Dilema - E90 ili E46


Recommended Posts

Pozdrav ljudi :)

Pre izvesnog vremena sam hteo da kupim trojcicu E46 model, ali posto nisam mogao da nadjem nesto sto bi zadovoljilo moje kriterijume, izbor je pao na totalno drugi brend.

Sada je ponovo doslo vreme da se menja auto, pa se lomim malo.

Oko sam bacio na E90, iskljucivo me zanima benzinac (dizel ne dolazi u obzir), i mislio sam da doteram neki iz Svajcarske koji je pregazio do 200.000km (ali ne mnogo ispod, posto su tamo, koliko sm video, sva vozila 2005-2006 godiste pregazila 180.000-250.000km).

Po raznim forumima sam naisao na razlicita iskustva vlasnika. Zanima me da li neko od ovdasnjih vlasnika benzinaca ima neke zamerke? :)

Ono sto sam ja video, jeste da se ljudi uglavnom zale na to da im motor propisa ulje na "maloj" kilometrazi (cak i ispod 150.000km), pa kapljice ulja padaju na izduvnu granu i stvara se miris paljevine.

Isto tako sam naisao da neki primerci imaju problem sa lancem motora, ali nisam nigde video da li se na to zale vlasnici dizelasa ili benzinaca ... mada, kazu da se taj problem javlja kod restyling modela, a ja imam kintu za 2005-2006 godiste. :)

E sad', isto tako sam video da auto uopste nema kazaljku radne temperature motora, vec samo lampicu koja te obavestava da se motor pregrejao, a benzinci nemaju cak ni sipkicu za merenje ulja, vec moram da se oslanjam na senzor nivoa ulja i na kolicinu koju pokazuje racunar. :D Moram priznati da je

Za razliku od E90, model E46 sve to ima, a nisam ni naisao da se neko zalio na gore pomenute probleme. :)

Zanima me sad' sta je bolja opcija, da se uzme neki "povoljan" E90 (cenim da potencijalna ulaganja za benzinca ne mogu da budu veca od 500-600 evra), ili malo skuplji E46 (ali dobro ocuvan i bez ulaganja)? Samo da naglasim ponovo, iskljucivo benzinac. :)

Hvala

Link to post
Share on other sites

Bez dileme e46 ali u fullu. Neuporedivo je lepsi model iako je stariji. O ukusima ne treba raspravljati ali e90 je retko ruzan bmw, mislim da vecina tako misli :)Ja sam bio u slicnoj dilemi pre svega zbog godista automobila, uzeo sam e46 i nisam se pokajao. Sledeci samo e60 :)

Link to post
Share on other sites

@pak76

@Nidza crveni

Vozio bih ja rado sestaka sa preko 2.000 kubika, potrosnja mi nije problem, ali ne dam ovim lopovima toliko para za registraciju.

Auto sa preko 2.000 kubika cu voziti kad' budem otisao iz zemlje, ali to sada nije tema ovde. :)

Elem, sto se tice E90 modela, meni je malo debilno da auto nema kazaljku temperature motora, kao ni dipstick za proveru nivoa ulja, a narocito ako je auto BMW.

Ali dobro, ko zna sta ce sve proizvodjaci izbaciti iz automobila za par godina, ipak o svemu tome treba da brine serviser, a ne vlasnik.

@casper e46

I ja sad' sve vise naginjem na E46, mada iskreno, meni je lep i E90, samo me nerviraju neke sitnice. A ako je tacno sve ono o curenju ulja i o problemima sa lancem, ja stvarno ne znam kako jedan zvucni brend to moze sebi da dozvoli. Al' sve su to slatke muke, ne postoji auto koji se ne kvari. ;)

Link to post
Share on other sites

jedan od sefova mojih vozi e90, kaze odvratniji auto nije vozio, sav je skucen, nikakav, sav je stegnut, ali je u ful opremi.. ima ogromnu navigaciju ko e60, kozu manuel dzel 1.8. Ali kaze mali je dosta i nije bas nesto u voznji.

Link to post
Share on other sites

nemam pojma, samo rece da je mali, dosta tvrd u voznji, imao je pre njega od bembara 528i e39 i bio mu je dosta bolji. Za pare koje bi davao za e90 moze da kupi dosta dobar e46 benzin/dizel

Link to post
Share on other sites

A da ti ipak pogledas e60 sestaka do 2500cc?

Registracija je ista kao za e46 sestaka benzinca (2200cc u e46 320i) a sestaci su ipak sestaci.

Imas za te pare 520i sa proverenim sestakom m54 ili 523i sa novim sestakom od 2500cc, razlika u registraciji je samo za kilovate, oko 500eur.

A e60, uz svo postovanje seriji 3, je ipak petarda za sve te modele(e46 i e90) ali bukvalno, pa cak i ovi prvi primerci, koji su sa prostijim M54 motorima, su dosta jeftiniji za odrzavanje, i moze da ih servisira ko hoce...

A o udobnosti, sigurnosti, pojavi petice u odnosu na trojku, sta reci...

Link to post
Share on other sites

@Tomash

Svidja mi se e60, ali se vodim nekom logikom da je prevelik za BG, a jos se ja uglavnom vozim sam. Jos uvek nemam zenu ni decu, pa mi bas toliki auto ne treba.

Ali da budem iskren, vise mi se svidja od trojke, a ne sumnjam ni da je dosta udobniji. :)

@777.boban

Hahahaha, to je tacno ;) :D

@djapedjape

Pa i o tome sam razmisljao, ipak se ta registracija placa samo jednom godisnje, a ako se u tom slucaju auto kupuje kod nas, onda je i malo jeftiniji zbog kubikaze. :)

Link to post
Share on other sites