Otvaranje BMW otpada (saveti)


Recommended Posts

Planiram na prolece da za pocetak uzmem 3,4 automobila za delove (uglavnom E30 i E34, eventualno i E36 vec imam jednu kockicu) pa bih vas molio za neke savete, da li su mi isplativiji šestaci benzinci ili dizelaši? Znacili bi mi neki saveti od iskusnijih kolega, ukoliko imate jos neke korisne informacije bilo bi pozeljno da mi prenesete. Hvala unapred :)

Link to post
Share on other sites

aute u sto boljem stanju,i dosta opreme!

ne znam za dizele,al na primer m50 ces uvek lako prodati jer je veoma trazen!

po meni neko misljenje je da se baziras na neku drugu marku auta ili na novije generacije bmw,jer dosta njih ima koji rade vec godinama e30,e34,e36.

Link to post
Share on other sites

Planiram na prolece da za pocetak uzmem 3,4 automobila za delove (uglavnom E30 i E34, eventualno i E36 vec imam jednu kockicu) pa bih vas molio za neke savete, da li su mi isplativiji šestaci benzinci ili dizelaši? Znacili bi mi neki saveti od iskusnijih kolega, ukoliko imate jos neke korisne informacije bilo bi pozeljno da mi prenesete. Hvala unapred :)

Vidi buraz, nece ti sigurno reci neko ko se time bavi, niti je logicno jer ces im biti koliko-toliko konkurencija. Sve je manje e30 i e34 na putevima, tako da i to uzmes u obzir. Moje skromno misljenje je da iz engleske doneses e 39, e 46 i to da radis. Stavio bi akcenat na dizele jer se svi pale ( ukljucujuci i mene) kako ide dobro i malo trosi. A kad krenu dizne, pumpe, turbine, zamajci, ihaj...veselje. Znaci Engleska, kupusanje i sedis i cekas :lol:

Link to post
Share on other sites

Vec imam posao, ovo bih radio iz hobija, ne ocekujem neku preveliku zaradu. Radim u auto delovima, poznajem sve majstore u okolini, pa mislim da bi to moglo da ide solidno. Nemam pare za neka novija vozila, zato bih se bazirao uglavnom na E30, E34 i E36 i samo bih to drzao.

Link to post
Share on other sites

Vec imam posao, ovo bih radio iz hobija, ne ocekujem neku preveliku zaradu. Radim u auto delovima, poznajem sve majstore u okolini, pa mislim da bi to moglo da ide solidno. Nemam pare za neka novija vozila, zato bih se bazirao uglavnom na E30, E34 i E36 i samo bih to drzao.

Nema tu leba prijatelju,nemoj da se zanosis,bolje radi Renoa ili Peugeot-a,eventualno Italijane tu su pare,u BMW-u samo glavobolja!!

Link to post
Share on other sites

Znam, ali volim BMW, zato se i fokusiram samo na njega. Volim te stare modele, vec dosta znam o njima a ovako bih mogao jos vise da naucim, a i da zaradim bar nesto. Vise bih to radio iz ljubavi, nego zbog neke velike zarade. :) Evo racunice za ovu kocku sto imam: auto je placen 300e, do sada sam za 2 meseca vratio 250e i ostale mi alu felne za moj auto koje vrede minimum 130 evra i ostalo mi je jos dosta delova koje cu prodavati (stakla, hladnjaci, kardan, letva, ventilator u kabini, motor brisaca, farovi, amortizer haube, diskovi ventilirajuci, kociona klesta i td.). A plus sam za staro gvozdje prodao svu limariju (i vrata i haubu i gepek), glavu motora, diff, menjac, a za sve to sam mogao uzeti jos dosta para, ali sam morao da prodam jer sam morao da platim coveku auto.

Link to post
Share on other sites

Vidi prvo koliko imas bmw otpada i bmw majstora (a svaki ozbiljniji majstor ima u supi i na tavanu tone i tone bmw delova i to bas e30 i e34). Po meni tu nema matematike, a posla preko glave. I onda imas jos jedan problem, a to je da 70-80% delova ima godinama da ti stoji i na kraju popizdis i sve bacis na otpad.

Link to post
Share on other sites

ja sam ulozio do sada 40000e u moj otpad i mogu ti reci da se ubijam od para, ciste zarade mesecno naguram izmedju 100 i 200e, pardon izmedju 1000 i 2000e mesecno... biznis za pozeleti, samo napred nemoj da slusas ove sto te obezhrabruju...

Link to post
Share on other sites

posto sam i ja u tom poslu mogu ti samo reci ako ti je to zelja potrudi se da je ostvaris....ne odustaj ali postuj zlatno nepisano pravilo velikih igraca....NEMOJ KAO MNOGI DAVATI DELOVE U MALU CENU A OSTATAK RACUNATI NA KILO KAD IZGLAVIS PARE! Tako samo kocis svima prodaju pre ili kasnije to te zakopa....tebe a i mnoge stvori se situacija da je motor od bmw manje vredan od golfovog motora itd itd..

