Recommended Posts

Pozdrav :)

Planiram ovog meseca da na mojoj E34-ci zamenim sva cetiri diska i sve ono za rucnu sto ima i sve plocice. Nesto smo gledali cene i prodavac mi predlozi da stavim Meyle, kaze za 14 godina ni jednu reklamaciju nije imao.

Bitan deo je oko cene, komplet Textar (4 diska + komplet plocica i komplet za rucnu) izadje oko 31200 din, dok isti taj samo Meyle komplet izadje oko 22000 din. E sad, posto razlika nije mala uopste, interesuje me da li neko ima iskustva sa Meyle diskovima?

Da napomenem da sam pre par hiljada km stavio Meyle plocice na vec oronule prednje Textar diskove i da to super radi, ne cvili, lepo koci itd. Razlika je samo na plocicama bila oko 2000 din.

Link to post
Share on other sites

skripa kocnica znaci da su kocione plocice sa vecim procentom Fe , tj gvozdja ili ti celicnih opiljaka u njima ...

za samu razliku pojma nemam ali znam da textar ugradjuju i u ovlascenim servisima .

Link to post
Share on other sites

Pa da, pozvacu, hvala na info :)

Devojka i ja resili da tamo pocetkom maja sednemo u auto i krenemo zapadno pa dokle stignemo. Kontam da cu preci par hiljada kilometara pa mi je u planu da sredim dosta stvari onako preventivno. Posto zadnji trap nisam sredjivao, tu cu zameniti blokove i osmice a hocu i da izmenjam sve nosace motora i menjaca, plus naravno komplet kocnice.

Sad jos samo da skontam da li da uzmem 17-ice i jos dve nove gume ili da uzmem 4 letnje neke malo vece gume za 15-ice pa da plovim do tamo :P

Link to post
Share on other sites

Posto ona prethodna cena nije bila sigurna,evo sad sam konacno saznao cenu zadnjih textar diskova u BMWline-u, 9.800 din i mora da se cekaju :(

Prednji textar su 9400 din sto mi je ok, i textar plocice jos 4270 prednje i 3700 zadnje i jos 2200 din paknovi za rucnu... 30.000 za komplet, ali mi se nesto ne cekaju ovi zadnji tako da cu verovatno staviti Meyle ili Ate pozadi.

Link to post
Share on other sites