradnji, kompresiona kutija ,nije los mada menjacu ga za nesto ozbiljnije kad se stvore uslovi ;)

dsc00048.jpg

dsc00049.jpg

a ovo je Zeuna Starker srednji lonac koji ceka ugradnju po okoncanju agonije sa protkomerom :angry: ,cak ima i BMW zig utisnut na sebi :D

dsc00050.jpg

dsc00052.jpg

to je to za sad :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

na to nisam ni obracao paznju kad je hladan gde stoji :blink: , kako da namestim to i koji je pravi polozaj kazaljke ,sta ako pomerim mnogo unazad pa krene da se greje a ja ne provalim :D

Link to post
Share on other sites

Pregledaj malo slike, pa ces videti polozaj otvoris tablu pa je gurnes da stoji gde treba :)

https://www.google.rs/search?q=bmw+e30+instrument+cluster&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=tsu5UrahKKm6ygOJhIHACg&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1247&bih=680

znaci nema nekih zubcanika ili granicnika u samom saticu da odredjuju polozaj ,samo je onako odokativno namestim pa kako bude ? i jos jednu stvar sam hteo da pitam , sta regulise automatski sauh na mom motoru?

Link to post
Share on other sites

Plavi davac na glavi ti salje signal kompu za sauh.... Ali to na plinu nema svrhu da znas. To obavlja funkciju samo na benzinu

znam da to samo za benz sluzi zato me i zanima jer jos uvek nisam sredio onu zahebanciju da pali na benz pa hocu da ispitam sve redom da ustanovim o cemu se radi jer od mog majstora nema leba , 4 puta me vraca covek smorio me :angry:

Link to post
Share on other sites

Casper skino sam tablu i probao malo da pomerim kazaljku temperature (vrlo blago) i dok je drzim na dole ona stoji kad pustim vrati se u prvobitni polozaj ,el ima neka fora tu ,sad nesto gledam i meni deluje kao da je kazaljka zalemljena unutar ovog kalema kako da je pomerim bez da nesto sjebem ,ne deluje mi kao da je neko nekad nesto petljao sa saticima pa da sad moze da se mrda

dsc00023.jpg

Link to post
Share on other sites

Samo povuces ka gore, osecajno :), i pazis da ne polomis ovu plastiku oko kazaljke

osecajnost mi nikad nije bila jaca strana :D salim se , a da li da pridrzim necim onu malu osovinicu ispod sto stoji igla na njoj ?

Link to post
Share on other sites

evo sta kaze ovaj lik podignes malo na gore i onda okreces kontra od smera kazaljki na satu , to sam i uradio pomerila se kazaljka ali mi sad frka da nisam pretero :D

dsc00025.jpg

ali kad pomerim iglu skroz desno evo gde stoji kad udari u granicnik znaci nema vise gde da ide desno

dsc00028.jpg

valja li ovo sta ili da drndam dalje :D

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.