Samo guraj napred!...

Link to post
Share on other sites

onda ne pocinji....il radi kako treba il batali probao sam ja i jedno i drugo... ne ide...

Link to post
Share on other sites

Moj savet ti je ako zelis, i ako volis, samo e39 i e46.

Relativno mladja kola, prava klijentela za polovne delove!

Za starije modele(e30, e34), cene delova idu u bescenje (kao za golfa2), znaci dzaba si krecio...a ovi mladji (e60 itd...) jos ljudi kupuju nove delove jer im to dodje skoro isto.

A ovi sto te obeshrabruju...

Pa konkurencija....ima tu zarade i te kako!

Evo ti primer za e39:

Polovnjak sa kozom oko 500-700e,

enterijer ide oko 200-250e, panel klime (onaj hebena plastika sa tasterima)je samo 50-60eura, retrovizori, branici, menjac, diff, viljuske, farovi, agregati motora, pumpe za gorivo hebene...motor i menjac...hohoho, felne sa nekakvim gumama 150eura, i samo pici, stakla, limarija... pa ako je restyle, dileri iz Sapca polude za osvezenim delovima :)

A tek e46! Pa ako je dizelka...eto para. Vozi se jako puno e46-tica kod nas, delova treba ko za leba,samo skidas.

Cene novih delova su vise nego 4 puta vece nego po otpadima, a ako auto uvezes iz Nemacke, sluzice barem upola kao taj novi deo ili isto kao ovaj novi Turski ili Kineski, ipak je original original.

Uvek na brzaka mozes da uzmes 200-300 evra na delove, a ostalo smrskas na kilo, ali ako se potrudis moze i vise, treba to umeti i imati strpljenja.

Jos se ustelis sa nekim majstorom i isturas...

Link to post
Share on other sites

Moj savet ti je ako zelis, i ako volis, samo e39 i e46.

Relativno mladja kola, prava klijentela za polovne delove!

Za starije modele(e30, e34), cene delova idu u bescenje (kao za golfa2), znaci dzaba si krecio...a ovi mladji (e60 itd...) jos ljudi kupuju nove delove jer im to dodje skoro isto.

A ovi sto te obeshrabruju...

Pa konkurencija....ima tu zarade i te kako!

Evo ti primer za e39:

Polovnjak sa kozom oko 500-700e,

enterijer ide oko 200-250e, panel klime (onaj hebena plastika sa tasterima)je samo 50-60eura, retrovizori, branici, menjac, diff, viljuske, farovi, agregati motora, pumpe za gorivo hebene...motor i menjac...hohoho, felne sa nekakvim gumama 150eura, i samo pici, stakla, limarija... pa ako je restyle, dileri iz Sapca polude za osvezenim delovima :)

A tek e46! Pa ako je dizelka...eto para. Vozi se jako puno e46-tica kod nas, delova treba ko za leba,samo skidas.

Cene novih delova su vise nego 4 puta vece nego po otpadima, a ako auto uvezes iz Nemacke, sluzice barem upola kao taj novi deo ili isto kao ovaj novi Turski ili Kineski, ipak je original original.

Uvek na brzaka mozes da uzmes 200-300 evra na delove, a ostalo smrskas na kilo, ali ako se potrudis moze i vise, treba to umeti i imati strpljenja.

Jos se ustelis sa nekim majstorom i isturas...

ja za te pare nisam mogao da nadjem ni e36 klotaru,a kamoli e 46 ili e39 sa iole opreme

Link to post
Share on other sites

Moj savet ti je ako zelis, i ako volis, samo e39 i e46.

Relativno mladja kola, prava klijentela za polovne delove!

Za starije modele(e30, e34), cene delova idu u bescenje (kao za golfa2), znaci dzaba si krecio...a ovi mladji (e60 itd...) jos ljudi kupuju nove delove jer im to dodje skoro isto.

A ovi sto te obeshrabruju...

Pa konkurencija....ima tu zarade i te kako!

Evo ti primer za e39:

Polovnjak sa kozom oko 500-700e,

enterijer ide oko 200-250e, panel klime (onaj hebena plastika sa tasterima)je samo 50-60eura, retrovizori, branici, menjac, diff, viljuske, farovi, agregati motora, pumpe za gorivo hebene...motor i menjac...hohoho, felne sa nekakvim gumama 150eura, i samo pici, stakla, limarija... pa ako je restyle, dileri iz Sapca polude za osvezenim delovima :)

A tek e46! Pa ako je dizelka...eto para. Vozi se jako puno e46-tica kod nas, delova treba ko za leba,samo skidas.

Cene novih delova su vise nego 4 puta vece nego po otpadima, a ako auto uvezes iz Nemacke, sluzice barem upola kao taj novi deo ili isto kao ovaj novi Turski ili Kineski, ipak je original original.

