shta mislite?


Recommended Posts

neshto sam se zapitao....

e32 750 299 hp 450 Nm

e34 M5 3.6 315 hp 361 Nm

chupavo a?

sedmaja ga definitivno dere, samo je pitanje od kog trenutka iz dima ona prelazi u vodjstvo?

Link to post
Share on other sites

bogami ....... chupavo ..... ja pikiram na M-a

Link to post
Share on other sites

pa s obzirom kako crkavaju tesko !!! sto se izdrzljivosti tice to je ocigledno na strani dvanaestice !!!

mada eto otvoreno pitanje pa mozda se neko ponudi !

3.6 bez blokade oko 260-270 3.8 malko vise...

Link to post
Share on other sites

NIKADA, jedina 12 koja je vrlo blizu ili malo preko je 850csi i to velikom zaslugom zbog aerodinamike !!!

...pricamo naravno o modelima iz tog vremena !

Link to post
Share on other sites

According to the official American brochure in 1986, the ungoverned 750iL could reach 300 km/h (186.4 mph)[citation needed] with a side note that the terminal speed was electronically restricted

wikipedija.....

ne znam...

Link to post
Share on other sites

Gledao sam klip gde 850 csi manual ide 300, a u stvari ne uvati 300.

Navlači 100 godina sa svojih 5600ccm...

Babic me kontaktirao dok sam bio u teretani i rekao sam mu da 750 do 200 nema sta da trazi, ali moram da kazem da sam razmislio i da povlacim rec, nigde ga ne bi odrala.

Ja sam terao nesto ispod 270 sa punim rezervoarom i sedistima (4 putnika ukljucujuci vozaca), mereno sa N95 preko GPS ili kako se vec zove.

Uveren sam da je i tako opterecen mogao jos da nisu vristali u kolima. A da imam 25litara u rez i sam...

@Misko M

Sto se tice izdrzljivosti, gresis.

M svi deru kao da su ga ukrali a 750 po gradu nema kuda da prodje koliko je veliki i trom (uslovno), svaki je automatik, pa tesko da trpi ta opterecenja.

U istoj ekspolataciji, 5.0 moze da zali samo, jer ce se premoriti mnogo pre 3.6.

Evo neka direktor kaze sta misli.

On ih je povadio i jednih i drugih.

Ubacio 3.5, pa cak i 3.5 turbo, pa neka on kaze.

Link to post
Share on other sites
Pa nije M5 kockica2.5.Uf sto mrzim te sedmice

Hahahahaha...

Sto bre?

Ekstra linija, ekstra sve, možda ne ide bas do jaja ali zato malo troši!

Link to post
Share on other sites

Meni je iskreno ružan auto. Lepša mi prethodna. A E38?

Frrrrr....

A taj 5.0 je više oznaka gradske potrošnje 50lit/100km...

Ili 500eura veliki servis.

Ili 5000 platis prodas za 750eura...

Hahaha...

Link to post
Share on other sites

Momci ovako stoji stanje imam i jedan i drugi u dvoristu i to od drugara je 750 a moj je M5 i nema to vezze jedno sa drugim jer ga M dere do kraja i to dosta pod uslovom da se ne zajebes u saltanju i u brzini i u ubrzanju tako da to nije za poredjenje provereno vise puta cak se mi menjali kao vozaci i to je to jer M bez blokade i cipovan sa 17" felnama ide do 280 a 750 do 260 a dalje na nasem asfaltu nije za probu posebno sa gumama kakve kupujemo ( polovne continetalke sport kontakt II)

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Ok, ali e38 cipovan...

Klinik je sam rekao da se sa par "sitnih" zahvata na motoru i relativno malo para moze taj motor da se natera na mnogo vise!

Procitajte onaj post u kome u e30 ubacuje 5.0! Mislim da tu objasnjava!

Evo! Sa prostim zahvatima na glavi i elektronici i sa oko 1000 eur taj motor se dize na 450 ks!

Sad.... ne znam kako bi se u toj situaciji drzao M 3.6.....

Link to post
Share on other sites

...e kad bi se tako lako dizali motori za 150ks !!!

@Misic ma sta ko govorio taj nabrijani 3.6 nikad ne moze da nadzivi rastereceni v12 !!! ...ali nikad !!!

Link to post
Share on other sites

Pa nisam to ja smislio!

Ja se ne mesam u to sto ne razumem!

To je rekao Klinik, a mislim da malo ko poznaje BMW kao sto ga Klinik poznaje!!!

Link to post
Share on other sites

A ti se kunes u Klinika, sta ?

Lako je pricati i prognozirati, na dyno pa da vidimo gde je ko i koliko ko dobija !

Sto se tice glasanja, glasam za m5 sto se tice ubrzanja, za 5.0 sto se tice dugtrajnosti i izdrzljivosti !

Link to post
Share on other sites

Pa da mi je to zanimanje i da mi je dostupno sto i njemnu mozda bih ugradio i 2kom 5.0 sto da ne,ali ja ne vidim da se ta kocka vozi, kao da je taj doradjen 2.0 isao na dyno ??

2.0T sam digao na 345ks sa ortakom za 1h ako ne verujes mozes slobodno da dodjes i da se provozas, bice ti jasnije !

I meni je Klinik rekao posle zamene glave da ce auto da ide 30-40% bolje pa ne ide,ide isto kao i sto je isao pre popravke ali se ne bunim zato sto znam da je i to dovoljno za takvu koncepciju motora !

Rekla kazala je odavno prevazidjeno, na crtu pa da vidimo sta ide a sta ne ide i koliko ks je stvarno a koliko su obecanja !

Link to post
Share on other sites

Ja jednostavno ne podcenjujem ljude! Ako je on rekao da moze da ga digne na 450 ks ja mu verujem! Naravno da bi prvo da vidim sve to, ali taj motor sa tom kubikazom moze da ode na 450 ks!

Kada motor 2.0 T moze da ode na 400 i jace, onda moze i 5.0 na 450 bez problema!

Link to post
Share on other sites

Znas i sam da na turbo motorima 100ks je p*ckin dim, ali za atmosferce i to sa tom kubikazom to je prijatelju veoma skup sport, znaci 1000e ne bi imao za 30-ak ks, odokativno pogadjanje konjaze je postao ozbiljan sport u poslednje vreme, sto majstorima sto onima koji bi recimo da opravdaju to za sta su dali pare a ono ispadne gore nego sto je bilo ! Zivi bili pa videli to, evo ja placam dyno ako taj motor predje 449ks bez turba i nitra ! ;)

Link to post
Share on other sites