Recommended Posts

Imam luft na spoju kardana i menjaca. Podigao sam zadnji deo auta i cimao tocak napred nazad i tako ustanovio gde se cuje. Usao sam ispod auta i rukom kada oktecem kardan oko ose on lupka u delu gde se spaja s menjacem. Nema luft kada ga pomeram napred nazad samo oko svoje ose. Luft je negde po mojoj procrni oko 1-2cm. Cuje se samo kad je na malim obrtajima da lupka. Sta moze biti.

Link to post
Share on other sites

Pa svaki menjac ima malo lufta,a te udarce amortizuje ta guma na spoju menjaca i kardana,malo mora da ima,a ako udara kad kreces moze da bude i kardan i diff i poluosovine.

Proveri u kakvom stanju je guma kod menjaca,ako je popucala trazi drugu.

Link to post
Share on other sites

Na levoj strani strani poluosovina ima lufta, kad je cimam prema tocku i prema difu ima lufta oko 1cm i lupa udara. Kad okrecem u krug nemrda. Desna poluosovina nemrda ni 1mm. Trazio poluosovinu po autodelovima ali niko nema. Da li je pametno staviti polovnu. Koliko se krecu polovne po otpadima.

Link to post
Share on other sites

Na okretabje nema lufta. Zasto jedna mrda a druga ne? Mislio sa da mozda neko imao slican ili isti problem pa da pomogne. Lupa na sastavu spoja menjaca i kardana tu se cuje, samo tu i nigde vise. U nizim obrtajima. Pozdrav. Moracu kod majstora.

Link to post
Share on other sites