Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Zvao sam tipa koji rastura bmw da narucim kompjuter za 318 e30 m40 (motor koji imam) i on mi kaze poslace mi ali se razlikuju instalacije kod 316 (motor koji sam imao) i 318 motor koji imam sad, i da cisto sumnja da ce mi to raditi. Jel to istina ili ne, meni je malo nelogicno posto su i motori ikonektori i kompjuter identicni?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Ocekujes li sa tim kompom iprotokomerom da dobijes 50ks i smanjis potrosnju na 5l.Ako si vec radio konverziju motora zasto to nisi uradio do kraja .Protokomeri od 1,6 i 1,8 nisu isti ,nije ista ni usisna guma ,kao ni serijski broj kompjutera.

Link to post
Share on other sites
Zvao sam tipa koji rastura bmw da narucim kompjuter za 318 e30 m40 (motor koji imam) i on mi kaze poslace mi ali se razlikuju instalacije kod 316 (motor koji sam imao) i 318 motor koji imam sad, i da cisto sumnja da ce mi to raditi. Jel to istina ili ne, meni je malo nelogicno posto su i motori ikonektori i kompjuter identicni?

Pozdrav

taj koji rastura bmw se izgleda razume ko tele u sarena vrata,a po cemu si ti zakljucio da su motori i konektori isti

Link to post
Share on other sites
Ocekujes li sa tim kompom iprotokomerom da dobijes 50ks i smanjis potrosnju na 5l.Ako si vec radio konverziju motora zasto to nisi uradio do kraja .Protokomeri od 1,6 i 1,8 nisu isti ,nije ista ni usisna guma ,kao ni serijski broj kompjutera.

Motor je menjan bez mene, kupljen je od istog tipa koga sam pitao da mi nabavi protokomer i kompjuter, nije imao 1.6 pa sam uzeo 1.8. Kasnije sam ja pretpostavio da se ECU i protokomer razlikuju, pa sam pvde postavio pitanje. Naravno da ne ocekujem cudo sa promenom delova Sta je to usisna guma, jel to ono crevo od filtera za vazduh do usisne grane?

Pozdrav i hvala na odgovorima.

Link to post
Share on other sites
taj koji rastura bmw se izgleda razume ko tele u sarena vrata,a po cemu si ti zakljucio da su motori i konektori isti

Cinjenica je da nije neki majstor, a ja sam zakljucio da su konektori isti jer su svi ukopcani sa mojom instalacijom na autu i sve funkcionise, jedino sto mozda motor nije iskoriscen koliko treba zbog ECU-a i protokomera.

Jel mogu da zakljucim iz tvojih odgovora da bez problema mogu da zamenim pomenute delove?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Protokomer i usisnu gumu obavezno zameni radi veceg protoka vazduha a komp i ne moras,i sledeci put u servis a ne kod nekog priucenog traktoriste

Link to post
Share on other sites
Protokomer i usisnu gumu obavezno zameni radi veceg protoka vazduha a komp i ne moras,i sledeci put u servis a ne kod nekog priucenog traktoriste

Jos kad bi neko bio ljubazan da mi kaze broj sa protokomera, da bih mogao da ga narucim, to bi bilo divno.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Ne znam da li ce dr Velinov konacno naci svoj protokomer (javi se Igi...covek ti nudi odavno) ...ali sam sigurna da smo svi, zahvaljujuci Babicu naucili sta je usisna guma ...(znaaaaci ...pala sam kad sam videla sliku) :)

Link to post
Share on other sites