Recommended Posts

Da li treba sipati aditive za ulja i gorivo?Koje?

Koje ulje sipati u B25 M50?

Postoje aditivi za,navodno,cuvanje klipova i ostalih metalnih povrsina od habanja pod velikim opterecenjima.Nekad sam sipao politron koji sam kupio u auto centru Boban,pa su mi rekli da aditivi prave sranja i da ih ne treba koristiti!Kad sipam gorivo,s vremena na vreme,sipam kastrolov aditiv za ciscenje brizgaljki i jos po nesto!Poslednji put kad sam sipao ulje,pre par nedelja,nisam vise sipao nista!

Da li sipati sredstvo za ciscenje motora pred svaku zamenu ulja?Koje?

Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam nije pametno sipati to cudo pri svakoj zameni ulja.

To se valjda sipa sapo jednom u 100god i samo za automobile koji su presli brdo km-a.

a za ciscenje goriva i dizni i ja sipam ali samo svremena na vreme. i kada sipam pun.

Link to post
Share on other sites

ova sranja za chishchenje brizgaljki ne vrede ni qrcu

a ova shto idu u ulje se otprilike trebaju sipati samo kada hochesh da prodash auto

neko reche jednom u 100 god. e to...

Link to post
Share on other sites

Mani se aditiva ,karika kad ne valja i lezaj kad prolupa to se menja nikakav aditiv ne pomaze,bas sad radimo generalnu na e39 96 525tds aditiv je napravio takvo sranje da smo motor morali prati cistim benzinom i uz to potrosili 15lit.Seronja iz Sombora mu kokno aditiv da bi prodo auto ,moj komšija ga kupio i sjebo se za 1000 i kusur evrica :prankster2: to bi trebalo zakonom kaznjavati :vampire:

Link to post
Share on other sites

mislim da je dz aditiv ako je sjeban motor samo ga sjebe jos vise...uzgred ima šit aditiva .ja sam licno zadovoljan ovim keramickim aditivom posto sam slusao svakakve price kao dobar je nije dobar itd sve dok ga nisam upotrebio i izmerio konpresiju pre i posle i osetio isto tako u voznji ne veliku promenu ali ipak promenu naravno na bolje...

Link to post
Share on other sites

.ima poseban aditif za povecavanje oktana koji ne cisti dizne itd npr ' 'octanebooster'' a posebno drugi aditifi za ciscenje i najbolji su keramicki aditifi

video sam licno merenja Audia RS4 kojem oktan aditif dodao prilicno dosta vecu konjazu..nikad ih nisam probao oktan aditife kod seba na nekom vozilu ali eto video sam taj primer pre i posle aditifa.a i iz iskustva drugih sam cuo za taj oktan aditif reci hvale ...mozda je neko skeptik po tom pitanju ,bio sam i ja dok se nisam razuverio ...ali ne u potpunosti :prankster2:

Link to post
Share on other sites

koristim kassrolov koji se dodaje 10:1,flasha od 500ml!dodaje 2-3 oktana,cisti brizgalje!mada mislim da mi se auto najbolje ponasao kada sam mu sipao stp-ov za cishcenje celog sistema za dovod goriva,pojacava oktane,cisti brizgaljke i uklanja vodu iz goriva!na 50-60l goriva bocica od cinimi se 250ml!oko 350 kinti!u motor sam sipao ranije politron i ok se pokazao dok mu nisam sipao nesto za zaptivanje gumenih i ostalih dihtunga! u pravu si BMW KLINIK,ne da mi je napravio sranje nego...sad ne sipam nista u ulje...mada me malo vuce ali se suzdrzavam!a ja sam karakter!sad mi je zanimljiv ovaj keramicki!necu!koja je lova?

Link to post
Share on other sites

Slazem se sa Klinikom,ne treba nista sipati od tih sr...,to rade preprodavci kad hoce da zamaskiraju rad motora pa da ga lakse uvaljaju. :prankster2:

Link to post
Share on other sites

mihajlo24v ovaj keramicki ''CeracoatCeramic ''kosta 25 evra 100ml i aktivira se tako sto ga ubacis na 20l benzina i mora da vozis 10-15 minuta

na boci pise da ne treba ubacivati ponovo tj tek nakon 8000km

Link to post
Share on other sites