generalka za 318tds '99. godiste


Recommended Posts

Dakle, auto je mog strica kao sto sam naveo u postu za predstavljanje, presao kazu 380 kila, motor vec radjen ali samo karike i jos ponesto, to ga je i sybealo, vozen je tako smao par hiljada, dok nije izdusio, dimi nesnosno i ne moze da se vozi.

Motor je otvoren i utvrdjeno je da se mora raditi generalka jer cilindri su prosireni.

Nadalje lanci su isto za zamjenu jer su istegnuti, da ne govorim o ventilima i ostalim stvarima.

Ono sto ga zanima jeste koliko bi kostala da se odradi generalka sa originalnim djelovima, skupa ruke i sve.

Jedan majstor mu je rekao od 2000 do 3000 eura. Zamalo covjek srcku da dozivi :preved:.

Mene zanima jeli bas tako ili se moze proci i jeftinije, u ozbir bi doslo max do 1500 eura.

A ako ne mozda da se nadje neki drugi polovni motor koji moze da gura jos nekih 100 kila.

Na bilo kakvim informacijama bili bismo puno zahvalni.

Link to post
Share on other sites

sto jednostavno ne uzme drugi motor za kojeg ce neko da mu garantuje i gotova prica.... sto se generalno tice, probaj na 069-017-687 Mijo Vukcevic, on se nalazi u Barutanu i radi iskljucvo BMW-a, cak ima i radnju BMW djelova na zabjelo blizu trgovinske skole, pa zvrcni ga cisto da pitas koliko bi te izaslo...

imam i ja 318tds-a sa oko 105.000 km na satu (mada mislim da je malo vracena), al taj "tvoj" je bas bas masu presao, znaci ladili ga nisu...

jel limuzina ili compact?

Link to post
Share on other sites

karavan, siva boja

valjda ga je vozio Dejo Suskavcevic sa Konika, kazu da je krvnik za auto

inace je iz Njemacke uvezen

na satu mu pise 165 kila, al moj drug majstor je provalio tacnu kilometrazu i kaze 380 kila

hvala za info, problem je naci dobar motor inace su rijetki

Link to post
Share on other sites

sve se nadje vjeruj mi... vidi prvo pitaj mija za kakav motor dobar, pa onda zovni grebovica (on je malo skuplja varijanta) pa onda radulovica u Budvu....

Link to post
Share on other sites

Kako god hoces, ali bolja varijanta ti je generalka, i ona se krece, ako me secanje dobro sluzi oko 1600e.

Zasto je bolja varijanta generalka, glupo je i objasnjavati, jer kupovinom nekog polovnog motora dobijas macku u dzaku. Ko ti garantuje da taj motor nece riknuti nakon 1000km. Kako ces znati da je taj motor u dobrom stanju. Kakve su mu karike, klipovi, a samo otvaranje motora ti kosta od 200-300e.

Kako god hoces ali po meni kao sto rekoh najbolja varijanta ti je generalka i onda vozi brate bez da te boli glava.

Link to post
Share on other sites

1.Mijo Vukcevic na Barutani...motorsport ti je dao njegov br a evo ti i 068

068-012-000 savjetuj se sa njim i vidi cijene pa odluci

2.Branko Radulovic u Budvi(doktor za motore)068-000-800

3.Goran Grebovic(doktor za cijene,muka ce ti biti kad ti kaze cijenu)069-013-012

ja da sam na tvom mjestu posavjetovao bi se sa njima,vidjeo racunicu pa...

Link to post
Share on other sites

Hvala za informacije, mislim da su cijene djelova vec kreirane od strane Grebovica i da sa rukama majstora ispada ovo preko 2000.

Zvao sam Mija kaze ima 2 polovna motora, danas bi trebalo da se ponovo cujemo za cijenu i da li bi on to ugradjivao i da li bi dao kakvu garanciju, jer jedino u tom slucaju bi mogli da razgovaramo.

Inace zanimaju me cijene i u Srbiji jer imam drugog strica gore koji moze lako da zavrsi da se to kupi gore i docera.

Link to post
Share on other sites

Ako ides kod nekog nazovi majstora, da bi sto jeftinije prosao, onda je tvoj odgovor na mestu, ali ako hoces da auto bude fit, pritom sve originalni delovi, onda moras to i platiti. Ja odrzavam auto kod tipa koji me uvek pita, hocu li original, polovni ili nov iz prodavnice kod nas. Ponudi mi 3 cene, pa biram. Ako je iz svabije, onda je najskuplji i pritom moram da sacekam da stigne. Kod mene imas i ovakve i onakve majstore, a veruj mi da ima sigurno i kod tebe tipova koji rade sa originalnim delovima, e sad na tebi je kod koga ces od njih.

Medjutim, da ne duzim pricu, stranac ili ne, opet dobijas polovan motor u ko zna kakvom stanju.

Ustvari, bas me zabole za sve, jer ne zelim da ulazim u diskusiju. Moj glas ti ide za generalku a ti kako hoces. Ako ti mogu pomoci, na bilo koji nacin tu sam.

Link to post
Share on other sites

Evo stric mi je odlucio da ga uopste ne radi, jer ispao mu je momak koji radi u MP auto (BMW servis) koji mu je ponudio da se trampe,pata-pata, ovaj mu daje Audi 80 '92. godiste turbodizel u dobrom stanju, ovaj ce uzet bmw-a i sredit ga u servis za puno manje pare jer je i sam majstor.

A stricu mi hitno potrebno auto i nije htio vise da ulaze, i tako rijesio se BMW-a zbog kojeg je bio vise nego riknuo.

Hvala svima!!!

Link to post
Share on other sites

:prankster2: :vampire: :blink: :vampire:

audi 80 `92. za bmw `99. nemogu da verujem svojim ocima, da bmw nema uopste motor trebao bi da doplati bar 2000e i da da audija koji bi trebao da bude u EXTRA ali EXTRA stanju

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.