antifriz misteriozno nestaje


Recommended Posts

Negde curi, ja sam se ubio dok nisam nasao, ne vidi se trag ali kad otvorim haubu cesto sam osetio miris antifriza, i onda slucajno napipam kapljicu na nekoj rachvi, skinem, predihtujem, natrpam barsila, i gotovo...

Link to post
Share on other sites

Nisu!:-)...i ja sam pomislio da je mali hladnjak...fora je da nigdje ne curi dok radi motor,al kad se ohladi skroz preko noći vidim fali tecnosti ujutru...zar nije logičnije da pusta kad je pritisak u sistemu?

Link to post
Share on other sites

Ti realno i nemozes da izmeris potrosnju vode osim ako gledas u hladnjak dok je motor hladan,kad je na radnoj hladnjak je pun vode do cepa, a ako ti hvali voda kad se auto tj motor ohladi a nigde ne curi znaci da je trosi,tj verovatno je dihtung gecrk pa ti puni klip neki sa vodom.Uradi test rashladnog sistema pa ces videti.

Link to post
Share on other sites

Da ti preko noci napuni klip, dobio bi hidro udar na paljenje momentalno...

Negde ti curi, naravno ako je tacno to sto pricas da nestane preko noci, mozes da probas da naduvas sistem sa kompresorom, odvrnes cep, nalijes vodu do vrha, napravis gumeni reducir sa rupicom za pistolj za vazduh, stavis i duvas, pa gledas gde flisuje...

Link to post
Share on other sites

meni se desava slican problem,kada ne palim auto par dana... zezaju me racve od vode,na mestima gde su ubacena creva za isparivac kada je stavljan plin.... crevo ili racva se od hladnoce izdeformise i popusta po malo,curka...kada se zagreje i vozi,nista!

Link to post
Share on other sites

Meni na e-46 je pukla glava na izduvnom ventilu, nije mesao ulje i vodu creva nisu bila tvrda, vec je sve izbacivao kroz izduvni sistem. Prefledao sam sve pre otvaranja motora hladnjak, komplet rashladni sistem, radijator grejanja itd.

Link to post
Share on other sites

Izgleda da je procurio hladnjak motora,jutros papir mokar ,stavio sinoć ispod hladnjaka.baš čudno,zar ne bi trebalo da kad je sistem zagrijan i pod pritiskom da tad curi?!a kod mene sve naopako...koji sad hladnjak da uzmem,zamjenski je oko 90 eura,ali ne znam koliko su pouzdani a nov originalan 300! Ima li ko kakav savjet?ne daje mi se 300 ako ne moram....

Link to post
Share on other sites

Izgleda da je procurio hladnjak motora,jutros papir mokar ,stavio sinoć ispod hladnjaka.baš čudno,zar ne bi trebalo da kad je sistem zagrijan i pod pritiskom da tad curi?!a kod mene sve naopako...koji sad hladnjak da uzmem,zamjenski je oko 90 eura,ali ne znam koliko su pouzdani a nov originalan 300! Ima li ko kakav savjet?ne daje mi se 300 ako ne moram....

Ja sam u NS uzeo hladnjak marke Nissens,za e34 bio je 100evra sa posudom,taj auto je bio kod mene 3 godine i prodao sam ga a hladnjak je bio perfektan,prodavnica se zove swiss trade,probaj tamo,imaju prodaju i u BG i u KG

Link to post
Share on other sites

Hvala na informacijma,ali imam problem sto kod nas u Republici Srpskoj nema tih marki tj ima samo original i kineski i sad glavu razbijam jel se isplati uzeti kineza?ili cu morati u Bg maksuz po hladnjak...

Link to post
Share on other sites

Drugar je na e36 stavio taj kineski , sluzi ga vec vise od 2.godine, kaze da nema nikakvih problema...Cena je bila negde oko 80 e, ne znam koliko su ti trazili za originalni...U svakom slucaju dobijash garanciju, a to je ipak samo hladnjak, nisu to vanzemaljci napravili...

Link to post
Share on other sites