Uvek na brzaka mozes da uzmes 200-300 evra na delove, a ostalo smrskas na kilo, ali ako se potrudis moze i vise, treba to umeti i imati strpljenja.

Jos se ustelis sa nekim majstorom i isturas...

Druze jel ti znas sta pricas??

Aj mi nadji molim te tog e39 za 600-700e,u stvari nadji mi 3 komada odmah uzimam sva 3.Nemoj da pricas gluposti,e39 klotaru nemas ispod 1300e,sa nje se proda "mozda" hauba i prednji branik 250e,a i to moze da ceka i po godinu dana veruj mi,enterijer 100-150e,i nemoze da se proda,to ti dodje isto kao kad bi nekome pozajmio 1300e a on ti vraca mesecno po 100e.

Ja imam 2 kompleta limarije od e39,2 enterijera kao nova,sve X2 i nista se ne prodaje,treba da prodje mnogo godina da bi dnevno pravio po 100e na delovima,mada je i to bulja koliko je novca i rada(koji niko ne racuna)ulozeno.

Restylinga e39 nemas ni preko ispod 2500e lomaru,tako da od te price nema nista.

Sto se e46 tice ima ih ko govana i sa nje prodas motor "ako je dobar" dizel,a svi su zgazili po pola miliona,tako da i od te price nema nista,malo su skuplji delovi limarije ali treba docekati nekoga ko se slupao i da bas tebe pogodi na oglasima.

Sto se felni tice ja nemogu M3 felne da prodam za 200e pola godine(replike doduse)a da sam ih imao pre 2 godine prodao bi ih na prvi oglas.

Poenta price je da narod nema za leba,a hoce da vozi BMW*a,i kupuje samo ono bez cega auto nemoze da se krece!!!

U svakom slucaju zelim coveku srecu u poslu,nisam ljubomoran niti sam ikada bio,svi se mi borimo za svoj lebac ;)

Link to post
Share on other sites

posto sam i ja u tom poslu mogu ti samo reci ako ti je to zelja potrudi se da je ostvaris....ne odustaj ali postuj zlatno nepisano pravilo velikih igraca....NEMOJ KAO MNOGI DAVATI DELOVE U MALU CENU A OSTATAK RACUNATI NA KILO KAD IZGLAVIS PARE! Tako samo kocis svima prodaju pre ili kasnije to te zakopa....tebe a i mnoge stvori se situacija da je motor od bmw manje vredan od golfovog motora itd itd..

Samo guraj napred!...

Tako je kolega,nek si mu reko!!

Link to post
Share on other sites

Pa sta da mu kazem...nek proba ali ako hoce rezultat bori se i radi minimum 5 godina...imao sam priliku da pricam sa starim igracima koji rade druge marke na kraju se sve svede na isto...kad narod nema para sve je bulja... cim dodje malo veca poporavka ponude ti kola u manju cenu i to je to..bojim se da kriza cini svoje kola nikad nisu bila jeftinija a ni bezvrednija puni ih oglasi...svih marki...

moze da se uzme neki dinar na e46 2000-2005 godina ali ne mogu da se izvuku novci jer ista kosta 2500 za delove dobre da kazes korisna...proces je izvlacenje para...

a ovaj gore sto lupeta 600-700e pa mozda u nemackoj neki s kvarom....i to debelim...

Cekam klinikov post... javi se Zoraneeeeeeeeeeeee.............

p.s. Skoro nisam video vise ljudi da cita temu....

Link to post
Share on other sites

ja da sam na tvom mestu i da sam dobar sa svim majstorima radio bih samo ono sto oni najcesce rade, makar to i jugo bio...

njima je uvek bitno da imaju deo radi probe i tako bi ti imao uvek dobru prodaju...

jedino sto ces zbog nekolicine delova koja se brzo prodaju morati da pucas u kompletna vozila, pa sad ako izdrsis finansijski da cekas prodaju ostalih delova bice dobro, ako ne prodaces 20% delova odmah, a sa ostalih 80% ces da robujes da isplatis drugu polovinu auta i nesto plus zaradis...

moj ti je savet da se ne vezujes za marku nego za trziste

Link to post
Share on other sites

sem bobana niko nista realno nije napisao. koga vi lazete, sami sebe? jedini otpadi koji dobro zaradjuju u srbiji su oni koji rastavljaju kradena kola a njima ne moze niko da parira ko radi legalno. tako da molim vas za malo realnosti.

Link to post
Share on other sites

Spremis 30000e i za 5god. ces moci da ocekujes neki rezultat...A sa te kocke od 300e pola delova mozes samo da bacis,jer niko ne kupuje delove koji su upolovaceni i na kraju zivota..Samo kocku za delove moras da platis od 600-1000e da bi imao trazene delove,a ne gepek vrata i zadnju soferku koji nikom ne trebaju.

Link to post
Share on other sites