Kupovina e30 kockice


Recommended Posts

Poz svima, trebam malu pomoc od vas....

Resio sam da uzmem e30, .... i da mi u njemu bude 2.5 ili 2.8 24v.

Pitanje da li uzeti to vec napakovano ili da ja to napakujem.

Nasao sam dobru podlogu e30 2.0 12v sve fabricko, auto je u bas bas dobrom stanju. registrovan je nema plin itd, covek je vlasnik 11godina auta.

Da nedavim mnogo...

Nego pitam Vas koliko je para i koliki je posao da se upakuje 24v u njega. rekli su mi da mehanika nije problem da se motor fizicki ubaci. Da je malo oko struje zzz..... hoce li mi posle raditi i ABS sta se sve tu menja..

Da li je tako i ako ima nekog ko ce to da mi kaze koliko otprilike kosta ta investicija, racunajuci da imam motor.

Kako dalje sa papirima, da vozim tako, ili da se to sve zavede regulare, moze li prilikom zavodjenja da se zavede kao da je 2.0 24v jer su oni svi fizicki na oko isti....

Link to post
Share on other sites

Nije neznam kakav problem ubaciti motor,ima tu kojekakvih prepravki oko usisa,ili servo manji da stavis,nosaci motora idu drugi od e36,karter od e34,hladnjak 318 tds e36,ventilator klime,kardan,davac pritiska ulja sa 1 pinom,davac temperature drugi,i struja da se veze na tvoj sasijski dzek,i sve radi.

Majstor za ruke jedno 100-150e,a sto se papira tice tvoja volja.

Link to post
Share on other sites

eee to me interesuje......

A reci mi nisam bas upucen oko toga... nemamo ovde ni dobre majstore pa mi je svaki savet dobro dosao.

A oko kocnica poluosovina i toga .... treba li se sta tu menjati.

Mislim prvenstveno (npr kupis 320 ili 325 12v) i nemoras to da menjas , a npr na 316 mora da se menja i to....

A sto se tice ABSa jel to ostaje sve kako treba ili....???

Menjac ostaje ili se menja tj da se uzme sve komplet sa m50 motorom??

Voleo bih da sam sastavim auto , pa se zato sve dobro raspitujem ili da kupim sve na gotovo.... zato pravim racunicu.

Link to post
Share on other sites

Kakve veze ABS ima sa motorom? Ako kocka koju kupis ima ABS onda ces ga imati i kad ubacis drugi motor a ako nema, mozes i V8 motor da ubacis neces imati abs dok ne ubacis posebno njega...

Link to post
Share on other sites

Tako i ja razumem za ABS, nego pitam jer opet kazem nemamo neki izbor majstora. Pricaju nesto kao neznaju da spoje struju pa zato pitam usput ima li veze abs, mada koliko i ja znam on ide nevezano sa motorom.

A ovo vezano za menjac treba li i on da se menja.,,, ili jos sta.

Link to post
Share on other sites

Slazem se... ali treba naci nesto da valja, a i kad se nadje to kosta...

A ja nemam trenutno da dam 2500-3000e za kocku.

A imam da odvajam 200e mesecno pa zato pravim racunicu sta i kako....

Link to post
Share on other sites

Tako i ja razumem za ABS, nego pitam jer opet kazem nemamo neki izbor majstora. Pricaju nesto kao neznaju da spoje struju pa zato pitam usput ima li veze abs, mada koliko i ja znam on ide nevezano sa motorom.

A ovo vezano za menjac treba li i on da se menja.,,, ili jos sta.

Mora menjac od m50,ako kupis kocku sa sestakom ne treba da diras kocnice jer ima sva 4 diska,akoje 316 onda bi bilo pozeljno da se urade i kocnice ako mislis da stanes.

Link to post
Share on other sites

Mislim da cu ipak uzeti auto pa sam raditi koliko stignem i koliko budem mogao....

Nego jos jedno pitanje sta da gledam, koje su bitne tacke kockice u pitanju je 320. Na sta da obratim paznju.

Video sam da auto ima od pocetka do kraja 2 cevi na izduvu. I rekao mi je covek da ima sper , mogu li to nekako da proverim(mislim da procitam negde broj iz kanala itd...)

Link to post
Share on other sites

Idem sad da detaljno vidim tu kockicu limarijski da je podignem,,,,,

A zna li ko nesto o ovoj iz Novog Pazara??

Zvao sam , on kaze da je extra. Za motor nema nikakve papire, a pitam ga za sasiju dal je regularna on kaze da je dobra i nije siguran...??

Nego gde se nalazi broj sasije na kockici....??

Link to post
Share on other sites

xexxxeex... za kafanu znam .... ali ja ne pijem alkohol. Pijem samo pivo

pa pise lepo pocetnik... .ha

Nego sad ozbiljno pitam gde sve ima broj sasije na kockici.

Ima napred ispod soferke/

kad se otvori gepek pozadi na sredinu.

Ima li jos gde...?

Bio sam da gledam kockicu za koju sam mislio da je bas dobra i razocarao se , ima dosta dosta stvari koje su lose na autu...

Sutra idem da vidim ovu crnu iz NPa

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.