Pomoc oko resenja dugomucnog problema :)


Recommended Posts

Postovani forumasi,ovako stoje stvari imam jednu temu i dalje me muci taj problem,u pitanju je e34 525 24 v

Trokira u voznji u manjim obrtajima,inace motor je odlican na 1,2,3,4 klip ima po 15-15,5 bari 5 klip ima 17 bari i 6 klip 15,5 bari,probao sam i drugi kompjuter,dizne su inace prane prosle zime i proveravane sve lepo zatvaraju i prave prasinu a ne spricaju i ne kaplju.

ja iskreno sumnjam na regulator pritiska goriva,jer u mojoj auto dati pise da bi trebalo bez vakuma da mi bude pritisak goriva 3,45-3,55 bari,medjutim meni je 3:40-3,50 sa vakumom kad skinem vakum skoci na 4 bari pritisak i nema nekih bitnih promena u radu motora inace u voznji se bas oseca nema snage i onda nekako u vece obrtaje pokupi delimisno snagu odnosno konja.

Na ova 2 linka imate slike i snimke pa pogledajte i recite vase misljenje!

http://www.speedyshare.com/GkDBH/BMW-E34.rar kliknite samo na BMW E34 i odzipujte arhivu.

http://www.speedyshare.com/gvTvd/MVI-0244.AVI kliknite na MVI-0244.AVI i odgledajte to je inace rad!

Unapred hvala na vasem misljenju i komentaru!

Srecna nova god i svi praznici!

Link to post
Share on other sites

ovako,manometar je nov u austriji kupljen preneki dan sam merio na pezo 206 i na svim cilindrima ima 14 bari. a na vikipediji sto pise zar to nije neki odnos kompresije...a inace koliko sam upucen postoji neki proracun koji nepoznajem da bih rekao nesto o tome. a u pitanju je motor od 2500 kubika koj ima 24 ventila znaci po 2 na usisu pa samim tim ima vise vazduha za sabijanje.

mozda je takva kompresija jer ga naleva gorivom vise zaista nzm i zato i pitam ljude koji se razumeju vise od mene za resavanje tog problema. imate linkove skinite pa pogledajte i saslusajte. pozdrav i hvala na svakom komentaru.

Link to post
Share on other sites

svejedno,taj manometar nije ispravan,nebitno je koliko ventila ima i koliko je kubika ako pise da je fabricka kompresija 10 onda je ona 10 ili 12 onda je 12 nema veze,a sto se tice tvog problema,da nije zapusen filter goriva?

Link to post
Share on other sites

svejedno,taj manometar nije ispravan,nebitno je koliko ventila ima i koliko je kubika ako pise da je fabricka kompresija 10 onda je ona 10 ili 12 onda je 12 nema veze,a sto se tice tvog problema,da nije zapusen filter goriva?

Nije,filter ne nov,creva takodje! PozdRAv

Link to post
Share on other sites

Da nisi naopako stavio filter??

Ne stavljen je kako i treba,smer je na strani na kojoj treba a tako je i sa starim trokirao,inace ubacio sam kompjuter od 2000 kubika i mogu vam reci da mnogo manje trokira i lelpse ide ali ne i dalje idealno

Verovatno kompjuter manje vremena otvara dizne nego li na 2500 kubika?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...