Recommended Posts

Pozdrav,

evo posle vise godinja, iscekivanja i nadanja, kupio sam svoj prvi BMW! :) Osecaj ne moze da se opise :) Kao sto znate ili ne znate, pre njega sam vozio golf IV, cetiri godine, iskljucivo zato sto tada kad sam kupio cetvorku nisam imao dovoljno para za E46 ;( Razlika izmedju golfa i e90 je neopisiva.. Nema ni potrebe da ulazim u tu temu, jer je ovo ipak BMW forum.

Auto je 2007. godiste. 320D. 120KW/163KS. Trazio sam iskljucivo taj model, zato sto motor sa 177KS kida lanac i koliko sam cuo-procitao, taj problem ne moze da se resi, ali avaj. Stvarno ne bih da ulazim u tu raspravu, jer nemam licno iskustvo sa tim.

Od opreme imam:

M vesanje

Dva seta alu felni. Jedne su 16" sa zimskim gumama, a drugi par su 17" sa letnjim

Sportska sedista - ja lincno ne volim, zuljaju me kadice, ali mi se svidja sto imaju dosta opcija za podesavanje

Profesional navigacija

Bluetooth

Komande na volanu

Xenon farovi

Tempomat

Parking senzori (nazad)

Senzor za kisu

Auto zatamnjivanje retrovizora u kabini, kad neko 'uperi' svetla od nazad - do jaja stvar. Zao mi je samo sto to nemam i na spoljnim retrovizorima

Profesional muzika sa 9 zvucnika

Automatska dvozonska klima

DVD

Kesa za skije

...

ako se setim jos necega, dodacu.

Dobudzene stvar: Alarm i klin.

E sad ja nisam neki strucnjak, da opisujem same karakteristike automobila, ali ono sto sam primetio je da auto do jaja lezi u krivinama. Ne zanosi, ne krivi se, ne proklizava. Moze bas da se nagazi u istima bez problema :) Dosta je tvrd, sto zbog m vesanja sto zbog run flat guma, ali ja to volim. To je sport - to je BMW, a takvi su nemci generalno.

U poredjenju sa BMW e60 535d, koji sam imao prilike da vozim, masina je "smesna", ali stvarno zadovoljava moje potrebe. Dobro ubrazava, moze lepo da se 'osuri'. 6 brzina prava stvar. Vozim 200km/h na 3.5 K obrtaja.

Ono sto sam primetio je da dosta vise trosi od 1.9 TDI-a koji sam imao u golfu. Znaci potrosnja mi je oko 8l u proseku, ali ne prelazi 10l tako da mi je to za ovu snagu sasvim OK.

Jedinu zamerku koju imam, je ta sto nemam drzace za case. To mi nikako ne ide u glavu. Znaci vidjao sam po placevima trojke sa mnogo oskudnijom opremom od moje, a imale su te drzace casa. Kupim vodu i moram da je zabadam u dzep vrata :( J*bo te, na golfu sam imao te drzace. Koji fazon?!

...i na kraju imam jedno pitanje. Lik od koga sam kupio auto je odrzavao isti u Delta Motors-u. Njemu tamo nisu menjali kajiseve, spanere, rolere ni remenicu. Meni je auto pregledao Moca, i rekao mi je da bi sa tom kilometrazom od 160 K, trebao preventivno da zamenim tu remenicu i sve sto ide sa njom. Da te remenice stradaju na nekih 130 K, a na autu je originalna iz 2007. sto znaci da nije menjana. Sa druge strane prodavac mi tvrdi da ne treba to da menjam, jer da treba njemu bi to zamenili u Delta Motors-u.

Eto ako neko ima iskustvo... nek ga podeli. Iskopao sam na forumu da se kod e46-ica menja isto tako na nekih 100 K, ali nisam video za e90.

Nisam uspeo 'krsteno' da ga slikam, uglavnom gledam da ga vozim sto vise.

1925276_10203080500551709_1216833928_n.jpg

20140228_134453.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...